Hezbollah valt Israël aan na claim over dood Nasrallah
BEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah zegt raketten te hebben afgevuurd op het noorden van Israël, vlak nadat dat land had aangekondigd Hezbollah-leider Hassan Nasrallah te hebben gedood. De Libanese militante beweging heeft nog niet gereageerd op die claim.
Hezbollah zegt onder andere de plaats Rosh Pina te hebben aangevallen. Het zou een vergeldingsactie zijn voor de vele Israëlische luchtaanvallen op Libanese steden en dorpen. De afgelopen anderhalve week zijn volgens de gezondheidsautoriteiten meer dan zevenhonderd mensen gedood.
De Israëlische krijgsmacht is alert op een reactie van Hezbollah na de vermeende dood van Nasrallah. "We hebben al een jaar lang gezien hoe Hezbollah aanvallen uitvoert tegen ons. Het ligt voor de hand dat ze daarmee doorgaan, of dat in elk geval proberen", zegt woordvoerder Nadav Shoshani. Hij hoopt dat Hezbollah nu inziet dat ze daarmee moeten stoppen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP/DPA) - Rusland heeft de mensenrechten van oppositieleider Aleksej Navalny geschonden toen hij in 2021 werd gevangengenomen, zo oordeelt het hoogste Europese mensenrechtenhof. Volgens het hof werd de inmiddels overleden Navalny onderworpen aan een "onmenselijke behandeling" en was zijn gevangenneming onwettig.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft een 60-jarige lerares neergestoken in een middelbare school in het Franse Sanary-sur-Mer, aan de Middellandse Zee ten oosten van Marseille. De toestand van de docente is kritiek, melden de autoriteiten. Volgens de zender BFMTV is de leerling 14 jaar.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Peter Mandelson, de voormalige Britse ambassadeur voor de VS, stapt uit de Britse senaat. Dat meldt de BBC. De partijprominent stapte maandag al uit de Labour-fractie, nadat in de recentste vrijgave van de Epstein-files opnieuw aanwijzingen zaten die hem in opspraak brachten.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Russische luchtaanvallen op energievoorzieningen in Oekraïne ontgaan de Verenigde Staten niet, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zullen dit onderkennen als een aanval op onschuldige burgers", zei Rutte op bezoek bij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Die gaat de Amerikaanse president Trump erop wijzen dat Rusland de met Trump afgesproken aanvalspauze heeft geschonden.
3 uur geleden