Hezbollah valt Israël aan na claim over dood Nasrallah
BEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah zegt raketten te hebben afgevuurd op het noorden van Israël, vlak nadat dat land had aangekondigd Hezbollah-leider Hassan Nasrallah te hebben gedood. De Libanese militante beweging heeft nog niet gereageerd op die claim.
Hezbollah zegt onder andere de plaats Rosh Pina te hebben aangevallen. Het zou een vergeldingsactie zijn voor de vele Israëlische luchtaanvallen op Libanese steden en dorpen. De afgelopen anderhalve week zijn volgens de gezondheidsautoriteiten meer dan zevenhonderd mensen gedood.
De Israëlische krijgsmacht is alert op een reactie van Hezbollah na de vermeende dood van Nasrallah. "We hebben al een jaar lang gezien hoe Hezbollah aanvallen uitvoert tegen ons. Het ligt voor de hand dat ze daarmee doorgaan, of dat in elk geval proberen", zegt woordvoerder Nadav Shoshani. Hij hoopt dat Hezbollah nu inziet dat ze daarmee moeten stoppen.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
10 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
10 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
11 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
11 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
11 uur geleden