Hezbollah valt Israël aan na claim over dood Nasrallah
BEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah zegt raketten te hebben afgevuurd op het noorden van Israël, vlak nadat dat land had aangekondigd Hezbollah-leider Hassan Nasrallah te hebben gedood. De Libanese militante beweging heeft nog niet gereageerd op die claim.
Hezbollah zegt onder andere de plaats Rosh Pina te hebben aangevallen. Het zou een vergeldingsactie zijn voor de vele Israëlische luchtaanvallen op Libanese steden en dorpen. De afgelopen anderhalve week zijn volgens de gezondheidsautoriteiten meer dan zevenhonderd mensen gedood.
De Israëlische krijgsmacht is alert op een reactie van Hezbollah na de vermeende dood van Nasrallah. "We hebben al een jaar lang gezien hoe Hezbollah aanvallen uitvoert tegen ons. Het ligt voor de hand dat ze daarmee doorgaan, of dat in elk geval proberen", zegt woordvoerder Nadav Shoshani. Hij hoopt dat Hezbollah nu inziet dat ze daarmee moeten stoppen.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
5 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
17 uur geleden