Hezbollah bevestigt dood commandant Ibrahim Aqil na aanval Israël
BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Een van de leiders van Hezbollah, Ibrahim Aqil, is inderdaad omgekomen bij een aanval van Israël in Beiroet vrijdag. Dat bevestigt Hezbollah in de nacht van vrijdag op zaterdag, nadat Israël had verklaard tien hooggeplaatste leden van de organisatie te hebben gedood, onder wie Aqil.
Volgens Israël bereidden Aqil en andere commandanten van het Radwan Regiment, een elite-eenheid binnen de beweging, een aanval voor op het noorden van Israël, waarbij ze van plan zouden zijn geweest "Israëlische gemeenschappen te infiltreren en onschuldige burgers te vermoorden". Een woordvoerder van het Israëlische leger noemde Aqil het "mastermind" van de geplande aanval, die volgens de zegsman had moeten lijken op "wat Hamas heeft gedaan op 7 oktober".
Bij de Israëlische aanval zijn volgens Libanese autoriteiten zeker veertien doden en meer dan zestig gewonden gevallen, onder wie kinderen. Negen slachtoffers zouden in kritieke toestand verkeren. Hezbollah noemt de dood van Aqil "een verraderlijke Israëlische moordaanslag" waar het land voor zal boeten.
Aqil is het tweede lid van de Jihad Raad, het belangrijkste militaire orgaan van Hezbollah, dat in korte tijd is omgekomen. In juli doodde Israël al de belangrijke commandant Fuad Shukr. Hezbollah heeft niet bekendgemaakt of er andere hooggeplaatste leden onder de doden zijn
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
3 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
5 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
6 uur geleden