Hezbollah bevestigt dood commandant Ibrahim Aqil na aanval Israël
BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Een van de leiders van Hezbollah, Ibrahim Aqil, is inderdaad omgekomen bij een aanval van Israël in Beiroet vrijdag. Dat bevestigt Hezbollah in de nacht van vrijdag op zaterdag, nadat Israël had verklaard tien hooggeplaatste leden van de organisatie te hebben gedood, onder wie Aqil.
Volgens Israël bereidden Aqil en andere commandanten van het Radwan Regiment, een elite-eenheid binnen de beweging, een aanval voor op het noorden van Israël, waarbij ze van plan zouden zijn geweest "Israëlische gemeenschappen te infiltreren en onschuldige burgers te vermoorden". Een woordvoerder van het Israëlische leger noemde Aqil het "mastermind" van de geplande aanval, die volgens de zegsman had moeten lijken op "wat Hamas heeft gedaan op 7 oktober".
Bij de Israëlische aanval zijn volgens Libanese autoriteiten zeker veertien doden en meer dan zestig gewonden gevallen, onder wie kinderen. Negen slachtoffers zouden in kritieke toestand verkeren. Hezbollah noemt de dood van Aqil "een verraderlijke Israëlische moordaanslag" waar het land voor zal boeten.
Aqil is het tweede lid van de Jihad Raad, het belangrijkste militaire orgaan van Hezbollah, dat in korte tijd is omgekomen. In juli doodde Israël al de belangrijke commandant Fuad Shukr. Hezbollah heeft niet bekendgemaakt of er andere hooggeplaatste leden onder de doden zijn
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.
1 minuut geledenGUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
5 uur geleden