Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hezbollah bevestigt dood commandant Ibrahim Aqil na aanval Israël

Hezbollah bevestigt dood commandant Ibrahim Aqil na aanval Israël

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Een van de leiders van Hezbollah, Ibrahim Aqil, is inderdaad omgekomen bij een aanval van Israël in Beiroet vrijdag. Dat bevestigt Hezbollah in de nacht van vrijdag op zaterdag, nadat Israël had verklaard tien hooggeplaatste leden van de organisatie te hebben gedood, onder wie Aqil.

Volgens Israël bereidden Aqil en andere commandanten van het Radwan Regiment, een elite-eenheid binnen de beweging, een aanval voor op het noorden van Israël, waarbij ze van plan zouden zijn geweest "Israëlische gemeenschappen te infiltreren en onschuldige burgers te vermoorden". Een woordvoerder van het Israëlische leger noemde Aqil het "mastermind" van de geplande aanval, die volgens de zegsman had moeten lijken op "wat Hamas heeft gedaan op 7 oktober".

Bij de Israëlische aanval zijn volgens Libanese autoriteiten zeker veertien doden en meer dan zestig gewonden gevallen, onder wie kinderen. Negen slachtoffers zouden in kritieke toestand verkeren. Hezbollah noemt de dood van Aqil "een verraderlijke Israëlische moordaanslag" waar het land voor zal boeten.

Aqil is het tweede lid van de Jihad Raad, het belangrijkste militaire orgaan van Hezbollah, dat in korte tijd is omgekomen. In juli doodde Israël al de belangrijke commandant Fuad Shukr. Hezbollah heeft niet bekendgemaakt of er andere hooggeplaatste leden onder de doden zijn

Meer uit Buitenland

VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

53 minuten geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

2 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

2 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

2 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

2 uur geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

2 uur geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

5 uur geleden