Hezbollah bevestigt dood commandant Ibrahim Aqil na aanval Israël
BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Een van de leiders van Hezbollah, Ibrahim Aqil, is inderdaad omgekomen bij een aanval van Israël in Beiroet vrijdag. Dat bevestigt Hezbollah in de nacht van vrijdag op zaterdag, nadat Israël had verklaard tien hooggeplaatste leden van de organisatie te hebben gedood, onder wie Aqil.
Volgens Israël bereidden Aqil en andere commandanten van het Radwan Regiment, een elite-eenheid binnen de beweging, een aanval voor op het noorden van Israël, waarbij ze van plan zouden zijn geweest "Israëlische gemeenschappen te infiltreren en onschuldige burgers te vermoorden". Een woordvoerder van het Israëlische leger noemde Aqil het "mastermind" van de geplande aanval, die volgens de zegsman had moeten lijken op "wat Hamas heeft gedaan op 7 oktober".
Bij de Israëlische aanval zijn volgens Libanese autoriteiten zeker veertien doden en meer dan zestig gewonden gevallen, onder wie kinderen. Negen slachtoffers zouden in kritieke toestand verkeren. Hezbollah noemt de dood van Aqil "een verraderlijke Israëlische moordaanslag" waar het land voor zal boeten.
Aqil is het tweede lid van de Jihad Raad, het belangrijkste militaire orgaan van Hezbollah, dat in korte tijd is omgekomen. In juli doodde Israël al de belangrijke commandant Fuad Shukr. Hezbollah heeft niet bekendgemaakt of er andere hooggeplaatste leden onder de doden zijn
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
47 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
49 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
6 uur geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
7 uur geleden