Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hevige regen, hagel en zware windstoten: vanmiddag code oranje

Hevige regen, hagel en zware windstoten: vanmiddag code oranje

THOLEN - Na een lange tijd van droogte, gaat het vanmiddag eindelijk weer regenen. Aan het eind van de middag trekken er stevige regen- en onweersbuien over ons land. Dat meldt meteoroloog Berend van Straaten van Weeronline. Vanaf 15.00 uur geldt er in het zuiden van Nederland daarom code oranje. Plaatselijk kan er ook hagel vallen. 

“In de loop van de middag ontstaan de eerste regen- en onweersbuien in het zuidwesten van ons land”, aldus meteoroloog Berend van Straaten. “Gedurende de middag en avond trekken de buien noordoostwaarts over ons land. Hierbij is veel regen in korte tijd mogelijk, plaatselijk ook hagel van 2-3 cm groot en zware windstoten van 75 tot 100 kilometer per uur. Tijdens de zwaarste buien kunnen de windstoten mogelijk nog forser uitpakken.”

Tijdens de avondspits trekken de meeste onweersbuien over het midden en zuiden van het land. “Lokaal kan het hierbij stevig doorplenzen en verkeer kan hier last van ondervinden. Ook staan er meerdere avondvierdaagse op het programma. Rond middernacht is het overal weer droog en volgen brede opklaringen.”

Neerslaghoeveelheden
Doordat de buien zeer lokaal zijn, kunnen de neerslaghoeveelheden van plaats tot plaats erg verschillen. “Mede hierom zal het neerslagtekort hoogstwaarschijnlijk niet dalen”, aldus van Straaten. “De buien brengen waarschijnlijk wel verlichting, maar zijn niet het meest effectief tegen droogte. De regen valt in een te korte tijd om goed de bodem in te zakken. Daarnaast is de grond extreem droog, waardoor regenwater dat op de bodem valt erg moeilijk wordt opgenomen en de meeste regen gewoon wegstroomt richting sloten of rioleringen.”

Meer uit Tholen

Montessorischool De Kraal organiseert een reünie voor 40 jaar onderwijs

THOLEN - Montessorischool De Kraal vierde woensdag 9 september een bijzondere mijlpaal: 40 jaar Montessori-onderwijs in Tholen. Om dat jubileum te vieren, werd het een swingende en muzikale dag voor de leerlingen.

1 uur geleden
Flexvervoer krijgt hoge waardering van reizigers, maar systeem blijft zorgenkind

THOLEN - Het Zeeuws Flexvervoer wordt door reizigers flink gewaardeerd. Gemiddeld geven zij het vervoer een 4,8 uit 5. Inmiddels hebben bijna 39.000 Zeeuwen een Flexaccount en worden maandelijks ruim 19.000 ritten gemaakt. Toch zijn er ook verbeterpunten. Vooral de digitale systemen blijven achter.

4 uur geleden
Thoolse avondvierdaagse groeit uit tot feestje voor jong en oud [FOTOALBUM]

THOLEN - Hij eindigde op donderdagavond zoals hij maandag begon: droog en zonnig. Dat bij de twee tussenliggende dagen van de Thoolse avondvierdaagse paraplu's en poncho's de boventoon voerden, mocht de pret bij de 430 deelnemers niet drukken. Voor de 31e keer trokken Tholenaren, jong en oud, hun wandelschoenen aan voor een wandeling van drie of vijf kilometer langs de mooiste plekjes van de stad.

20 uur geleden
De zomer keert deze week even terug met 27 graden, later wisselvallig weer [WEERBERICHT]

THOLEN - Er staat volgens meteoroloog Rico Schröder van Weeronline opnieuw een wisselvallige week op het programma. Vrijwel elke dag zijn er perioden met regen of enkele buien, maar er zijn ook genoeg droge momenten met zon. Eerst is het nog vrij warm, met dinsdag lokaal 27 graden. Vanaf woensdag dalen de temperaturen duidelijk en wordt het 17 tot 19 graden.

1 dag geleden
Tholen steekt deze week de handen uit de mouwen voor een schone leefomgeving

THOLEN- De gemeente Tholen staat deze week in het teken van de Thoolse Clean Up Week. Van maandag 14 tot en met vrijdag 18 september ruimen vrijwilligers, inwoners en leerlingen op verschillende plekken zwerfafval op. 

1 dag geleden
Hasan Gulmez (38) runt vijf bedrijven, maar Nerd Valley is anders: ‘Dit vind ik écht leuk’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Hasan Gulmez van Nerd Valley.

2 dagen geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Uitzicht bij haven Stavenisse is uitzonderlijk mooi’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Piet Alkema die de spotlight mocht vangen.

2 dagen geleden