Hevige regen, hagel en zware windstoten: vanmiddag code oranje
THOLEN - Na een lange tijd van droogte, gaat het vanmiddag eindelijk weer regenen. Aan het eind van de middag trekken er stevige regen- en onweersbuien over ons land. Dat meldt meteoroloog Berend van Straaten van Weeronline. Vanaf 15.00 uur geldt er in het zuiden van Nederland daarom code oranje. Plaatselijk kan er ook hagel vallen.
“In de loop van de middag ontstaan de eerste regen- en onweersbuien in het zuidwesten van ons land”, aldus meteoroloog Berend van Straaten. “Gedurende de middag en avond trekken de buien noordoostwaarts over ons land. Hierbij is veel regen in korte tijd mogelijk, plaatselijk ook hagel van 2-3 cm groot en zware windstoten van 75 tot 100 kilometer per uur. Tijdens de zwaarste buien kunnen de windstoten mogelijk nog forser uitpakken.”
Tijdens de avondspits trekken de meeste onweersbuien over het midden en zuiden van het land. “Lokaal kan het hierbij stevig doorplenzen en verkeer kan hier last van ondervinden. Ook staan er meerdere avondvierdaagse op het programma. Rond middernacht is het overal weer droog en volgen brede opklaringen.”
Neerslaghoeveelheden
Doordat de buien zeer lokaal zijn, kunnen de neerslaghoeveelheden van plaats tot plaats erg verschillen. “Mede hierom zal het neerslagtekort hoogstwaarschijnlijk niet dalen”, aldus van Straaten. “De buien brengen waarschijnlijk wel verlichting, maar zijn niet het meest effectief tegen droogte. De regen valt in een te korte tijd om goed de bodem in te zakken. Daarnaast is de grond extreem droog, waardoor regenwater dat op de bodem valt erg moeilijk wordt opgenomen en de meeste regen gewoon wegstroomt richting sloten of rioleringen.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
11 minuten geledenTHOLEN - Het NK Tegelwippen is voor de zevende en laatste keer van start gegaan. Tot 31 oktober gaat heel Nederland opnieuw aan de slag met het verwijderen van tegels uit de tuin en het vervangen ervan door planten, gras of bloemen. Tijdens deze sloteditie maken deelnemers kans om een uniek stukje gras te winnen.
4 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De politie heeft zaterdagochtend via een Burgernetmelding opgeroepen om uit te kijken naar een 7-jarige jongen die wordt vermist in de omgeving van de Plataanstraat. Hij heeft mogelijk een rood/blauwe skelter van het merk Mammoet bij zich. Wie de jongen gezien denkt te hebben, wordt verzocht contact op te nemen met 112.
1 dag geledenSINT-ANNALAND/SINT-MAARTENSDIJK - De School met de Bijbel in Sint-Annaland en De Rieburch in Sint-Maartensdijk hebben een voucher ontvangen om hun schoolplein te vergroenen. Met deze steun kunnen de scholen hun plein omtoveren tot een natuurrijke omgeving.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Vier weken lang gingen elf basisscholen in de Bevelanden en Tholen de strijd aan tegen gebruikt textiel. Op deze manier hebben ze 15.316 kilo gebruikt textiel terug in de kringloop gebracht, waardoor het opnieuw gebruikt of gerecycled kan worden. De winnaar is Basisschool De Eendracht uit Hansweert. In de gemeente Tholen won de Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse de tweede prijs.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Schrijver en scenarist Ahmad Resh uit Scherpenisse heeft onlangs de Storyworld Publieksprijs gewonnen. Zijn graphic novel Bartje kreeg van het publiek de meeste stemmen. Binnenkort maakt Resh ook zijn televisiedebuut.
1 dag geleden