
Het Zeeuws Museumcafé is er voor iedereen
MIDDELBURG - Jolanda Geerse en Sabine Jeitler zijn sinds twee jaar compagnons in het Zeeuws Museumcafé aan het Abdijplein. Ze gingen creatief om met de coronacrisis en gaan nu verder op de ingeslagen weg. Ze hebben het weer druk, maar hun vindbaarheid zou beter kunnen, vinden ze zelf ook.
DOOR EDWIN MIJNSBERGEN
“Het is opmerkelijk. Best veel toeristen durven het Abdijplein niet te betreden. Misschien denken ze wel dat het privéterrein is.” Toen Jolanda Geerse dat vertelde, op het terras van het Zeeuws Museumcafé, begon het mij ook te dagen. Het is helemaal niet zo vanzelfsprekend voor de gasten van de stad, dat ze ook welkom zijn in de Abdij en op het Abdijplein. Dat er een slagboom is aan de kant van de Balans versterkt het gevoel van ontoegankelijkheid waarschijnlijk nog wat meer.
Misvatting
Wat óók niet voor iedereen vanzelfsprekend is, zelfs niet voor de inwoners van de stad, is dat het Museumcafé zelf ook een vrij toegankelijke horecagelegenheid is. Sommige mensen denken dat je er alleen terecht kunt als je het Zeeuws Museum bezoekt, maar dat is echt een misvatting. Iedereen is er welkom, altijd. Er wordt wel nauw samengewerkt met het museum, maar Jolanda en haar compagnon Sabine Jeitler opereren zelfstandig. Ze pachten de ruimte.
Over toegankelijk gesproken: dat zijn Jolanda en Sabine zelf ook. Een gesprek met hen is prettig en open. Jolanda begon het Museumcafé al in 2011, toen nog met compagnon Tineke. Toen die verhuisde naar de Randstad kwam Sabine op haar pad. Sabine op haar beurt werkte al voor het museum, als gastdocent en rondleider, maar ze vond het een mooie uitdaging om in te stappen. De twee vormen samen een hecht team. Ze doen alles samen.
Van de kook
Alles is in het geval van het Museumcafé best veel. Het team serveert niet alleen eten en drinken in het café. Onder het motto ‘Jolanda & Sabine zijn van de kook’ wordt er ook wekelijks gekookt voor een vaste groep afnemers, die de maaltijden kunnen komen afhalen of laten bezorgen. Daar begonnen de twee mee tijdens de lockdown, maar het bevalt zo goed dat ze het zijn blijven doen. Het is ook mogelijk om te dineren bij het café. Dat kan een barbecue zijn, maar ook een menu met meerdere gangen op maat. Alles is bespreekbaar. Voorwaarde voor een diner is wel dat je reserveert en dat de groep uit minstens vijftien mensen bestaat.
Vers en puur
Sabine en Jolanda maken alles zelf. ‘Vers en puur’, zoals ze het zelf omschrijven. En hoewel Jolanda van huis uit een historica is heeft ze vele jaren kookervaring. In 2006 begon ze op het Damplein, ‘Het Lab’. De halve wereldkeuken kwam voorbij in de workshops die ze daar verzorgde. Maar gek genoeg werd er over eten helemaal niet lang gesproken. Het gesprek nam allerlei wendingen. Over toerisme, de stad en de crisis hadden we het. Over het plein, het museum en de liefde. Toen even later het werk weer werd opgepakt, werd er ook doorlopend gelachen en gedold met de medewerkers. Doorwerken, maar wel met een lach.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Een creatieve groep studenten van de HZ University of Applied Sciences heeft in het kader van een schoolopdracht een sieradenhouder ontwikkeld.
1 uur geledenWESTKAPELLE - In de vuurtoren van Westkapelle is sinds eind april een foto-expositie te zien die gewijd is aan de cultuur van Westkapelle. De foto's zijn gemaakt door de Zeeuwse fotograaf Ruden Riemens.
3 uur geledenMIDDELBURG - Zaterdag 10 mei vond in Kapelle de Regiofinale plaats voor teams in supplement E. Het combinatieteam MTV/GV Koudekerke had zich geplaatst door de twee plaatsingswedstrijden te winnen.
18 uur geledenMIDDELBURG - In het weekend van 3 en 4 mei heeft de Middelburgse karter Guillermo van Pamelen een derde plaats bemachtigd op het open Duits kampioenschap. Vanuit heel de wereld kwamen meer dan 200 deelnemers uit o.a. Duitsland, Nederland, België, Zweden, USA, Polen, Engeland, Spanje, Denemarken, Hongarije, Oostenrijk, Filipijnen, India en Frankrijk naar Grimma.
1 dag geledenZOUTELANDE - Woningcorporatie Zeeuwland start deze maand met de vernieuwing van appartementengebouw De Tienden in Zoutelande.
1 dag geledenARNEMUIDEN - De brandweer van Arnemuiden heeft zaterdag de tweede plaats behaald bij de Gewestelijke brandbestrijdingswedstrijden in Wolphaartsdijk.
1 dag geledenMIDDELBURG - Op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk in Middelburg is zaterdag, in aanwezigheid van honderden nabestaanden, een monument onthuld voor de 45 Molukse militairen van de KNIL (Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger) die hier begraven zijn. "Mijn vader zou dit prachtig hebben gevonden", vertelt Coen Lawalata (74). "Het is laat, maar eindelijk is er erkenning voor de moed en daden van mijn vader en de andere KNIL-militairen die streden voor Nederland."
2 dagen geleden