Het wordt genieten op de braderie van Flupland
SINT PHILIPSLAND - De braderie van Sint Philipsland staat voor de deur! Zaterdag 15 juni vormt het hartje van Sint Philipsland het decor van dit succesvolle evenement. Zet dus voor komend weekend een dikke streep in je agenda, want met volop marktkramen, horeca, kermisattracties en vermaak wil je dit niet missen. Van de Voorstraat, Kerkring en de Schoolstraat tot aan de Wilhelminastraat in, je kunt niet om de braderie van Flupland heen.
Traditiegetrouw wordt altijd in de eerste weken van de juni het braderieseizoen op Tholen geopend met de braderie van Sint Philipsland. Deze braderie brengt elk jaar honderden mensen op de been. Veel winkeliers openen hun deuren en tientallen kramen vormen een bont lint door Sint Philipsland. Van sieraden tot snoep en van kleding tot hobby-artikelen, te veel om op te noemen.
Gevarieerd aanbod
"Met wederom zo'n honderd kramen en een gevarieerd aanbod biedt deze braderie voor ieder wat wils", aldus organisator Niek Jansen. Ook dit jaar zal de jeugdbrandweer van de partij zijn. Zij organiseren dit jaar in de Achterstraat nabij de kazerne een Spuitspel voor de jongere jeugd. En opgepast! Er zal water aan te pas komen.
Gezellige sfeer
Veel kraamhouders op de braderie zijn bekende gezichten, zoals ondernemers uit het dorp zelf. Zoals vanouds zorgen de leden van de Visclub voor oliebollen en is er gerookte paling van V.d Sterren. Nieuweling op de braderie is Esmee Reijngoudt. Zij heeft De Kleine Winst van Kees Neele overgenomen en de winkel voortgezet onder naam "De Sjap". De braderie in Sint Philipsland staat bekend om de gezellige sfeer en daar gaat de organisatie dit jaar ook weer voor.
Kinderbraderie
Langs het muurtje van de Kerkring vindt van 9.00 tot 13.00 uur weer de kinderbraderie plaats. Hier kunnen jongens en meisjes tot twaalf jaar hun spulletjes verkopen voor een zakcentje en een opgeruimde kamer. Het is wel de bedoeling dat deze jonge verkopers na afloop geen restanten achterlaten.
Parkeren
De braderie wordt vanaf 6.00 uur opgebouwd en is van 9.00 tot 18.00 uur te bezoeken. De organisatie verzoekt bewoners het parcours vanaf vrijdagavond autovrij te maken, inclusief de parkeerplaatsen bij de Brandweerkazerne. Ook het Havenplateau is weer beschikbaar als parkeergelegenheid, maar het parkeerterrein bij de voetbal is zeker een goed alternatief. "Als nu het weer een beetje mee wil spelen kunnen we rekenen op een goede aftrap van het braderieseizoen 2019", besluit hij.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het college van burgemeester en wethouders heeft dinsdag een sluitende begroting voor 2027 gepresenteerd. De inkomsten en uitgaven van de gemeente Tholen worden exact even hoog berekend. Volgens wethouder Peter Hoek (financiën) staat de gemeente er financieel gezond voor, maar vanaf 2028 vraagt het zogenoemde ravijnjaar om voorzichtigheid.
11 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Hoor je binnenkort 'oh dennenboom' uit een woonkamer komen? Dan kan je zomaar in de buurt wonen van een van spelers van de nieuwste productie van Stichting Vierschaar. Het is namelijk een van de nummers die door regisseur Diemer van Wijk bij spelers is aangekomen om alvast te oefenen. Met het succes van Huiveren in het Hof nog in het geheugen pakt de stichting in december opnieuw uit met een spektakel in het Markiezenhof: Het meisje met de zwavelstokjes.
15 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Bestuursvoorzitter Bianka Mennema neemt op 1 januari 2027 afscheid van het Bravis ziekenhuis. Na ruim negen jaar keert zij terug als medisch specialist, in het Erasmus MC. De Raad van Toezicht stelt een interim-bestuurder aan.
19 uur geledenTHOLEN - Het Women in Rock Festival draait zaterdag 17 oktober weer in de theaterzaal van de Meulvliet. Vrouwelijke muzikanten en zangeressen staan vanaf 17.30 uur in de spotlight. Memories of Earth & Fire sluit het festival af met een eerbetoon aan de band van Jerney Kaagman.
1 dag geledenTHOLEN - Op zaterdag 14 november wordt op het Malieveld in Den Haag opnieuw de landelijke Mars voor het Leven gehouden. Duizenden deelnemers uit het hele land zullen daar samenkomen voor een stille tocht waarin aandacht wordt gevraagd voor de bescherming van ongeboren leven, maar ook voor mensen die worstelen met eenzaamheid, uitzichtloosheid en moeilijke keuzes rond het begin en het einde van het leven. De mars wordt georganiseerd door Stichting Schreeuw om Leven en vindt dit jaar voor de 34e keer plaats.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse heeft dit jaar de officiële status van rijksmonument gekregen. Zaterdag 17 oktober viert Kunstkamer Holland Huis dat vanaf 11.00 uur met een expositie, een boekpresentatie en een klassiek concert.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER/NIEUW-VOSSEMEER - Ooit waren ze verbonden middels een pontje, toen kwam de Vossemeersebrug en nu komt er een derde verbindende factor tussen beide dorpen. Aan beide zijden van het Schelde-Rijnkanaal komen elementen die een nieuwe verbindende factor moeten vormen tussen de dorpen die al eeuwenlang worden gescheiden door water.
2 dagen geleden