Het wordt genieten op de braderie van Flupland
SINT PHILIPSLAND - De braderie van Sint Philipsland staat voor de deur! Zaterdag 15 juni vormt het hartje van Sint Philipsland het decor van dit succesvolle evenement. Zet dus voor komend weekend een dikke streep in je agenda, want met volop marktkramen, horeca, kermisattracties en vermaak wil je dit niet missen. Van de Voorstraat, Kerkring en de Schoolstraat tot aan de Wilhelminastraat in, je kunt niet om de braderie van Flupland heen.
Traditiegetrouw wordt altijd in de eerste weken van de juni het braderieseizoen op Tholen geopend met de braderie van Sint Philipsland. Deze braderie brengt elk jaar honderden mensen op de been. Veel winkeliers openen hun deuren en tientallen kramen vormen een bont lint door Sint Philipsland. Van sieraden tot snoep en van kleding tot hobby-artikelen, te veel om op te noemen.
Gevarieerd aanbod
"Met wederom zo'n honderd kramen en een gevarieerd aanbod biedt deze braderie voor ieder wat wils", aldus organisator Niek Jansen. Ook dit jaar zal de jeugdbrandweer van de partij zijn. Zij organiseren dit jaar in de Achterstraat nabij de kazerne een Spuitspel voor de jongere jeugd. En opgepast! Er zal water aan te pas komen.
Gezellige sfeer
Veel kraamhouders op de braderie zijn bekende gezichten, zoals ondernemers uit het dorp zelf. Zoals vanouds zorgen de leden van de Visclub voor oliebollen en is er gerookte paling van V.d Sterren. Nieuweling op de braderie is Esmee Reijngoudt. Zij heeft De Kleine Winst van Kees Neele overgenomen en de winkel voortgezet onder naam "De Sjap". De braderie in Sint Philipsland staat bekend om de gezellige sfeer en daar gaat de organisatie dit jaar ook weer voor.
Kinderbraderie
Langs het muurtje van de Kerkring vindt van 9.00 tot 13.00 uur weer de kinderbraderie plaats. Hier kunnen jongens en meisjes tot twaalf jaar hun spulletjes verkopen voor een zakcentje en een opgeruimde kamer. Het is wel de bedoeling dat deze jonge verkopers na afloop geen restanten achterlaten.
Parkeren
De braderie wordt vanaf 6.00 uur opgebouwd en is van 9.00 tot 18.00 uur te bezoeken. De organisatie verzoekt bewoners het parcours vanaf vrijdagavond autovrij te maken, inclusief de parkeerplaatsen bij de Brandweerkazerne. Ook het Havenplateau is weer beschikbaar als parkeergelegenheid, maar het parkeerterrein bij de voetbal is zeker een goed alternatief. "Als nu het weer een beetje mee wil spelen kunnen we rekenen op een goede aftrap van het braderieseizoen 2019", besluit hij.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis heeft de financiering rond voor de nieuwbouw op De Bulkenaar in Roosendaal. Het ziekenhuis heeft een overeenkomst gesloten met de Europese Investeringsbank (EIB), ABN AMRO, Rabobank en het Waarborgfonds voor de Zorgsector. De bouw start over enkele weken en momenteel wordt de voorbereidende werkzaamheden volop verricht. Als alles volgens planning verloopt, opent het nieuwe ziekenhuis in 2030 zijn deuren.
35 minuten geledenTHOLEN - Het veelbelovende Pianoduo Marianne Hansen en Maureen van IJzerloo sluit op zaterdag 12 september de reeks stadhuisconcerten van dit jaar af. Het concert in het oude stadhuis van Tholen begint om 16.30 uur en staat in het teken van het programma An Orchestra in Four Hands.
4 uur geledenTHOLEN - Het Leger des Heils gaat van 22 tot en met 28 november langs de deuren tijdens de jaarlijkse collecte. Ook in Tholen worden collectanten gezocht. Met de opbrengst wil de organisatie mensen helpen die te maken hebben met eenzaamheid, financiële problemen of andere vormen van kwetsbaarheid.
8 uur geledenTHOLEN - De actiegroep Tholen in verzet wil op vrijdag 18 september opnieuw een demonstratie houden tegen de komst van een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers in Tholen. De actie vindt plaats bij het gemeentehuis.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is in de nacht van donderdag 10 op vrijdag 11 september volledig afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert die nacht de laatste werkzaamheden uit. Daarna is het onderhoud klaar en gaat de volledige brug weer open.
1 dag geledenTHOLEN - Organist Martijn Pieterman geeft zaterdag 12 september een concert op het Van Dam-orgel in de Grote Kerk in Tholen. Het programma begint om 14.30 uur en voert het publiek langs muziek van Felix Mendelssohn-Bartholdy, Georg Philipp Telemann en Johann Sebastian Bach.
1 dag geledenTHOLEN - Op zaterdag 12 september vindt de 40e editie van Open Monumentendag plaats. Ook in de gemeente Tholen openen monumenten hun deuren en worden bezoekers uitgenodigd om kennis te maken met de bijzondere geschiedenis en het erfgoed van onze kernen. Het landelijke thema is dit jaar 'Veerkrachtig erfgoed - in tijden van onzekerheid'.
2 dagen geleden