Het wordt genieten op de braderie van Flupland
SINT PHILIPSLAND - De braderie van Sint Philipsland staat voor de deur! Zaterdag 15 juni vormt het hartje van Sint Philipsland het decor van dit succesvolle evenement. Zet dus voor komend weekend een dikke streep in je agenda, want met volop marktkramen, horeca, kermisattracties en vermaak wil je dit niet missen. Van de Voorstraat, Kerkring en de Schoolstraat tot aan de Wilhelminastraat in, je kunt niet om de braderie van Flupland heen.
Traditiegetrouw wordt altijd in de eerste weken van de juni het braderieseizoen op Tholen geopend met de braderie van Sint Philipsland. Deze braderie brengt elk jaar honderden mensen op de been. Veel winkeliers openen hun deuren en tientallen kramen vormen een bont lint door Sint Philipsland. Van sieraden tot snoep en van kleding tot hobby-artikelen, te veel om op te noemen.
Gevarieerd aanbod
"Met wederom zo'n honderd kramen en een gevarieerd aanbod biedt deze braderie voor ieder wat wils", aldus organisator Niek Jansen. Ook dit jaar zal de jeugdbrandweer van de partij zijn. Zij organiseren dit jaar in de Achterstraat nabij de kazerne een Spuitspel voor de jongere jeugd. En opgepast! Er zal water aan te pas komen.
Gezellige sfeer
Veel kraamhouders op de braderie zijn bekende gezichten, zoals ondernemers uit het dorp zelf. Zoals vanouds zorgen de leden van de Visclub voor oliebollen en is er gerookte paling van V.d Sterren. Nieuweling op de braderie is Esmee Reijngoudt. Zij heeft De Kleine Winst van Kees Neele overgenomen en de winkel voortgezet onder naam "De Sjap". De braderie in Sint Philipsland staat bekend om de gezellige sfeer en daar gaat de organisatie dit jaar ook weer voor.
Kinderbraderie
Langs het muurtje van de Kerkring vindt van 9.00 tot 13.00 uur weer de kinderbraderie plaats. Hier kunnen jongens en meisjes tot twaalf jaar hun spulletjes verkopen voor een zakcentje en een opgeruimde kamer. Het is wel de bedoeling dat deze jonge verkopers na afloop geen restanten achterlaten.
Parkeren
De braderie wordt vanaf 6.00 uur opgebouwd en is van 9.00 tot 18.00 uur te bezoeken. De organisatie verzoekt bewoners het parcours vanaf vrijdagavond autovrij te maken, inclusief de parkeerplaatsen bij de Brandweerkazerne. Ook het Havenplateau is weer beschikbaar als parkeergelegenheid, maar het parkeerterrein bij de voetbal is zeker een goed alternatief. "Als nu het weer een beetje mee wil spelen kunnen we rekenen op een goede aftrap van het braderieseizoen 2019", besluit hij.
Meer uit Tholen
ZEELAND - Na een bloedhete periode met temperaturen ruim boven de 30 graden is het weer voorlopig een stuk aangenamer. Toch hoeven zonliefhebbers niet lang te treuren: volgens Weeronline neemt de kans op warm en zelfs tropisch zomerweer later in juli alweer toe.
6 uur geledenTHOLEN - Aan de Oesterputten is een nieuw calisthenicspark geopend, een openbare sportplek met toestellen waarop mensen kunnen trainen. Initiatiefnemer Joachim Wisse liep al jaren rond met het plan om zo'n voorziening naar Tholen te halen. "De ambitie is dat dit park uitgroeit tot meer dan alleen een sportvoorziening."
9 uur geledenTHOLEN - Martin van den Bovenkamp wordt per 1 september de nieuwe gemeentesecretaris en algemeen directeur van de gemeente Tholen. Hij volgt Jan Fraanje op, die in september met pensioen gaat.
12 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt de liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan het werk? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: hbo-verpleegkundige en OR-lid Angie Verdult van locatie Vissershaven.
1 dag geledenZEELAND - Het KNMI geeft zondag code geel in verband met de aanhoudende hitte. De waarschuwing duurt tot halverwege de avond. Vannacht zal het gaan afkoelen.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSCHERPENISSE - De toekomst van de steiger en het haventje bij Gorishoek blijft voorlopig onderwerp van onderzoek. Het Thoolse college ziet op dit moment geen aanleiding om de steiger te verwijderen en wil in 2027 samen met betrokken partijen kijken naar een nieuwe invulling voor het gebied.
2 dagen geleden