Het werk moet mooi afwerkt en perfect de deur uitgaan
SINT-MAARTENSDIJK - Jolanda van Dijke Meubelstoffeerbedrijf bestaat dit jaar 25 jaar. Ze heeft het bij geboorte in de vingers meegekregen van haar opa, vader en moeder om meubilair, op maat gemaakte boot- en caravankussens en matrassen strak en passend af te leveren. Vooraf wordt alles besproken met een klant. Geen verrassingen achteraf.
"Het is best interessant om erover na te denken om meubilair of kussens te laten maken, want de kwaliteit van vroeger is er nauwelijks nog", vertelt Jolanda van Dijke, eigenaresse van haar gelijknamige meubelstoffeerbedrijf. Samen met haar man Peter de Visser runt ze het stoffeerdersbedrijf dat een begrip is op veel plaatsen. Het zijn niet alleen boot- of caravankussens die ze maakt. "Nee, hoor", zegt ze. "Een bankstel of ander meubilair zoals een stoel wordt ook gemaakt. We maken alles op maat. Tevoren wordt een plan gemaakt en afgesproken met de klant welke stof er gebruikt gaat worden. Het moet mooi afgewerkt en perfect de deur uitgaan. Ze moeten er een tijd mee kunnen doen."
Erfstuk
Het arbeidsintensieve werk kent ook opdrachten met een emotionele waarde. Jolanda van Dijke: "Dan gaat het om bijvoorbeeld een erfstuk. Dat is heel belangrijk voor de familie. Het is dan erg leuk om van een oude stoel iets moois te maken. Het hout doen we niet aan zo'n stoel, maar wel het binnenwerk zoals de veren en de vulling tot aan het opnieuw stofferen van de stoel." Als er een bank, stoel of ander meubilair binnenkomt, is het niet altijd zichtbaar wat er vervangen moet worden.
Mallen
"Als je het soms openmaakt, kom je andere dingen tegen. Dan zijn er meer banden gebroken of moeten er meer veren worden vervangen. En soms zitten er weleens twee lagen stof op elkaar. Maar het wordt altijd opgelost. We maken vooraf een prijs met de klant en er zijn geen meerkosten nadien. Het is niet de normale gang van zaken om achteraf met extra kosten te komen." Dat het meer inhoudt dan alleen een stofje over een bestaand kussen te trekken, blijkt uit de mallen die speciaal worden gemaakt. Van Dijke: "Matrassen en kussen voor in een boot, caravan of camper gaan op maat. Mijn man Peter maakt de mallen van papier om exact het juiste formaat te bepalen. Het is voor ons belangrijk dat de klant het vertrouwen heeft dat het goed gemaakt wordt. Het gaat de deur uit zoals ik het zelf zou willen ontvangen."
Achtergrond
Jolanda van Dijke heeft voor haar meubelstoffeerbedrijf meerdere opleidingen gevolgd met een vakdiploma stoffeerder. "Maar het is niet vanzelfsprekend", laat ze weten. "Je moet het wel willen doen en het moet in je zitten." Op locatie worden klanten bezocht om het materiaal te bekijken. "Ik vind elke opdracht leuk en zie mensen na 10 jaar nog terugkomen. Dat is een goed teken." [l]
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.
19 uur geledenTHOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.
23 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Het NK Tegelwippen is voor de zevende en laatste keer van start gegaan. Tot 31 oktober gaat heel Nederland opnieuw aan de slag met het verwijderen van tegels uit de tuin en het vervangen ervan door planten, gras of bloemen. Tijdens deze sloteditie maken deelnemers kans om een uniek stukje gras te winnen.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND - De politie heeft zaterdagochtend via een Burgernetmelding opgeroepen om uit te kijken naar een 7-jarige jongen die wordt vermist in de omgeving van de Plataanstraat. Hij heeft mogelijk een rood/blauwe skelter van het merk Mammoet bij zich. Wie de jongen gezien denkt te hebben, wordt verzocht contact op te nemen met 112.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND/SINT-MAARTENSDIJK - De School met de Bijbel in Sint-Annaland en De Rieburch in Sint-Maartensdijk hebben een voucher ontvangen om hun schoolplein te vergroenen. Met deze steun kunnen de scholen hun plein omtoveren tot een natuurrijke omgeving.
2 dagen geleden