Het werk moet mooi afwerkt en perfect de deur uitgaan
SINT-MAARTENSDIJK - Jolanda van Dijke Meubelstoffeerbedrijf bestaat dit jaar 25 jaar. Ze heeft het bij geboorte in de vingers meegekregen van haar opa, vader en moeder om meubilair, op maat gemaakte boot- en caravankussens en matrassen strak en passend af te leveren. Vooraf wordt alles besproken met een klant. Geen verrassingen achteraf.
"Het is best interessant om erover na te denken om meubilair of kussens te laten maken, want de kwaliteit van vroeger is er nauwelijks nog", vertelt Jolanda van Dijke, eigenaresse van haar gelijknamige meubelstoffeerbedrijf. Samen met haar man Peter de Visser runt ze het stoffeerdersbedrijf dat een begrip is op veel plaatsen. Het zijn niet alleen boot- of caravankussens die ze maakt. "Nee, hoor", zegt ze. "Een bankstel of ander meubilair zoals een stoel wordt ook gemaakt. We maken alles op maat. Tevoren wordt een plan gemaakt en afgesproken met de klant welke stof er gebruikt gaat worden. Het moet mooi afgewerkt en perfect de deur uitgaan. Ze moeten er een tijd mee kunnen doen."
Erfstuk
Het arbeidsintensieve werk kent ook opdrachten met een emotionele waarde. Jolanda van Dijke: "Dan gaat het om bijvoorbeeld een erfstuk. Dat is heel belangrijk voor de familie. Het is dan erg leuk om van een oude stoel iets moois te maken. Het hout doen we niet aan zo'n stoel, maar wel het binnenwerk zoals de veren en de vulling tot aan het opnieuw stofferen van de stoel." Als er een bank, stoel of ander meubilair binnenkomt, is het niet altijd zichtbaar wat er vervangen moet worden.
Mallen
"Als je het soms openmaakt, kom je andere dingen tegen. Dan zijn er meer banden gebroken of moeten er meer veren worden vervangen. En soms zitten er weleens twee lagen stof op elkaar. Maar het wordt altijd opgelost. We maken vooraf een prijs met de klant en er zijn geen meerkosten nadien. Het is niet de normale gang van zaken om achteraf met extra kosten te komen." Dat het meer inhoudt dan alleen een stofje over een bestaand kussen te trekken, blijkt uit de mallen die speciaal worden gemaakt. Van Dijke: "Matrassen en kussen voor in een boot, caravan of camper gaan op maat. Mijn man Peter maakt de mallen van papier om exact het juiste formaat te bepalen. Het is voor ons belangrijk dat de klant het vertrouwen heeft dat het goed gemaakt wordt. Het gaat de deur uit zoals ik het zelf zou willen ontvangen."
Achtergrond
Jolanda van Dijke heeft voor haar meubelstoffeerbedrijf meerdere opleidingen gevolgd met een vakdiploma stoffeerder. "Maar het is niet vanzelfsprekend", laat ze weten. "Je moet het wel willen doen en het moet in je zitten." Op locatie worden klanten bezocht om het materiaal te bekijken. "Ik vind elke opdracht leuk en zie mensen na 10 jaar nog terugkomen. Dat is een goed teken." [l]
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug verkeert in slechte staat, dit komt door onverwacht snelle slijtage. Dat blijkt uit een kamerbrief die de Tweede Kamer donderdag heeft ontvangen van minister Tieman. Uit extra inspecties die sinds 2024 plaatsvinden, blijkt dat een deel van de lassen onder de rechterrijstrook richting het zuiden in slechtere staat verkeert dan gedacht.
10 uur geledenTHOLEN - Volgend weekend bereikt de meteorenzwerm Geminiden zijn hoogtepunt. Waar eerdere zwermen dit jaar wat tegenvielen, liggen de verwachtingen voor deze editie hoog. Bij helder weer zijn tientallen vallende sterren per uur zichtbaar.
13 uur geledenSCHERPENISSE - Wandelaars, fietsers, duikers en vissers hebben er een mooie voorziening bij. Dinsdag is in de gemeente Tholen het tweede openbare, zelfreinigende toilet met watertappunt geopend. Wethouder Hilde Moerland verrichtte de opening bij Gorishoek in Scherpenisse.
17 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 6 december allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 11.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Tussen het speeltuintje aan de Deensestraat en de Rijksweg in Sint Philipsland komt een afscheiding. Dat belooft het Thoolse college nadat Rudi Fontijne (CDA) aandacht vroeg voor de situatie. De plannen worden gemaakt in overleg met de inwoners.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Het zijn niet enkel de lokale leden die Smerdiek weten te vinden voor de snerttocht. Rotterdam, Wijk en Aalburg en zelfs Duitsland: uit alle windstreken komen de deelnemers om te genieten van de Oosterschelde. "We hebben met het water een bijzondere aantrekkingskracht. Ook om de goede verzorging tijdens de tocht worden we geroemd. Bij ons komt niemand iets tekort", zo vertelt Lia van Akkeren.
1 dag geledenTHOLEN - Het zorgloket Tholen ziet je! organiseert op donderdag 18 december een speciale kerstbingo. In het trefpunt van de Meulvliet, dat normaal gesproken elke donderdag van 10.00 tot 12.00 uur open is voor een inloopspreekuur, zijn die ochtend leuke prijsjes te winnen.
2 dagen geleden