
'Het verhaal van John Lennon past precies in deze tijd'
GOES - Gino Buysrogge heeft in de hal van het Pontes Goese Lyceum aan de Bergweg een tentoonstelling ingericht over John Lennon.
Het is dit jaar veertig jaar geleden dat de beroemde muzikant werd vermoord door Mark David Chapman. Muziekdocent Gino Buysrogge vertelt dat verhaal aan zijn leerlingen. “En dat maakt indruk, zie ik”, zegt Buysrogge, die ook muzikant is. “Ik vertel de jongens en meiden het verhaal over de Beatles en hun enorme invloed, zeg dat Lennon ook ‘So this is Christmas …’ heeft geschreven, dat ze allemaal wel eens hebben gehoord, en dat hij ‘Imagine’ heeft gemaakt. Dat nummer werd na de aanslagen in Parijs veel gedraaid en stond toen zelfs op één in de Top 2000. Ook dat weten ze vaak wel. Het verhaal van Lennon past precies in deze tijd. Alles valt samen.”
Voetballen
Buysrogge laat in de vitrines in de hal van de school de songtekst van ‘Imagine’ zien en toont elpees en foto’s van de muzikant. “En ik heb de originele kranten van de dagen na de moord opgehangen. Ik heb die altijd bewaard.” Buysrogge is van kinds af aan fan van Lennon. “Toen ik wat ouder werd ging ik voetballen, achter de meiden aan en vergat ik de muziek van de Beatles, maar toen ik hoorde dat hij was vermoord, schrok ik enorm. Dat juist hij, de man die het altijd over vrede had, werd doodgeschoten. Ik kon het me niet voorstellen.”
Songtekst
Volgens de docent is de invloed van de singer-songwriter onwaarschijnlijk groot. “Neem alleen al ‘Imagine’. Als je die songtekst leest, besef je dat deze tekst er meer dan ooit toe doet. Het moet toch niet zo moeilijk zijn om met elkaar in vrede te leven? Dat is alles wat Lennon zegt.”
De tentoonstelling van Buysrogge is vanwege de coronacrisis niet te bezoeken voor publiek.
Meer uit Beveland
KLOETINGE - de 18-jarige Chillpill uit Kloetinge heeft zaterdag 28 juni de derde prijs in de wacht gesleept in de categorie Theater tijdens de finale van Kunstbende 2025. De finale vond plaats tijdens het Kunstbende Young Creators Festival in de Melkweg en iTA in Amsterdam. Daar streden 86 acts in de categorieën Dans, DJ, Expo, Fashion, Film, Muziek, Taal en Theater om de felbegeerde Kunstbende Award. De eersteprijswinnaars mogen optreden op grote podia, van Oerol tot Stedelijk Museum Amsterdam.
9 minuten geledenWEST-BRABANT/ MIDDEN-ZEELAND- Het Nationaal Hitteplan is vanaf maandag 30 juni 10:00 uur van kracht voor het hele land. Dit meldt het RIVM op zijn website. Dinsdag 1 en woensdag 2 juli lijken de heetste dagen te worden met temperaturen ver boven de 30 graden.
21 uur geledenGOES - Een groep van zo'n 40 medewerkers van dagbesteding 'Kom us Kieke' van 't Gors werd donderdag 19 juni in het zonnetje gezet. Zij kregen van wethouder Joan Veldhuizen een badge opgespeld en mogen zich daarmee officieel 'zwerfafvalheld' noemen.
1 dag geledenKAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
1 dag geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
1 dag geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
2 dagen geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
2 dagen geleden