'Het moet geen heksenjacht worden'
GOES - Sinds dit schooljaar is roken niet alleen in het schoolgebouw verboden, maar ook op het schoolplein. Dat weerhoudt hardnekkige rokers er niet van om stiekeme plekjes op te zoeken, is de ervaring van leraar en teamleider Dirk Paans van het Calvijn College, locatie Goes Klein Frankrijk. “Ik heb wel het idee dat het aantal rokende jongeren afneemt.”Leerlingen die bij het Calvijn College, dat locaties heeft in Goes, Middelburg, Krabbendijke en Tholen, worden betrapt op roken, moeten een uur nablijven. “Betrappen we een leerling vaker, dan gaan we met hem of haar in gesprek”, vertelt Paans.
Berucht
Bij surveillancerondes is het brommerhok een beruchte plek om te controleren. “Maar het moet ook geen heksenjacht worden van ‘wij tegen zij’. Het is belangrijker om zonder te oordelen met jongeren in gesprek te gaan over de reden waarom zij roken.” Dat thema wordt dan ook regelmatig aangesneden in de klas. Ook zijn er gastcolleges over verslavingen in het algemeen. “Als ik het in de les benoem, zeggen veel leerlingen dat ze wel weten dat roken niet goed voor ze is. Het is natuurlijk een verslaving. We kijken als leraren wat we voor een leerling kunnen doen om hem of haar te helpen.”
Volwassenen
Paans denkt wel dat het aantal jonge rokers vermindert. “Dat komt deels door de kosten van roken en doordat volwassenen minder roken. Dat werkt door op de volgende generatie.”
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
1 maand geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
1 maand geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 maand geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
1 maand geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
1 maand geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
1 maand geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
1 maand geleden