Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Het lekkere weer maakt fruit zoeter’

‘Het lekkere weer maakt fruit zoeter’

YERSEKE - Een drukke periode is aangebroken voor vele fruittelers: de pluk van het fruit. Ook voor fruitteeltbedrijf Wisse in Yerseke is het plukseizoen begonnen. Na een jaar de bomen en het fruit bijhouden, is het nu tijd om daarvan de vruchten te plukken. 

Vorige week is het plukseizoen begonnen voor de meeste fruitteeltbedrijven in Kapelle en Reimerswaal. Zo ook voor fruitteler Mark Wisse. Hij zit al sinds jongs af aan in het vak en heeft het bedrijf in Yerseke van zijn vader overgenomen. Mark verbouwt in zijn boomgaarden verschillende rassen appels en peren. ‘’De zomer die we dit jaar hebben gehad was heel gunstig voor ons. Er was genoeg regen en het lekkere weer in de laatste weken voor de pluk heeft ervoor gezorgd dat het fruit zoeter van smaak is geworden.’’, zegt hij. ‘’De afgelopen week daarentegen, met buien en onweer, zijn wel een risico voor het fruit. Als er in de pluktijd nog hagelbuien vallen, zal het fruit geen tijd meer hebben om te herstellen en dat vormt een risico voor de opbrengst van het fruit.’’ 

Iedere dag is hij bezig met de bomen en het fruit, van ‘s ochtends vroeg tot ‘s avonds laat. ‘’Het is jammer dat je de bomen altijd in de gaten moet houden en in de buurt moet zijn, waardoor je bijna niet op vakantie kunt.’’, maar dat is voor Mark bijzaak. ‘’Hoewel het soms heel druk is, heb ik geen negen tot vijf baan. In de zomer ga ik soms tussen door het werk ook even zwemmen, niet veel mensen kunnen dat. Bovendien compenseert het feit dat ik de hele dag buiten mag werken en ik kan doen wat ik het liefste doe, het weinig op vakantie kunnen dubbel en dwars.’’ Het afgelopen jaar was voor Mark en zijn vrouw Miranda niet heel anders. ‘’Waar andere mensen bijvoorbeeld thuis moesten gaan werken, kon het werk in de boomgaarden voor ons gewoon doorgaan.”, vertelt ze. Maar niet alleen qua werk en werkgelegenheid heeft het bedrijf weinig geleden. “Telkens meer mensen gingen in de coronacrisis gezonder eten, en daarmee ook meer fruit. Daardoor steeg de waarde van het fruit en hebben we er vorig jaar een mooie prijs voor gekregen.’’ Zodra de pluk voorbij is zullen de appels en peren van Mark in de supermarkt terecht komen en zal voor hem, na een weekje pauze, de snoei van de bomen weer beginnen.

Meer uit Reimerswaal

Pleinconcert EMM/Scheldegalm Hansweert

HANSWEERT - Voorgaande jaren trok het tuinconcert van Muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert altijd veel bezoekers die zichtbaar genoten harmonie en slagwerkgroep. Dit jaar geen tuinconcert maar een pleinconcert en wel op maandagavond 30 juni. Locatie is het dorpsplein voor Dorpshuis Kaj Munk. 

4 uur geleden
Met de voet-fiets veerboot van Yerseke naar Tholen

YERSEKE - Deze zomer vaart de voet- en fietsveerboot "De Zwerver 3" tussen Yerseke (Beatrixhaven) en Tholen (Bergse diepsluis). Van donderdag 10 juli tot en met vrijdag 29 augustus 2025, met uitzondering van vrijdag 15 augustus, vaart het veer wekelijks op donderdag en vrijdag. 

1 dag geleden
Wemeldinge geeft jong talent podium

WEMELDINGE - Tijdens het jaarlijkse zomerfeest in Wemeldinge op zaterdag 5 juli krijgt jong muzikaal talent dit jaar voor het eerst een eigen plek op het programma. Met steun van ruim vijfduizend euro uit de Zeeuwse regeling 'Impuls Jongerencultuur' wordt het nieuwe jeugdpodium mogelijk gemaakt. Het initiatief komt van Stichting Evenementen Wemeldinge en muziekdocent Wim Steenbakker.

1 dag geleden
Emy kijkt trots terug op haar examenjaar

REIMERSWAAL - In een schooljaar waarin landelijk 6,1 procent van de leerlingen is blijven zitten, valt Reimerswaal positief op: het aandeel zittenblijvers lag hier op het laagste niveau sinds 2017-2018. Zo'n 5,8 procent van de leerlingen deed een stap terug of moest een jaar overdoen. Toch blijft het behalen van een diploma een prestatie van formaat. Voor Emy van den Top (17) is het een moment van opluchting en trots. Zij rondde onlangs haar mbo-opleiding tot helpende zorg en welzijn op niveau 2 succesvol af in één jaar tijd.

2 dagen geleden
AMV’ers slagen voor eerste muziekdiploma

WEMELDINGE - Alle 18 leerlingen van Wim Steenbakker hebben hun eerste AMV-diploma in ontvangst genomen. Tijdens de lessen algemene muzikale vorming (AMV) die ze het afgelopen jaar volgden, leerden ze van alles over muziek, speelden ze op tal van verschillende instrumenten en leerden ze de basis van het notenschrift.De AMV-lessen die Wim geeft, zijn bedoeld voor kinderen die in groep 3, 4 en 5 zitten van de basisschool. Tijdens de lessen gaan we aan de slag met gitaren, ukeleles, keyboards, piano en zingen. Dirigeren, blaasinstrumenten, percussie-instrumenten en zelfs wereldmuziekinstrumenten komen ook aan bod. Daarnaast leren de kinderen ook spelenderwijs het notenschrift zodat zij met een goede basiskennis kunnen starten op een instrument. Doordat de kinderen in groepjes zitten, staat het samen muziek maken en het samen plezier hebben centraal. Elk kind krijgt volop aandacht en er zijn voldoende instrumenten voor alle kinderen. Veel kinderen gaan dan ook na het behalen van hun AMV muziekdiploma verder met het bespelen van een instrument.KerstmuziekavondHet hoogtepunt van de AMV-lessen vormt wel het jaarlijks muziekoptreden. Afgelopen jaar traden alle muziekleerlingen, waaronder de AMV-leerlingen, op tijdens de kerstmuziekavond die Wim organiseerde. Voor veel AMV's was dat de eerste keer dat ze samen als groep op een groot podium stonden en optraden.

3 dagen geleden
Boetes voor bellen op de fiets: stijging in Reimerswaal, daling in Kapelle

KAPELLE/ REIMERSWAAL - In de eerste vier maanden zijn in Reimerswaal en Kapelle in totaal acht fietsers beboet voor het vasthouden van een telefoon tijdens het fietsen, meldt de PZC. Dat blijkt uit recente cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB).

3 dagen geleden
Minder migranten in Reimerswaal dan elders

REIMERSWAAL - In vergelijking met andere gemeenten met een vergelijkbare bevolkingssamenstelling en welvaartsniveau, vestigen zich relatief weinig migranten in Reimerswaal. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), waarover de PZC maandag berichtte.

4 dagen geleden