‘Het kroegleven in Vlissingen vond ik altijd wel gezellig’
VLISSINGEN - Helge Prinsen portretteert in de rubriek ‘Ik ben Vlissingen’ elke week een van haar stadsgenoten. Met haar korte portretten wil ze bekende en minder bekende Vlissingers in de schijnwerpers zetten en zo een mooi beeld van de stad schetsen waar zij is geboren en getogen.DOOR HELGE PRINSENFrans ‘Rooie Frans’ Schrijnemakers (79). Samenwonend. Geboren in Roermond. Van beroep landmeetkundige. “Maar het laatste wat ik deed was een hotelletje in Middelburg”.“Zelf heb ik 23 jaar in jachthaven Michiel de Ruyter gewoond. Ook de halve wereld afgezeild. Een boot is een ideaal huis. Je hebt alle vrijheid en kunt weg wanneer je zin hebt.”“Mooiste was dat je na terugkomst van een reis weer de haven binnenvoer. Vanwege mijn gezondheid heb ik helaas een punt achter het zeilen moeten zetten. Was wel een klap.”“Het kroegleven in Vlissingen vond ik altijd wel gezellig. Soif. Flying Dutchman. Astoria. Leuke tenten. Op cultureel gebied het straatfestival. De tijd nog van Verhagen en Deelder.” “Vorig jaar augustus kwam ik over uit de Filipijnen waar ik woon. Voor een maand. Maar toen kwam de lockdown. Kon niet meer terug. Nog steeds. Zit ‘gevangen’ in Vlissingen”.“Heb daarom een ‘weggooiauto’ gekocht. Om een beetje mobiel te zijn voor zolang ik hier nog ben. Verder hou ik van cryptogrammen, sudoku’s en muziek. Jazz. Mahler. Bach.” “Gelukkig mag ik het huis van een oude Engelse zeilvriend gebruiken. Mijn nabije toekomst hangt af van dat klotevirus. Ja, natuurlijk. Als ik morgen een ticket krijg, ben ik weg.”[n]
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Op zondag 2 november namen veertien zwemmers van de Dr. A. Stavermanbrigade uit Vlissingen deel aan de Nederlandse Kampioenschappen Lifesaving pool in Gouda.
5 uur geledenVLISSINGEN - Buurtatelier Buurtbrouwsels in Vlissingen heeft het topprestatiebord 'Gezonde Buurtlocatie' van JOGG (Jongeren Op Gezond Gewicht) ontvangen.
7 uur geledenVLISSINGEN - Na de voorbereidingen voor een vernieuwde Walstraat noord in Vlissingen wordt er nu zo'n vier weken gesloopt. Dan volgt het werk aan kabels en leidingen en kan de opbouw van het nieuwe winkel- en verblijfsgebied volgend voorjaar beginnen.
1 dag geledenVLISSINGEN - Maurits Schoenmaker tekent speciaal voor de Vlissingse Bode mooie plekjes in Vlissingen. Deze keer is de Zeevaartschool aan de boulevard zijn onderwerp.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Een man is zaterdagochtend in de Koopmanshaven te water geraakt. Hulpdiensten waren snel ter plaatse om hem uit het water te halen en eerste hulp te verlenen. Volgens de politie was de man vermoedelijk onder invloed.
3 dagen geledenVLISSINGEN - In de Kasteelstraat is vrijdagavond brand ontstaan onder de motorkap van een Ford. Dankzij snel ingrijpen van de brandweer bleef de schade beperkt, al liep de auto wel aanzienlijke hitteschade op.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De stichting Van Woelderenpark heeft ontdekt dat een monumentale boom met vleermuiskast op het punt staat gerooid te worden in het Vlissingse stadspark. 'Het betreft een gezonde iep van circa 55 jaar oud die op een belangrijke vleermuisvliegroute staat', aldus Jean-Marie van Isacker, voorzitter het stichtingsbestuur. Hij pleit er bij de gemeente voor de boom in het Nollebos te sparen.
4 dagen geleden