
Het is vijf voor twaalf voor Kipvis
VLISSINGEN - Voor Kunstwerkplaats Kipvis in de voormalige mdgo aan de Dreesstraat is het vijf voor twaalf. Zoals het er nu naar uitziet moeten de zestien kunstenaars die er hun atelier hebben het pand per 30 juni verlaten. Waar ze naar toe moeten is nog onduidelijk.
Jochem Weststrate is secretaris van Kipvis en voert namens de kunstwerkplaats de gesprekken met de gemeente Vlissingen. “Het loopt al heel lang maar we hebben nu toch wel goede gesprekken,” vertelt Weststrate. “Er wordt in ieder geval geluisterd en we krijgen het idee dat er naar een oplossing wordt gezocht.”
Machinefabriek
Kipvis heeft bij de gemeente een plan in gediend om een broedplaats voor kunstenaars te vestigen in de Machinefabriek. “Ik ben ook in gesprek met de provincie. Die hebben in de Regio Deal North Sea Port District opgenomen dat er een culturele broedplaats in de Machinefabriek moet komen. Het zou gek zijn als dat het beleid van de provincie is en tegelijkertijd de enige broedplaats voor kunstenaars in de provincie moet sluiten.” Of de plannen in de Machinefabriek gerealiseerd kunnen worden is voorlopig nog niet bekend. Voor Kipvis is het van belang dat de periode tussen de huidige huisvesting en een mogelijk plek in de Machinefabriek overbrugt kan worden. “Anders komen we echt op straat te staan,” voorziet Weststrate. “Er wordt nu met de gemeente gesproken of we nog wat langer hier kunnen blijven, dus daar is voor nu alle hoop op gevestigd.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Vlissingen zet zich in voor een samenleving waarin iedereen zich welkom voelt en niemand wordt buitengesloten of gediscrimineerd. Daarom stelt de gemeente een plan op voor een inclusieve samenleving waarin iedere inwoner kan meedoen, ongeacht leeftijd, culturele achtergrond, gender, seksuele voorkeur, levensvisie, inkomen, talenten of beperkingen.
7 uur geledenVLISSINGEN- Een vrouw op leeftijd is zondagmiddag in het centrum van Vlissingen ten val gekomen. Het incident gebeurde op de stoep langs de Coosje Buskenstraat. De ambulancedienst kwam zonder spoed ter plaatse. De vrouw werd ter plekke medisch onderzocht. Het is niet bekend of ze naar het ziekenhuis is gebracht. Waardoor de vrouw ten val kwam is niet duidelijk.
1 dag geledenVLISSINGEN- Tijdens een preventieve fouilleringsactie in de nacht van zaterdag op zondag negeerde een e-biker het stopteken van de politie. Na een achtervolging, waarbij de e-biker iets weggooide, werd de man aangehouden. Hij reed op een vrij nieuwe elektrische fiets, vermoedelijk afkomstig van diefstal. In het pakketje, wat de verdachte tijdens zijn vluchtpoging weggooide, bleken verdovende middelen te zitten.
1 dag geledenVLISSINGEN - De brandweer heeft vanmorgen een deur ingebeukt in Vlissingen nadat er een forse wateroverlast was ontstaan door het hele flatgebouw.
2 dagen geledenVLISSINGEN - In afwachting van de nieuwbouw is een noodgebouw geplaatst op het terrein van buurt- en speeltuinvereniging Scheldekwartier in Vlissingen. "De wethouder heeft gezegd dat de nieuwbouw er in 2026 staat, dus daar hopen we op", vertelt verenigingsvoorzitter Jolanda van Boven.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Op vrijdag 7 februari wordt op de Ichtusschool in Vlissingen aandacht besteed aan de Nationale Warme Truiendag. Op deze dag gaat de verwarming een paar graden lager.
4 dagen geledenVLISSINGEN - Woensdagavond is brand uitgebroken in een wooncomplex aan de Adriaen Coortelaan in Vlissingen. De brandweer heeft opgeschaald naar middelbrand.De brand werd rond 19.00 uur gemeld. Vrijwel direct werden twee blusvoertuigen opgeroepen. Later volgde ook een oproep voor een hoogwerker. Er is ook een rapid responder van de ambulancedienst gealarmeerd, volgens de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) is deze opgeroepen voor een bewoner die een blusactie heeft uitgevoerd. "Deze persoon heeft rook ingeademd. De ambulance is aanwezig om de persoon te helpen", aldus een woordvoerder van de VRZ.Volgens de Veiligheidsregio woedde de brand in een wasruimte in een gebouw naast het woongebouw. Ontruimen was volgens de VRZ niet nodig. Omstreeks 20.10 uur werd het sein brand meester gegeven.
4 dagen geleden