Het is officieel: Renovatie voor zwembad Haestinge
SINT-MAARTENSDIJK - De gemeenteraad van Tholen heeft donderdagavond ingestemd met het plan om zwembad Haestinge te renoveren voor een bedrag van ruim 1,5 miljoen euro. Na het zwemseizoen 2020 gaat het zwembad op de schop en wordt het weer helemaal gerenoveerd, zodat het weer jaren mee kan. Daarmee komt een einde aan een langslepende kwestie met vooral veel onzekerheid over het behoud van het zwembad.
Als in 2016 heeft de gemeenteraad van Tholen zich uitgesproken over de toekomst van de twee zwembaden in de gemeente. Zwembad de Spetter in Tholen zou gerenoveerd worden en Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk zou opengehouden worden in afwachting van een nieuw binnenbad van 250 vierkante meter en een buitenbad van 200 vierkante meter. Een ontwikkelaar zou de bouw van het nieuw overdekte zwembad op zich nemen, maar uiteindelijk liepen die onderhandelingen stuk.
Renovatie
In oktober 2016 werd door de gemeenteraad al besloten dat wanneer er géén nieuw zwembad zou komen, zwembad Haestinge alsnog gerenoveerd zou moeten worden. De gemeente Tholen ging dan ook aan de slag met dat scenario, maar hield de optie voor het sluiten van het zwembad ook nog open. "Het geld wat dan vrijkomt kan eventueel gebruikt worden om vervoer te organiseren naar zwembad De Spetter in Tholen", gaf het college als suggestie. "Ook blijft de mogelijkheid bestaan om die gelden te benutten voor het opwaarderen van zwembad De Spetter."
Kosten
Maar, daar wilde bijna de voltallige gemeenteraad donderdagavond niets van weten. Er werd ingestemd met het plan om het zwembad gewoon te renoveren. Kosten: ruim 1,5 miljoen euro. "Gezien de huidige markt en het feit dat de complete technische installatie van het huidige zwembad verplaatst moet worden, verwachten we voor de renovatie van zwembad Haestinge een bedrag van circa 1.500.000 euro kwijt te zijn plus een bedrag van 140.000 euro voor de sloop van de oude Haestinge." Na de renovatie gaan ook de exploitatielasten omhoog van 55.000 naar 150.000 euro per jaar.
Meer uit Tholen
THOLEN - Hoewel de korting op de brandstofaccijns dit jaar niet volledig is afgeschaft, is tanken over de grens nog steeds voordeliger. Benzine werd hier ongeveer zes cent per liter duurder, diesel bijna vier cent. Daardoor bespaart een gemiddelde benzinerijder uit Tholen dit jaar zo'n 162 euro door in België te tanken. Dieselrijders besparen gemiddeld 16 euro.
2 uur geledenTHOLEN - De VVD in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het groenonderhoud bij wooncomplex Buitenhof. Aanleiding zijn signalen van bezorgde bewoners. Volgens hen is het snoeien van de omliggende beplanting teruggebracht van jaarlijks naar één keer per drie jaar.
5 uur geledenTHOLEN - Een automobilist is woensdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Nieuwe Postweg in Tholen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
22 uur geledenTHOLEN - De temperatuur in De Bilt is woensdag naar 15,1 graden gestegen. Daarmee is officieel sprake van de eerste lentedag van het jaar, meldt Weeronline. Die valt vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld is de eerste lentedag pas in maart.
1 dag geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland heeft dinsdag ingestemd met de nieuwe dienstregeling die EBS vanaf december 2026 in Zeeland gaat rijden. Volgens de regeling gaan er op Tholen meer bussen rijden voor scholieren.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Bij een ernstig verkeersongeval op de Rijksweg in Sint Philipsland zijn dinsdagmiddag drie mensen gewond geraakt. Een auto werd na vermoedelijk een bijzondere verrichting geraakt door een bedrijfsbusje en kwam tot stilstand tegen een knotwilg. De brandweer moest de inzittenden uit de auto bevrijden. Eén van de slachtoffers werd met een traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - De nieuwe randweg bij Oud-Vossemeer zal de omliggende woningen naar verwachting niet belasten met geluidsoverlast. Dat blijkt uit onderzoek dat de Provincie Zeeland heeft laten uitvoeren. De weg, die ten zuiden van het dorp wordt aangelegd om het doorgaande en vrachtverkeer uit de kern te halen, blijft binnen de wettelijke geluidsgrenzen.
1 dag geleden