Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het is de week van de openbare scholen!

Het is de week van de openbare scholen!

THOLEN - Van 21 maart tot en met 25 maart laten leerlingen, leerkrachten, directeuren en bestuurders zien waar het openbaar onderwijs voor staat. Ook Tholen heeft maar liefst acht openbare scholen variërend van 43 tot 170 leerlingen. Maar hoe onderscheidt het onderwijs daar zich?

Er zijn op Tholen openbare en bijzondere scholen. Bijzondere scholen geven les op basis van godsdienst, levensovertuiging of een visie op het onderwijs. De lessen op een openbare school zijn niet op basis van een godsdienst, ‘maar daar vind je alle geloven samen’, zo zegt Marco Brinkhuis, bestuurder van de Stichting Openbaar Primair Onderwijs Tholen. 

“Het is zeker niet zo dat alleen kinderen met een niet-religieuze achtergrond naar een openbare school gaan. Juist niet. Ik zeg altijd: ‘op een openbare school tref je alle geloven samen, alleen thuis bepaal je wat het ware geloof is. We bereiden de leerlingen voor op een maatschappij die ook niet niet alléén christelijk, katholieke of gereformeerd is’, zo legt Brinkhuis uit. Hij wil dat kinderen op school zo goed mogelijk klaargestoomd worden voor de ‘grote wereld. “Ik heb het gezien bij mijn eigen kinderen toen ze van de basisschool naar een gewone middelbare school gingen. Zij hadden misschien wat te weinig bagage meegekregen voor de grote stad. Het was voor hen echt enorm wennen om ineens te maken te krijgen met zoveel mensen die heel anders leefden en dachten. Los van religie kijken we sowieso naar wat het kind op dat moment nodig heeft, wat er speelt. Dus eigentijds onderwijs. Bij ons geen krijtbord, want we leven in een wereld die steeds digitaler wordt. Samen leven en samen leren staat bij ons centraal, samen werken is het kernwoord. In een hele kleine kern, is een school van 43 leerlingen voldoende. Onze leerlingenaantallen zijn stabiel, daar zijn we blij mee.”

Meer uit Tholen

Lage waterdruk in Sint Philipsland door lekkage, leiding weer opgevoerd

SINT PHILIPSLAND - Door een lekkage hebben inwoners van Sint Philipsland mogelijk last van een lage waterdruk. Brabant Water werkt momenteel aan een oplossing. De storing wordt naar verwachting in de loop van de middag opgelost.

8 uur geleden
Oesterdam staat weer op het routeschema van ZLM Tour 2026

THOLEN - De Oesterdam staat weer op de route van de ZLM Tour. Twee jaar geleden kwamen de wielrenners hier voor het laatst voorbij, maar in september keert Tholen terug op de routekaart tijdens de derde etappe, die start in Roosendaal en eindigt in Bergen op Zoom. De renners steken de Oesterdam daarbij maar liefst twee keer over.

9 uur geleden
Liveblog | Stembussen gesloten, wie worden de winnaars en verliezers op Tholen?

THOLEN - Woensdag mochten alle kiesgerechtigde Tholenaren stemmen voor de gemeenteraad. Sinds 21.00 zijn de stembussen gesloten. Het is nu wachten op de uitslag. Lees er alles over in onze liveblog.

15 uur geleden
Twijfel je nog? Hier kun je alle Thoolse partijen met elkaar vergelijken [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Weet je nog niet op welke partij je gaat stemmen? Alle deelnemende partijen hebben zich in de verkiezingskrant van de Thoolse Bode voorgesteld. Hieronder zetten we de negen fracties en hun boodschap aan de kiezers nog eens op een rij. Zo kun je alle partijen gemakkelijk vergelijken.

1 dag geleden
Waar kan ik stemmen in Tholen? Dit zijn alle stembureaus voor de verkiezingen

THOLEN - Op woensdag 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Twintigduizend Tholenaren mogen dan hun stem uitbrengen om de koers van de gemeente te bepalen. Inwoners kunnen terecht bij zeventien stembureaus verspreid over alle kernen. Ook rijdt er een mobiel stembureau langs verschillende locaties. Een compleet overzicht van alle stembureaus staat onderaan dit artikel.

1 dag geleden
Burgemeester Marleen Sijbers: ‘Laat op verkiezingsdag uw stem horen’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor aan de kiezers. Ook burgemeester Marleen Sijbers heeft een boodschap.

1 dag geleden
Tholen telt af naar de verkiezingen: 21 zetels te verdelen in de gemeenteraad

THOLEN - Tholen kiest woensdag een nieuwe gemeenteraad. Tijd voor een opfriscursus: hoe ziet de huidige raad er ook weer uit en wie zitten er nu in het college van burgemeester en wethouders? Een overzicht van de zetelverdeling en het dagelijks bestuur in Tholen.

1 dag geleden