Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Het is de week van de openbare scholen!

Het is de week van de openbare scholen!

THOLEN - Van 21 maart tot en met 25 maart laten leerlingen, leerkrachten, directeuren en bestuurders zien waar het openbaar onderwijs voor staat. Ook Tholen heeft maar liefst acht openbare scholen variërend van 43 tot 170 leerlingen. Maar hoe onderscheidt het onderwijs daar zich?

Er zijn op Tholen openbare en bijzondere scholen. Bijzondere scholen geven les op basis van godsdienst, levensovertuiging of een visie op het onderwijs. De lessen op een openbare school zijn niet op basis van een godsdienst, ‘maar daar vind je alle geloven samen’, zo zegt Marco Brinkhuis, bestuurder van de Stichting Openbaar Primair Onderwijs Tholen. 

“Het is zeker niet zo dat alleen kinderen met een niet-religieuze achtergrond naar een openbare school gaan. Juist niet. Ik zeg altijd: ‘op een openbare school tref je alle geloven samen, alleen thuis bepaal je wat het ware geloof is. We bereiden de leerlingen voor op een maatschappij die ook niet niet alléén christelijk, katholieke of gereformeerd is’, zo legt Brinkhuis uit. Hij wil dat kinderen op school zo goed mogelijk klaargestoomd worden voor de ‘grote wereld. “Ik heb het gezien bij mijn eigen kinderen toen ze van de basisschool naar een gewone middelbare school gingen. Zij hadden misschien wat te weinig bagage meegekregen voor de grote stad. Het was voor hen echt enorm wennen om ineens te maken te krijgen met zoveel mensen die heel anders leefden en dachten. Los van religie kijken we sowieso naar wat het kind op dat moment nodig heeft, wat er speelt. Dus eigentijds onderwijs. Bij ons geen krijtbord, want we leven in een wereld die steeds digitaler wordt. Samen leven en samen leren staat bij ons centraal, samen werken is het kernwoord. In een hele kleine kern, is een school van 43 leerlingen voldoende. Onze leerlingenaantallen zijn stabiel, daar zijn we blij mee.”

Meer uit Tholen

Inwoners Anna Jacobapolder praten mee over de toekomst van hun dorp

ANNA JACOBAPOLDER - De inwoners van Anna Jacobapolder zijn als volgende aan zet om met de gemeente in gesprek te gaan over de toekomst van hun dorp. Zij zijn uitgenodigd om deel te nemen aan het dorpsgesprek op dinsdag 9 juni in dorpshuis Ons Dorpshuis. De deuren gaan open om 19.00 uur. Om 19.30 uur heet burgemeester Sijbers alle aanwezigen officieel welkom.

8 uur geleden
Zien: Thoolse binnenstad vormt decor voor middeleeuws spektakel [FOTOALBUM]

THOLEN - Wanneer je als stad precies 660 jaar stadsrechten hebt en een rijke historie met de visserij en haven, kun je niet anders dan groots uitpakken. De Thoolse binnenstad veranderde zaterdag in één groot openluchtspektakel tijdens de Haven- en Vestingdagen: een middeleeuws kampement, kanonschoten, marktkramen, straattheater, steltlopers die boven sommige daken uitsteken, oude ambachten, kermis én vaartochten.

12 uur geleden
Geen druppel te veel voor de 165 wandelaars in Oud-Vossemeer [FOTOALBUM]

OUD-VOSSEMEER - Een gure en koude herfstwind, regen die met bakken uit de lucht kwam vallen; deelnemers aan de avondvierdaagse troffen het afgelopen week allerminst met het weer. Toch mochten de omstandigheden geen belemmering zijn voor de deelnemers. Meer wandelaars dan afgelopen jaar waagde zich aan een rondje door de Vosmeerse polders.

16 uur geleden
Pogingen tot inbraak in Noord-Brabant meer succesvol dan in de rest van Nederland

NOORD-BRABANT- Inbraakpogingen in Noord-Brabant zijn vaak meer succesvol dan elders in Nederland. Dit blijkt uit een onderzoek van vergelijkingssite en adviesplatform Independer. In 2025 slaagde 80,6 procent van de inbraakpogingen in Noord-Brabant, waarbij het inbrekers lukte om de woning binnen te dringen om iets buit te maken. Het gemiddelde slagingspercentage in Nederland is 79 procent.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Jolanda en Jörgen Versteeg: ‘Wij vertellen met muziek over het leven van mensen’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda Bazen en Jörgen Versteeg van Luizter.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Rit met oude trekkers in Oud-Vossemeer’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Lia Suurlant die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Historische Ambachtenroute maakt ambachtelijk verleden van Tholen zichtbaar

THOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route. 

2 dagen geleden