
‘Het groenbeleid van Vlissingen vind ik verbeterd’
VLISSINGEN - Helge Prinsen portretteert in de rubriek ‘Ik ben Vlissingen’ elke week een van haar stadsgenoten. Met haar korte portretten wil ze bekende en minder bekende Vlissingers in de schijnwerpers zetten en zo een mooi beeld van de stad schetsen waar zij is geboren en getogen.
DOOR HELGE PRINSEN
Jan Pouwelse (64). Getrouwd, 3 zoons. Geboren in Vlissingen. Eigenaar Jan Pouwelse Groendoeners. “Als kind was ik al met planten bezig. Ben na de havo meteen als hovenier gaan werken.”
“Ons bedrijf zat 35 jaar aan de Berlagestraat. We wonen er nog wel. De omgeving daar probeer ik weer zoveel mogelijk te beplanten. Achter de nieuwe huizen overheersen nu nog stenen.”
“In al die jaren heb ik al veel schooltuinen vergroend. Kinderen zijn onze toekomst. Als je ziet hoe enthousiast die zijn als ze alles zien groeien en bloeien. Daar word je als mens gelukkig van.”
“Het groenbeleid van Vlissingen vind ik verbeterd. Er wordt meer geld aan besteed. Het Claverveld en Scheldekwartier zijn heel gevarieerd aangelegd. En parkeerplekken met open bestrating.”
“Wat betreft het maaibeleid: nog steeds worden bloeiende bermen te vroeg kaal gemaakt. Omdat dat in een of ander schema staat ofzo. Dat snap je toch niet? Wacht dan even, denk ik dan.”
“Met buitenlandse stagiairs doe ik altijd een rondje Vlissingen. En ja, dan ben je natuurlijk trots op de boulevard. Sommigen schrikken zelfs van de schepen die zo dicht langs de kust varen.”
“Voorlopig ben ik nog actief. Het bedrijf is verhuisd naar Vrijburg. Ook ben ik verantwoordelijk voor de landelijke hovenierscursus voor zij-instromers. Nieuwe uitdagingen zijn er genoeg.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars organiseert op zaterdag 1 november de Addy Meermantocht in Vlissingen. Hiermee eert de club Addy Meerman, die vanaf de oprichting lid was van de vereniging en een drijvende kracht was van onder andere de avondvierdaagse in Vlissingen.
9 uur geledenVLISSINGEN - Turnsters Turnschool Zeeland openen wedstrijdseizoen met succes in Zierikzee.
12 uur geledenVLISSINGEN- Aan de Bosjeslaan heeft zaterdagmorgen een eenzijdig ongeval plaatsgevonden. Een automobilist reed daar door een schutting en overkapping heen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. De man werd nagekeken door het ambulancepersoneel maar bleek niet gewond te zijn geraakt. De oorzaak van het ongeval is niet bekend.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Stichting De Buurt zoekt enthousiaste Vlissingers die in de zomer van 2026 hun buren willen samenbrengen door een driedaagse camping in hun eigen park te organiseren. Op woensdag 29 oktober is er een online informatieavond.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Stichting Behoud Hoogaars bestaat dit jaar 35 jaar. Dit viert de Vlissingse club, die zich inzet voor onder meer het herstel van historische schepen, met een open dag op zaterdag 8 november.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De Nederlandse saxofoonlegende Hans Dulfer viert in 2025 zijn 85e verjaardag met een tournee. Zaterdagavond (18 oktober) opent hij het jubileumjaar voor 55 jaar Podium de Piek in Vlissingen.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Een kippenvelmoment was het voor de vrijwilligers van museum Scheldewerf in Vlissingen. Bij de opening van de jubileumtentoonstelling '150 jaar Koninklijke Maatschappij De Schelde/Damen Naval' kregen zij een bijzonder voorwerp in bruikleen: een fijnbewerkte doophamer uit 1901. "Er zit zelfs een kroon op dit bijltje", reageerde Doeke Roos onder de indruk op het cadeau van overbuurman Roland Briene, directeur van Damen Naval. De expositie is iedere woensdag, vrijdag en zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur te bekijken.
3 dagen geleden