Hertha BSC pakt belangrijke zege tegen Schalke 04
GELSENKIRCHEN (ANP) - Hertha BSC heeft kostbare punten in de strijd tegen degradatie gepakt door de inhaalwedstrijd bij het reeds gedegradeerde Schalke 04 te winnen. In Gelsenkirchen wonnen de Berlijners met 2-1.
Hertha stijgt door de zege naar de veilige dertiende plaats met 34 punten. Dat zijn vijf punten meer dan nummer 17 1. FC Köln en drie punten meer dan Arminia Bielefeld en Werder Bremen. In de Duitse Bundesliga zijn nog twee speelronden.
Schalke 04, dat startte met Klaas-Jan Huntelaar, kwam al in de 6e minuut op voorsprong via Amine Harit. Dedryck Boyata maakte al snel weer gelijk voor Hertha, waar Javairô Dilrosun in de basis stond en Deyovaisio Zeefuik op de bank bleef. Een kwartier voor tijd bezorgde invaller Jessic Ngankam Hertha het tweede doelpunt. Schalke, waar Huntelaar werd gewisseld, kon niet meer gelijkmaken.
Invaller Dodi Lukebakio van Hertha moest vlak voor tijd met zijn tweede gele kaart van het veld.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
6 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
8 uur geleden