Hertha BSC pakt belangrijke zege tegen Schalke 04
GELSENKIRCHEN (ANP) - Hertha BSC heeft kostbare punten in de strijd tegen degradatie gepakt door de inhaalwedstrijd bij het reeds gedegradeerde Schalke 04 te winnen. In Gelsenkirchen wonnen de Berlijners met 2-1.
Hertha stijgt door de zege naar de veilige dertiende plaats met 34 punten. Dat zijn vijf punten meer dan nummer 17 1. FC Köln en drie punten meer dan Arminia Bielefeld en Werder Bremen. In de Duitse Bundesliga zijn nog twee speelronden.
Schalke 04, dat startte met Klaas-Jan Huntelaar, kwam al in de 6e minuut op voorsprong via Amine Harit. Dedryck Boyata maakte al snel weer gelijk voor Hertha, waar Javairô Dilrosun in de basis stond en Deyovaisio Zeefuik op de bank bleef. Een kwartier voor tijd bezorgde invaller Jessic Ngankam Hertha het tweede doelpunt. Schalke, waar Huntelaar werd gewisseld, kon niet meer gelijkmaken.
Invaller Dodi Lukebakio van Hertha moest vlak voor tijd met zijn tweede gele kaart van het veld.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
2 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
21 uur geleden