Hertha BSC ontslaat trainer Dárdai en benoemt Korkut als opvolger
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalclub Hertha BSC heeft de Hongaarse trainer Pál Dárdai (45) ontslagen en vervolgens direct een opvolger benoemd. De Turks-Duitse coach Tayfun Korkut werd aangesteld door de nummer 14 van de Bundesliga. Korkut heeft getekend tot het einde van het seizoen.
"We willen Dárdai bedanken voor zijn werk. Hij nam het team vorig seizoen in een moeilijke situatie over en hield ons onder uitdagende omstandigheden in de Bundesliga", zei technisch directeur Fredi Bobic. "Met Korkut willen we dat het team nieuwe impulsen en nieuwe input krijgt. Hij heeft in het verleden al bewezen dat hij met zijn nauwgezette en gepassioneerde werk en zijn opvattingen niet alleen een team kan stabiliseren, maar ook kan ontwikkelen."
De 47-jarige Korkut had de afgelopen jaren ook de Duitse clubs Hannover 96, 1. FC Kaiserslautern, Bayer Leverkusen en VfB Stuttgart onder zijn hoede. De voormalig middenvelder speelde 48 keer voor de nationale ploeg van Turkije.
Hertha, waar de Nederlanders Deyovaisio Zeefuik en Jurgen Ekkelenkamp spelen, heeft pas vier keer gewonnen in dertien speelronden. Zaterdag werd het thuis 1-1 tegen nummer 16 Augsburg.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
8 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden