Hertha BSC ontslaat trainer Dárdai en benoemt Korkut als opvolger
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalclub Hertha BSC heeft de Hongaarse trainer Pál Dárdai (45) ontslagen en vervolgens direct een opvolger benoemd. De Turks-Duitse coach Tayfun Korkut werd aangesteld door de nummer 14 van de Bundesliga. Korkut heeft getekend tot het einde van het seizoen.
"We willen Dárdai bedanken voor zijn werk. Hij nam het team vorig seizoen in een moeilijke situatie over en hield ons onder uitdagende omstandigheden in de Bundesliga", zei technisch directeur Fredi Bobic. "Met Korkut willen we dat het team nieuwe impulsen en nieuwe input krijgt. Hij heeft in het verleden al bewezen dat hij met zijn nauwgezette en gepassioneerde werk en zijn opvattingen niet alleen een team kan stabiliseren, maar ook kan ontwikkelen."
De 47-jarige Korkut had de afgelopen jaren ook de Duitse clubs Hannover 96, 1. FC Kaiserslautern, Bayer Leverkusen en VfB Stuttgart onder zijn hoede. De voormalig middenvelder speelde 48 keer voor de nationale ploeg van Turkije.
Hertha, waar de Nederlanders Deyovaisio Zeefuik en Jurgen Ekkelenkamp spelen, heeft pas vier keer gewonnen in dertien speelronden. Zaterdag werd het thuis 1-1 tegen nummer 16 Augsburg.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
14 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
15 uur geleden