Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstelwerkzaamheden Gotthardtunnel door ontsporing duren langer

Herstelwerkzaamheden Gotthardtunnel door ontsporing duren langer

ZÜRICH (ANP) - De herstelwerkzaamheden in de Gotthardtunnel in Zwitserland gaan ook na woensdag door. Dat melden de Zwitserse spoorwegen (SBB) op hun website. In de tunnel ontspoorde vorige week een goederentrein, waardoor een zeer belangrijke transportroute voor goederenvervoer tussen het noorden en het zuiden van Europa geblokkeerd raakte.

SBB verwachtte in eerste instantie dat het treinverkeer deze week weer hervat kon worden. Maar dat blijkt nu niet mogelijk. "Het is nog niet mogelijk om te voorspellen hoe lang het zal duren om de schade te herstellen. Passagiers- en goederentreinen zullen na 16 augustus worden omgeleid", meldt SBB. Wel zijn de locomotief en goederenwagons inmiddels uit de tunnel verwijderd, en is er een begin gemaakt aan overige schoonmaakwerkzaamheden. SBB kan nog geen melding doen over de totale schade die is ontstaan.

Het gaat om de zogenoemde Gotthard-Basistunnel die in 2016 in gebruik werd genomen. De tunnel onder het Gotthardmassief in de Zwitserse Alpen heeft een lengte van 57 kilometer en is daarmee de langste ter wereld. De tunnel verbindt de havens van Rotterdam en Antwerpen en de industriegebieden in Duitsland met die in Noord-Italië en de haven van Genua.

Meer uit Financieel

DNB voert reorganisatie door om 10 procent van kosten te besparen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) voert de komende jaren een reorganisatie door om 10 procent van de kosten te besparen. Door het schrappen van zo'n 60 miljoen euro aan kosten wil de centrale bank dat de begroting in 2030 ongeveer even groot is als nu, ondanks verdere loon- en prijsstijgingen. DNB telt nu ruim 2300 voltijdkrachten.

22 minuten geleden
DNB waarschuwt voor hoge Amerikaanse aandelenkoersen na AI-hype

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwt voor de historisch hoge standen van aandelenbeurzen in met name de Verenigde Staten. Onder meer door optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) en beter dan verwachte prestaties van de economie zijn op Wall Street sinds begin april winsten van zo'n 20 procent geboekt. Dat brengt volgens DNB-president Olaf Sleijpen risico's met zich mee.

2 uur geleden
Toezichthouder ACM ziet knelpunten in wijzigingen Postwet

DEN HAAG (ANP) - De door de overheid voorgestelde wijzigingen van de Postwet zijn alleen uitvoerbaar en handhaafbaar als er een aantal aanpassingen worden gedaan. Dat zegt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) naar aanleiding van een toets van de voorstellen, die de toezichthouder op verzoek van het ministerie van Economische Zaken heeft uitgevoerd.

2 uur geleden
DNB houdt vast aan 'code oranje' om economische onzekerheid

AMSTERDAM (ANP) - "Als ik bij het KNMI zou werken, zou het nog steeds code oranje zijn." Dat zegt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) over de financiële stabiliteit in Nederland. "De kans op economische en financiële schokken is nog steeds hoog. Het is niet de vraag of, maar wanneer en waar die schokken zich voor gaan doen."

2 uur geleden
ACM doet inval bij aannemers om mogelijke verboden afspraken

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft invallen gedaan bij verschillende aannemers. De marktwaakhond onderzoekt of drie aannemers, die niet bij naam worden genoemd, verboden afspraken hebben gemaakt bij een aanbesteding van een gemeente.

4 uur geleden
EU-rapport: overheidsschuld Nederland blijft stijgen

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse overheidsschuld stijgt dit jaar naar verwachting tot 45,2 procent van het bruto binnenlands product (bbp) tegen 43,7 procent in 2024. Ook in 2026 en 2027 stijgt de overheidsschuld tot respectievelijk 47,9 en 48,1 procent, blijkt uit de maandag gepubliceerde economische herfstprognose van de Europese Commissie.

4 uur geleden
Zwitserse economie krimpt voor het eerst sinds 2023

BERN (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse economie is in het derde kwartaal van 2025 voor het eerst in meer dan twee jaar gekrompen. De krimp volgt op de hoge Amerikaanse importheffingen van 39 procent op Zwitserse goederen, die begin augustus werden ingevoerd.

4 uur geleden