Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstellen stroomnet Louisiana gaat dagen, mogelijk weken duren

Herstellen stroomnet Louisiana gaat dagen, mogelijk weken duren

NEW ORLEANS (ANP) - Mensen in het door orkaan Ida getroffen zuiden van de Verenigde Staten zitten mogelijk nog weken zonder stroom. Volgens energiemaatschappij Entergy zal alleen al het in kaart brengen van de schade aan het netwerk dagen gaan duren. Door geblokkeerde wegen, overstromingen en het aanhoudende slechte weer zijn met name landelijke gebieden moeilijk te bereiken.

In de staat Louisiana, waar Ida aan land kwam, zaten dinsdagochtend volgens website poweroutage.us, die elektriciteitsstoringen in kaart brengt, nog altijd meer dan een miljoen adressen zonder stroom. In de iets oostelijker gelegen staat Mississippi ging het om 69.000 adressen.

Volgens gouverneur John Bel Edwards van Louisiana zijn in zijn staat ruim 25.000 monteurs op de been om het netwerk te herstellen. Ziekenhuizen hebben daarbij prioriteit, zei hij tegen CNN. "Allereerst hebben we onze ziekenhuizen nodig, meer dan wat dan ook." Vier ziekenhuizen in de staat zijn geëvacueerd, omdat ze geen stroom hebben. Energiemaatschappij Entergy zei onder meer drones, boten en terreinauto's in te zetten bij het werk.

De stroomstoring bedreigt ook de watervoorziening, onder meer omdat een deel van de waterzuiveringsinstallaties op elektriciteit werken.

Voor zover bekend zijn twee mensen omgekomen door de storm. In het plaatsje Prairieville werd iemand geraakt door een omvallende boom. In New Orleans kwam iemand om het leven die door een overstroomde straat probeerde te rijden. Het aantal slachtoffers kan verder oplopen. "Overal in zuidoost Louisiana hebben we mensen die in de problemen zitten", zei gouverneur Edwards.

Meer uit Buitenland

Nieuwe beelden van ICE-agent tonen schietpartij Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.

1 uur geleden
Trump wil deal Groenland op 'makkelijke of moeilijke manier'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.

1 uur geleden
Interim-leider Venezuela: bestrijden agressie VS met diplomatie

CARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.

3 uur geleden
Iraniërs blijven demonstreren, Teheran geeft VS de schuld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.

3 uur geleden
Amnesty: internetblokkade Iran is ernstige mensenrechtenschending

LONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.

7 uur geleden
Oppositieleider Venezuela wil erkenning als verkiezingswinnaar

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.

7 uur geleden
Rubio bespreekt 'belang arctische veiligheid' met NAVO-chef Rutte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.

8 uur geleden