Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstellen stroomnet Louisiana gaat dagen, mogelijk weken duren

Herstellen stroomnet Louisiana gaat dagen, mogelijk weken duren

NEW ORLEANS (ANP) - Mensen in het door orkaan Ida getroffen zuiden van de Verenigde Staten zitten mogelijk nog weken zonder stroom. Volgens energiemaatschappij Entergy zal alleen al het in kaart brengen van de schade aan het netwerk dagen gaan duren. Door geblokkeerde wegen, overstromingen en het aanhoudende slechte weer zijn met name landelijke gebieden moeilijk te bereiken.

In de staat Louisiana, waar Ida aan land kwam, zaten dinsdagochtend volgens website poweroutage.us, die elektriciteitsstoringen in kaart brengt, nog altijd meer dan een miljoen adressen zonder stroom. In de iets oostelijker gelegen staat Mississippi ging het om 69.000 adressen.

Volgens gouverneur John Bel Edwards van Louisiana zijn in zijn staat ruim 25.000 monteurs op de been om het netwerk te herstellen. Ziekenhuizen hebben daarbij prioriteit, zei hij tegen CNN. "Allereerst hebben we onze ziekenhuizen nodig, meer dan wat dan ook." Vier ziekenhuizen in de staat zijn geëvacueerd, omdat ze geen stroom hebben. Energiemaatschappij Entergy zei onder meer drones, boten en terreinauto's in te zetten bij het werk.

De stroomstoring bedreigt ook de watervoorziening, onder meer omdat een deel van de waterzuiveringsinstallaties op elektriciteit werken.

Voor zover bekend zijn twee mensen omgekomen door de storm. In het plaatsje Prairieville werd iemand geraakt door een omvallende boom. In New Orleans kwam iemand om het leven die door een overstroomde straat probeerde te rijden. Het aantal slachtoffers kan verder oplopen. "Overal in zuidoost Louisiana hebben we mensen die in de problemen zitten", zei gouverneur Edwards.

Meer uit Buitenland

Iraanse parlementsvoorzitter wil eerst bestand in Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.

17 minuten geleden
Veel doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

NABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.

1 uur geleden
Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

2 uur geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

2 uur geleden
Vance onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.

3 uur geleden
Finland probeert zorgen over toelaten kernwapens te sussen

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.

5 uur geleden
Israël ontzegt Spanje toegang tot Gaza-coördinatiecentrum

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".

5 uur geleden