Herstelde Bergwijn kan tegen City spelen voor Spurs
LONDEN (ANP) - Steven Bergwijn kan zaterdag in de Engelse competitiewedstrijd tegen Manchester City weer in actie komen voor Tottenham Hotspur. De aanvaller is hersteld van de blessure die hem de interlands van het Nederlands elftal kostte. Bergwijn werd vorige week maandag bij aankomst in Zeist onderzocht door de medische staf van Oranje en toen bleek dat hij niet fit genoeg was voor de duels met Spanje, Bosnië en Herzegovina en Polen. De oud-PSV'er keerde daarom direct terug naar Londen.
"Steven is twee weken hier geweest en dat gaf hem de tijd om te herstellen", zegt manager José Mourinho. "Hij is nu klaar voor de wedstrijd van zaterdag." Bergwijn bewaart goede herinneringen aan Manchester City. De 23-jarige international van Oranje debuteerde op 2 februari voor de Spurs met een prachtig doelpunt tegen City. Dit seizoen kwam Bergwijn pas vier keer in actie in de Premier League, voornamelijk als invaller.
Tottenham Hotspur staat op de tweede plaats met 17 punten uit acht wedstrijden, City neemt met 12 punten uit zeven duels de tiende plek in.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
5 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
10 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
13 uur geleden