Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herstel in overslag Rotterdamse haven blijft voorlopig uit

Herstel in overslag Rotterdamse haven blijft voorlopig uit

ROTTERDAM (ANP) - Een herstel van de overslag in de Rotterdamse haven blijft voorlopig uit. Volgens het Havenbedrijf Rotterdam staat de aan- en afvoer in de grootste zeehaven van Europa onder druk door de beperkte groei van de wereldwijde economie. Ook wijst de havenbeheerder naar geopolitieke spanningen, die zorgen voor dalende handelsvolumes en lagere industriële productie.

Volgens nieuwe cijfers is er in de eerste negen maanden van dit jaar 6 procent minder overgeslagen in de Rotterdamse haven. Bij elkaar ging het om iets minder dan 330 miljoen ton. Vooral de overslag van containers en kolen liep terug. IJzererts en schroot, zogeheten agribulk waaronder soja, en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) werden juist vaker overgeslagen.

Bij de presentatie van de halfjaarcijfers van de Rotterdamse haven in juli liet de overslag nog een min van 5,5 procent zien vergeleken met een jaar eerder. Destijds zei het Havenbedrijf dat er mogelijk in de tweede helft van het jaar al een voorzichtig begin van het herstel zou zijn. Interim-topman Boudewijn Siemons laat weten toch niet verrast te zijn door de nieuwe cijfers. "De overslag in de eerste negen maanden ligt zoals verwacht lager dan vorig jaar, maar in lijn met onze prognoses. De economie heeft de weg naar boven nog niet gevonden en dat blijft wegen op de overslagcijfers."

Daling containeroverslag

Vooral in de containeroverslag laat de economische situatie zich voelen. De wereldwijde vraag naar goederen ligt namelijk lager als gevolg van de inflatie. Doordat het leven overal duurder wordt letten veel consumenten extra scherp op hun uitgaven. Gemeten in gewicht zakte de overslag van containers met meer dan 8 procent. De kolenoverslag is bijna 17 procent gedaald. Dit komt vooral omdat er minder kolen gestookt werden in elektriciteitscentrales. "Deze hadden flinke concurrentie van zon, wind en gas. Meerdere kolencentrales hebben daardoor stilgestaan de afgelopen maanden", aldus het Havenbedrijf.

Lng werd juist meer overgeslagen, al gaat het met 0,4 procent wel om een kleine plus. Er werd meer lng geïmporteerd omdat de gastoevoer via pijpleidingen uit Rusland is opgedroogd. De toename van bijna 7 procent bij ijzererts en schroot laat zich verklaren doordat hoogovens afgelopen maanden stabiel draaiden en de voorraden van erts werden aangevuld. Verder was er sprake van groei bij agribulk, omdat er meer soja werd ingevoerd uit Zuid-Amerika.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

7 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

10 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

11 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

12 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

17 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

17 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

18 uur geleden