Herman den Blijker: ‘Tholen is een mooie streek met ongelofelijk mooie producten.’
Sterrenchef Herman den Blijker maakt onderdeel uit van de realisatie van Havenzicht. “In eerste instantie was ik blij en trots dat ik gevraagd werd. Ik heb gevoeld en geproefd, er tegenaan geschuurd en vrijwel direct enthousiast geworden”, zo blikt hij terug.
“Eigenaar Arjan van Dijke had behoefte aan externe expertise vanuit de horecawereld. Hij is dan wel een keukenboer, maar dan hoef je nog geen verstand van horeca te hebben”, zo grapt Den Blijker die zelf enthousiast werd, ook van Tholen zelf. “Tholen is een mooie streek met ongelofelijk mooie producten. Ik kom uit de stad, maar de ontwikkeling van dit huis in het landelijke Zeeland is prachtig. Er gebeurt straks veel achter de voordeur en dat versterkt elkaar heel erg. De horeca van Havenzicht moet anders zijn dan bij de buren, maar met respect naar de Zeeuwse traditie. Ik kijk met een frisse blik van buiten naar binnen, wil de horecabazen uitdagen om het anders te doen en te laten voelen waar gasten tegenwoordig op zitten te wachten, zoals een mooie keuken, met (h)eerlijke gerechten op een eigentijdse wijze gepresenteerd. Dus geen buffetten, want dat is vaak een aangevreten hondenzooi”, zo zegt hij. “Ik ga niet zelf in de keuken staan. We maken samen de kaart, maar zij moeten het uitvoeren. Natuurlijk blijf ik wel betrokken om te zien hoe het landt in deze hechte gemeenschap.” Daar heeft Den Blijker alle vertrouwen in. “Havenzicht wordt de Huiskamer van Sint-Annaland en omstreken, het ligt op de juiste plek en krijgt een goede invulling door het restaurant en culinaire winkeltje.”
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Door de sluiting van het Smerdiekse winkeltje Wegwijs Lokaal moeten ook de deuren van de Oranjekamer voorlopig dicht blijven. Totdat vrijwilligers Joost en Olga Molegraaf een nieuwe locatie in Sint-Maartensdijk hebben gevonden, is het minimuseum niet toegankelijk. "Het is lastig, maar wij gaan ervan uit dat de Oranjekamer blijft bestaan."
17 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Na jaren van het verbinden van toeristen en inwoners met lokale producten, sluit Roland van Tilborg (54) zijn Wegwijs Lokaal in Sint-Maartensdijk. De ruimte aan de Kaaistraat wordt per 1 januari overgedragen. "Ik neem met gemengde gevoelens afscheid van de winkel."
19 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Begin november is voor de 13e keer het Veteranen Dubbel Toernooi bij TV De Ruucstoppelen georganiseerd. Ondanks de kleinschaligheid van het derde toernooi dit jaar, werd het dankzij de 61 deelnemende spelers een zeer geslaagd en gezellig evenement.
22 uur geledenTHOLEN - In het hart van Tholen, aan de Markt, staat al 125 jaar de huidige Rooms-Katholieke Kerk Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaart. Voor velen is het een vertrouwd gezicht in het stadsbeeld: de kerk met haar hoge ramen, warme interieur en open deuren. Dit jaar viert de parochie een bijzonder jubileum, want precies 125 jaar geleden, op 19 november 1900, werd de kerk plechtig ingezegend. Pastoor Hans de Kort is al geruime tijd aan de kerk verbonden en gaat de meeste diensten voor.
1 dag geledenTHOLEN - Na een uitzonderlijk zachte start van november wordt het dit weekend een stuk kouder. De temperatuur daalt overdag naar 5 tot 10 graden en tijdens heldere nachten kan het zelfs gaan vriezen. Dat meldt meteoroloog Rico Schröder in zijn maandverwachting.
1 dag geledenTHOLEN - Sinterklaas is weer in het land. Na zijn aankomst op Texel zette de pakjesboot zaterdag koers naar Tholen. Rond 15.00 uur begon daar de intocht door de stad, ruim een uur eerder dan gebruikelijk. Dit had alles te maken met de gewijzigde route: de Sint liep dit jaar niet naar de Markt, maar naar de sporthal van de Meulvliet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van Rien Burgers.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Corné van Herel, Klanthuis Medewerker bij Stadlander.
2 dagen geleden