'Herinrichting' Rabobank leidt niet per se tot banenverlies
UTRECHT (ANP) - De "herinrichting" waar Rabobank aan werkt, gaat volgens topman Stefaan Decraene niet per se gepaard met het schrappen van banen. Decraene zegt dat het plan ook niet is bedoeld om kosten te besparen, maar meer om de focus op de klant te vergroten en de bank te versimpelen. "Dan zullen we waarschijnlijk efficiënter gaan werken en dan moet een aantal mensen gaan kijken naar andere functies, maar dat managen we met hen."
Volgens Decraene gaat het om niet meer dan tientallen mensen die hun baan zullen verliezen. "Dat is niet extreem veel. En dat betekent niet dat ze de bank moeten verlaten, voor hen worden andere rollen gecreëerd." In Nederland had Rabobank eind 2022 ruim 25.000 medewerkers in dienst. Wereldwijd ging het toen om 47.000 werknemers.
Om de werkwijze van de bank eenvoudiger te maken, wil Decraene het aantal organisatielagen bij Rabobank verminderen. "En met dat doel willen we ook meer per klantensegment gaan aansturen, in plaats van regionaal." De topman spreekt tegen dat de "herinrichting" leidt tot grote onrust binnen de bank. "Waarschijnlijk kweekt elke verandering wel wat onrust, maar elke bespreking hierover is tot nu toe constructief verlopen."
De begin vorig jaar aangetreden bestuursvoorzitter zegt dat hij hiermee wil doorbouwen op de strategie van zijn voorgangers. "Maar ik wil een accent aanleggen. Toen ik hier kwam, vond ik dit een heel mooie en sterke bank, maar hoe kunnen we dit gaan versterken? Dus het is echt doorbouwen op iets wat stevig is."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
1 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
6 uur geledenANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
8 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
9 uur geleden