Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Herinrichting' Rabobank leidt niet per se tot banenverlies

'Herinrichting' Rabobank leidt niet per se tot banenverlies

UTRECHT (ANP) - De "herinrichting" waar Rabobank aan werkt, gaat volgens topman Stefaan Decraene niet per se gepaard met het schrappen van banen. Decraene zegt dat het plan ook niet is bedoeld om kosten te besparen, maar meer om de focus op de klant te vergroten en de bank te versimpelen. "Dan zullen we waarschijnlijk efficiënter gaan werken en dan moet een aantal mensen gaan kijken naar andere functies, maar dat managen we met hen."

Volgens Decraene gaat het om niet meer dan tientallen mensen die hun baan zullen verliezen. "Dat is niet extreem veel. En dat betekent niet dat ze de bank moeten verlaten, voor hen worden andere rollen gecreëerd." In Nederland had Rabobank eind 2022 ruim 25.000 medewerkers in dienst. Wereldwijd ging het toen om 47.000 werknemers.

Om de werkwijze van de bank eenvoudiger te maken, wil Decraene het aantal organisatielagen bij Rabobank verminderen. "En met dat doel willen we ook meer per klantensegment gaan aansturen, in plaats van regionaal." De topman spreekt tegen dat de "herinrichting" leidt tot grote onrust binnen de bank. "Waarschijnlijk kweekt elke verandering wel wat onrust, maar elke bespreking hierover is tot nu toe constructief verlopen."

De begin vorig jaar aangetreden bestuursvoorzitter zegt dat hij hiermee wil doorbouwen op de strategie van zijn voorgangers. "Maar ik wil een accent aanleggen. Toen ik hier kwam, vond ik dit een heel mooie en sterke bank, maar hoe kunnen we dit gaan versterken? Dus het is echt doorbouwen op iets wat stevig is."

Meer uit Financieel

Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

46 minuten geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

1 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

3 uur geleden
Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.

3 uur geleden
KLM-toestel strandt in Dubai door aanvallen op Iran

DUBAI (ANP) - Door de aanvallen op Iran is er in Dubai een KLM-toestel gestrand. Dat vliegtuig was al in Dubai en zou zaterdag terugvliegen naar Nederland. Dat kan nu echter niet. De passagiers hebben van KLM een hotelovernachting aangeboden gekregen, laat een woordvoerster weten na berichtgeving door NH Nieuws.

4 uur geleden
KLM mijdt zaterdag luchtruimen Midden-Oosten, zondag nog onbekend

SCHIPHOL (ANP) - KLM mijdt zaterdag "uit voorzorg" de luchtruimen van Iran, Irak, Israël en diverse landen rond de Perzische Golf in verband met de aanvallen op Iran. Daardoor vallen de vluchten naar Tel Aviv, Dubai, Riyad en Dammam uit. Door de onzekere situatie is het niet duidelijk wat het betekent voor de vluchten van zondag, laat de luchtvaartmaatschappij zaterdagmiddag weten.

4 uur geleden