Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herdenking Van Gogh in Balie om 'onprettig gevoel' op Leidseplein

Herdenking Van Gogh in Balie om 'onprettig gevoel' op Leidseplein

AMSTERDAM (ANP) - De herdenking van de moord op Theo van Gogh die zaterdag op het Leidseplein in Amsterdam zou plaatsvinden, is verplaatst naar de grote zaal van De Balie. De reden is dat enkele acteurs die meedoen aan de voorstelling zich "niet prettig voelen" om buiten op te treden, bevestigt een zegsvrouw van De Balie berichtgeving van AT5.

De herdenking is precies twintig jaar nadat dat Van Gogh werd vermoord. De woordvoerder van De Balie benadrukt dat er geen sprake is van een dreiging. Technische redenen speelden eveneens mee in de beslissing om de voorstelling naar binnen te verplaatsen.

Tijdens de herdenking spelen onder anderen Katja Schuurman en Olga Zuiderhoek een uitzending van Van Goghs praatprogramma 'Een prettig gesprek' na. Twee acteurs spelen Van Gogh, maar zijn zelf onherkenbaar. Zijn zus Jantine van Gogh houdt een toespraak.

De herdenking is voor iedereen toegankelijk, stelt De Balie. Als de grote zaal vol is, is de voorstelling via schermen elders in het gebouw te volgen.

Meer uit Binnenland

Hondius wil zaterdag aanmeren in Tenerife

SANTA CRUZ (ANP) - Oceanwide, de Nederlandse rederij achter het cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus plaatsvond, heeft een aanmeerverzoek gedaan bij een haven in Tenerife. Dat melden Spaanse media op gezag van de president van de Canarische Eilanden, waar Tenerife deel van uitmaakt. Hij noemt daarbij zaterdag als aankomstdag.

3 minuten geleden
Beide vliegtuigen met medische evacués cruiseschip vertrokken

DEN HAAG (ANP) - Beide vliegtuigen met drie medische evacués van het cruiseschip MV Hondius aan boord zijn volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken vertrokken vanaf Kaapverdië. Ze zijn onderweg naar Nederland.

20 minuten geleden
Eerste medische evacuatievlucht vanaf Kaapverdië vertrokken

DEN HAAG (ANP) - Vanaf Kaapverdië is de eerste medische evacuatievlucht vertrokken, laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. Met twee vliegtuigen worden drie opvarenden van het cruiseschip MV Hondius naar Nederland overgebracht. Het gaat om een Nederlander (41), een Brit (56) en een Duitse (65).

41 minuten geleden
Drie Hondius-opvarenden van schip afgehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.

2 uur geleden
Nieuwe coalitie Moerdijk hamert op duidelijkheid en compensatie

MOERDIJK (ANP) - De zes partijen die de nieuwe coalitie in Moerdijk gaan vormen, hebben hun bestuursakkoord voor de komende jaren gepubliceerd. Ze benadrukken daarin nog eens hoe belangrijk ze het vinden dat inwoners voor de lange termijn duidelijkheid krijgen over alle uitbreidingsplannen voor de industrie en energie-infrastructuur. Ook dringen ze aan op "ruimhartige compensatie" voor mensen die moeten vertrekken.

2 uur geleden
OM eist 7 maanden cel tegen vader Jos Leijdekkers voor witwassen

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven maanden cel geëist tegen Joseph Leijdekkers (71), de vader van Jos Leijdekkers, oftewel Bolle Jos, voor het witwassen van een horloge. Dat werd aangetroffen bij een doorzoeking van zijn huis in Rotterdam in januari 2023. Daarbij werden meerdere horloges, contant geld en een jammer gevonden.

2 uur geleden
Zieke opvarenden Hondius woensdagochtend geëvacueerd

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij Oceanwide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.

3 uur geleden