Herdenking Van Gogh in Balie om 'onprettig gevoel' op Leidseplein
AMSTERDAM (ANP) - De herdenking van de moord op Theo van Gogh die zaterdag op het Leidseplein in Amsterdam zou plaatsvinden, is verplaatst naar de grote zaal van De Balie. De reden is dat enkele acteurs die meedoen aan de voorstelling zich "niet prettig voelen" om buiten op te treden, bevestigt een zegsvrouw van De Balie berichtgeving van AT5.
De herdenking is precies twintig jaar nadat dat Van Gogh werd vermoord. De woordvoerder van De Balie benadrukt dat er geen sprake is van een dreiging. Technische redenen speelden eveneens mee in de beslissing om de voorstelling naar binnen te verplaatsen.
Tijdens de herdenking spelen onder anderen Katja Schuurman en Olga Zuiderhoek een uitzending van Van Goghs praatprogramma 'Een prettig gesprek' na. Twee acteurs spelen Van Gogh, maar zijn zelf onherkenbaar. Zijn zus Jantine van Gogh houdt een toespraak.
De herdenking is voor iedereen toegankelijk, stelt De Balie. Als de grote zaal vol is, is de voorstelling via schermen elders in het gebouw te volgen.
Meer uit Binnenland
SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
19 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
1 dag geleden