Herdenking Van Gogh in Balie om 'onprettig gevoel' op Leidseplein
AMSTERDAM (ANP) - De herdenking van de moord op Theo van Gogh die zaterdag op het Leidseplein in Amsterdam zou plaatsvinden, is verplaatst naar de grote zaal van De Balie. De reden is dat enkele acteurs die meedoen aan de voorstelling zich "niet prettig voelen" om buiten op te treden, bevestigt een zegsvrouw van De Balie berichtgeving van AT5.
De herdenking is precies twintig jaar nadat dat Van Gogh werd vermoord. De woordvoerder van De Balie benadrukt dat er geen sprake is van een dreiging. Technische redenen speelden eveneens mee in de beslissing om de voorstelling naar binnen te verplaatsen.
Tijdens de herdenking spelen onder anderen Katja Schuurman en Olga Zuiderhoek een uitzending van Van Goghs praatprogramma 'Een prettig gesprek' na. Twee acteurs spelen Van Gogh, maar zijn zelf onherkenbaar. Zijn zus Jantine van Gogh houdt een toespraak.
De herdenking is voor iedereen toegankelijk, stelt De Balie. Als de grote zaal vol is, is de voorstelling via schermen elders in het gebouw te volgen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist in het noorden van het land. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe.
18 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
8 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.
12 uur geleden