Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Herdenking Van Gogh in Balie om 'onprettig gevoel' op Leidseplein

Herdenking Van Gogh in Balie om 'onprettig gevoel' op Leidseplein

AMSTERDAM (ANP) - De herdenking van de moord op Theo van Gogh die zaterdag op het Leidseplein in Amsterdam zou plaatsvinden, is verplaatst naar de grote zaal van De Balie. De reden is dat enkele acteurs die meedoen aan de voorstelling zich "niet prettig voelen" om buiten op te treden, bevestigt een zegsvrouw van De Balie berichtgeving van AT5.

De herdenking is precies twintig jaar nadat dat Van Gogh werd vermoord. De woordvoerder van De Balie benadrukt dat er geen sprake is van een dreiging. Technische redenen speelden eveneens mee in de beslissing om de voorstelling naar binnen te verplaatsen.

Tijdens de herdenking spelen onder anderen Katja Schuurman en Olga Zuiderhoek een uitzending van Van Goghs praatprogramma 'Een prettig gesprek' na. Twee acteurs spelen Van Gogh, maar zijn zelf onherkenbaar. Zijn zus Jantine van Gogh houdt een toespraak.

De herdenking is voor iedereen toegankelijk, stelt De Balie. Als de grote zaal vol is, is de voorstelling via schermen elders in het gebouw te volgen.

Meer uit Binnenland

Joost Klein en Armin van Buuren naar festival Coachella in 2026

INDIO (ANP) - De Nederlandse acts Joost, zoals Joost Klein ook wel wordt genoemd, en Armin van Buuren staan op het affiche voor de komende editie van het Amerikaanse festival Coachella. Dat blijkt uit de line-up die het festival heeft gepubliceerd. Het festival vindt volgend jaar plaats van 10 tot en met 12 april en van 17 tot en met 19 april.

1 uur geleden
Van Zanen hoopt dat Prinsjesdag weer vertrouwen geeft in politiek

DEN HAAG (ANP) - De Haagse burgemeester Jan van Zanen hoopt dat Prinsjesdag een stimulans is voor mensen om weer wat meer vertrouwen te krijgen in de politiek. Uit een prinsjesdagonderzoek van Ipsos I&O in opdracht van de NOS blijkt dat een groot deel van de kiezers weinig vertrouwen heeft in de landelijke politiek. Van Zanen denkt dat Prinsjesdag juist een "stimulans is om het feest van de democratie te vieren."

1 uur geleden
Vlucht met 84 Syrische terugkeerders vertrokken naar Damascus

ROTTERDAM (ANP) - Vanaf Rotterdam The Hague Airport (RTHA) is een vliegtuig richting de Syrische hoofdstad Damascus vertrokken met aan boord 84 volwassenen en kinderen met de Syrische nationaliteit die de afgelopen jaren in Nederland verbleven. Dat meldt het ministerie van Asiel en Migratie.

1 uur geleden
Eerste herfststorm door windkracht 9 in IJmuiden

DEN HAAG (ANP) - In IJmuiden is maandagavond een uur lang windkracht 9 gemeten. Daarmee is de eerste herfststorm volgens Weeronline een feit. Het is de derde storm van het jaar; op nieuwjaarsdag en 6 januari kwam het ook tot een storm.

2 uur geleden
Minder treinen tussen Utrecht en Den Haag om defecte bovenleiding

UTRECHT (ANP) - Tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal rijden dinsdag de hele ochtend veel minder treinen door een defecte bovenleiding, meldt de NS. ProRail laat weten dat er maandagmiddag een stuk plastic in de bovenleiding is gewaaid. De bedoeling was om dat er in de nacht uit te halen, maar door de sterke wind lukte het niet om op deze hoogte te werken.

5 uur geleden
Bob Vylan bedankt poppodium Doornroosje voor doorgaan optreden

NIJMEGEN (ANP) - Bobby Vylan van punkrapduo Bob Vylan heeft Doornroosje bedankt voor het laten doorgaan van hun optreden. Dat zei hij tijdens hun concert maandagavond in het Nijmeegse poppodium. Een medewerker van Doornroosje kwam hierbij op het podium en het publiek applaudisseerde.

12 uur geleden
Zevende arrestatie rond onrust Beverwijk en Heemskerk

BEVERWIJK (ANP) - De politie in Noord-Holland heeft rond de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem een zevende arrestatie verricht. De persoon wordt verdacht van het plaatsen van "oproepen tot aanzetten tot geweld" op sociale media, meldt de politie. De identiteit en woonplaats van de verdachte zijn niet bekendgemaakt.

13 uur geleden