Herdenking Kristallnacht "onveilig door pro-Israëlische lobby"
AMSTERDAM (ANP) - De herdenking van de Kristallnacht zaterdag bij het Joods monument bij de Stopera gaat door, maar de organisatie voelt zich onveilig. Volgens een woordvoerder komt dat gevoel van onveiligheid niet door eventueel antisemitisme, maar juist door pro-Israëlische aanhangers.
"Als je tegen genocide bent, ben je tegen elke vorm van genocide", verklaart de woordvoerder. De organisatie is daarom ook tegen de Israëlische aanvallen op Palestijnse burgers en staat daarmee tegenover aanhangers van de Israëlische regering.
"We hebben signalen gekregen over de hooligans van Maccabi. Niet specifieke bedreigingen, maar ze zijn bereid tot geweld", zegt de woordvoerder. "Mijn naam hebben ze", voegt hij daaraan toe. Hij noemt ook het Centrum Informatie en Documentatie Israël en de "pro-Israëlische lobby".
'Samen rouwen'
Zaterdagavond wordt herdacht dat in de nacht van 9 op 10 november 1938 nazi's in heel Duitsland Joden aanvielen en hun eigendommen vernietigden.
Tijdens de herdenking zijn er verschillende sprekers, onder wie Palestijnen. "Zij komen ook om te spreken en samen te rouwen. De politie heeft beloofd dat ze ons zullen beschermen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.
2 uur geledenDEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.
4 uur geleden