Herdenking Kristallnacht "onveilig door pro-Israëlische lobby"
AMSTERDAM (ANP) - De herdenking van de Kristallnacht zaterdag bij het Joods monument bij de Stopera gaat door, maar de organisatie voelt zich onveilig. Volgens een woordvoerder komt dat gevoel van onveiligheid niet door eventueel antisemitisme, maar juist door pro-Israëlische aanhangers.
"Als je tegen genocide bent, ben je tegen elke vorm van genocide", verklaart de woordvoerder. De organisatie is daarom ook tegen de Israëlische aanvallen op Palestijnse burgers en staat daarmee tegenover aanhangers van de Israëlische regering.
"We hebben signalen gekregen over de hooligans van Maccabi. Niet specifieke bedreigingen, maar ze zijn bereid tot geweld", zegt de woordvoerder. "Mijn naam hebben ze", voegt hij daaraan toe. Hij noemt ook het Centrum Informatie en Documentatie Israël en de "pro-Israëlische lobby".
'Samen rouwen'
Zaterdagavond wordt herdacht dat in de nacht van 9 op 10 november 1938 nazi's in heel Duitsland Joden aanvielen en hun eigendommen vernietigden.
Tijdens de herdenking zijn er verschillende sprekers, onder wie Palestijnen. "Zij komen ook om te spreken en samen te rouwen. De politie heeft beloofd dat ze ons zullen beschermen."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
4 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
11 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
17 uur geleden