Herdenking Kristallnacht "onveilig door pro-Israëlische lobby"
AMSTERDAM (ANP) - De herdenking van de Kristallnacht zaterdag bij het Joods monument bij de Stopera gaat door, maar de organisatie voelt zich onveilig. Volgens een woordvoerder komt dat gevoel van onveiligheid niet door eventueel antisemitisme, maar juist door pro-Israëlische aanhangers.
"Als je tegen genocide bent, ben je tegen elke vorm van genocide", verklaart de woordvoerder. De organisatie is daarom ook tegen de Israëlische aanvallen op Palestijnse burgers en staat daarmee tegenover aanhangers van de Israëlische regering.
"We hebben signalen gekregen over de hooligans van Maccabi. Niet specifieke bedreigingen, maar ze zijn bereid tot geweld", zegt de woordvoerder. "Mijn naam hebben ze", voegt hij daaraan toe. Hij noemt ook het Centrum Informatie en Documentatie Israël en de "pro-Israëlische lobby".
'Samen rouwen'
Zaterdagavond wordt herdacht dat in de nacht van 9 op 10 november 1938 nazi's in heel Duitsland Joden aanvielen en hun eigendommen vernietigden.
Tijdens de herdenking zijn er verschillende sprekers, onder wie Palestijnen. "Zij komen ook om te spreken en samen te rouwen. De politie heeft beloofd dat ze ons zullen beschermen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
2 uur geleden