Herdenking Kristallnacht "onveilig door pro-Israëlische lobby"
AMSTERDAM (ANP) - De herdenking van de Kristallnacht zaterdag bij het Joods monument bij de Stopera gaat door, maar de organisatie voelt zich onveilig. Volgens een woordvoerder komt dat gevoel van onveiligheid niet door eventueel antisemitisme, maar juist door pro-Israëlische aanhangers.
"Als je tegen genocide bent, ben je tegen elke vorm van genocide", verklaart de woordvoerder. De organisatie is daarom ook tegen de Israëlische aanvallen op Palestijnse burgers en staat daarmee tegenover aanhangers van de Israëlische regering.
"We hebben signalen gekregen over de hooligans van Maccabi. Niet specifieke bedreigingen, maar ze zijn bereid tot geweld", zegt de woordvoerder. "Mijn naam hebben ze", voegt hij daaraan toe. Hij noemt ook het Centrum Informatie en Documentatie Israël en de "pro-Israëlische lobby".
'Samen rouwen'
Zaterdagavond wordt herdacht dat in de nacht van 9 op 10 november 1938 nazi's in heel Duitsland Joden aanvielen en hun eigendommen vernietigden.
Tijdens de herdenking zijn er verschillende sprekers, onder wie Palestijnen. "Zij komen ook om te spreken en samen te rouwen. De politie heeft beloofd dat ze ons zullen beschermen."
Meer uit Binnenland
PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
12 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
16 uur geleden