
Herdenken en vieren tijdens Keti Koti in Middelburg
MIDDELBURG - De afschaffing van de slavernij op 1 juli 1863 in de toenmalige Nederlandse koloniën Suriname en de Nederlandse Antillen wordt op zaterdag 1 juli 2023 herdacht in Middelburg. Daarnaast wordt de bevrijding van de slavernij gevierd. Vanaf diezelfde dag wordt hieraan in het hele Koninkrijk extra aandacht besteed tijdens het Herdenkingsjaar Slavernijverleden.
De herdenking en viering in Zeeland vinden plaats in Middelburg: in de Nieuwe Kerk, op het Abdijplein en bij het Slavernijmonument. Iedereen is welkom. De ceremonie begint om 10:30 uur in aanwezigheid van onder andere minister Carola Schouten, commissaris van de Koning Han Polman, voorzitter van Keti Koti Zeeland Angélique Duijndam en de burgemeesters Harold Bergmann, Bas van den Tillaar en Frederiek Schouwenaar van respectievelijk de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Tijdens de ceremonie zullen commissaris Polman, namens het Zeeuwse Provinciebestuur en burgemeester Bergmann, namens de gemeente Middelburg, excuses uitspreken.
Het programma
10:30 uur - Vlaggenceremonie op het Abdijplein
10:45 uur - Welkom en toespraken door mevrouw Schouten, de heren Polman en Bergmann en mevrouw Duijndam in de Nieuwe kerk. Tussendoor zullen schoolkinderen zelfgeschreven gedichten voordragen.
11:35 uur - Kransleggingen bij het Slavernijmonument op de Balans
12:00 uur - Vlaggenceremonie op het Abdijplein en einde ceremonie
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG- In de Zandstraat is in de nacht van zaterdag op zondag een auto uitgebrand. Brandweerlieden van brandweerpost Rooseveltlaan kwamen ter plaatse om het vuur te doven. Zij gebruikten hiervoor twee stralen hogedruk. Eén straal werd gebruikt om een geparkeerde auto naast het brandende voertuig te beschermen, de andere om de brand zelf te blussen. De oorzaak van de brand is niet bekend gemaakt.
6 uur geledenMIDDELBURG - Burgemeester Yvonne van Mastrigt van de gemeente Middelburg heeft zondag een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Gert-Jan de Rooij. Hij is verrast met het lintje tijdens het 25-jarig jubileum van de jaarlijkse boekenmarkt op de Markt in Middelburg.
7 uur geledenGRIJPSKERKE - De 29e editie van het jaarlijkse festival Hrieps zit erop. Op het festivalterrein bij Grijpskerke genoten de duizende bezoekers vrijdag en zaterdag van optredens van meer dan 50 artiesten op zeven podia. Na een drukke en gezellige editie 2025 kan de organisatie zich opmaken voor de jubileumeditie voor volgend jaar.
10 uur geledenMIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag het Verdrag van Middelburg ondertekend. Bij deze slotbijeenkomst van de Internationale Jongeren Vrijheidsconferentie, georganiseerd in het kader van tachtig jaar vrijheid, waren jonge mensen uit de hele wereld aanwezig. Ook onder meer minister van Defensie Ruben Brekelmans en voormalig minister-president Jan Peter Balkenende woonden de bijeenkomst bij.
12 uur geledenGRIJPSKERKE- Na het verlaten van het festivalterrein in Hrieps zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere fietsers gewond geraakt. Zij kwamen ongelukkig ten val na het gebruik van alcohol. De politie meldt dat meerdere personen doorverwezen moesten worden naar de huisartsenpost.
14 uur geledenGRIJPSKERKE - Er is afgelopen nacht een traumahelikopter in Burgh-Haamstede geland. Deze rukte uit vanwege een medische noodsituatie die zich afspeelde in Grijpskerke.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Zondagavond 4 mei zijn er in de gemeenten Middelburg en Veere plechtigheden voor de Dodenherdenking. Vanwege de zondagsrust wordt de herdenking in sommige dorpen, zoals Arnemuiden, zaterdagavond 3 mei gehouden.
2 dagen geleden