Heracles stijgt in Eredivisie na zege op FC Groningen
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft met een zege op FC Groningen enige afstand van de onderste regionen in de Eredivisie genomen. De Almeloërs van coach Frank Wormuth wonnen in eigen huis met 4-2 en komen daarmee op 17 punten, vier meer dan Fortuna Sittard dat zestiende staat.
Jørgen Strand Larsen bracht Groningen al in de 9e minuut op voorsprong. De Noor schoot binnen op aangeven van Tomas Suslov. Bilal Basacikoglu maakte na een half uur met een goed geplaatste kopbal de gelijkmaker. Het was de tweede treffer in een week voor de Turkse voetballer die woensdag al trefzeker was tegen AZ. Twee minuten later profiteerde de thuisploeg van balverlies bij Groningen en kon Nikolai Laursen de 2-1 binnenschieten.
In de tweede helft duurde het even voordat beide ploegen echt grote kansen creëerden. Na een schot voorlangs van Cyril Ngonge en schoten van Orestis Kiomourtzoglou en Mats Knoester voor de thuisploeg, was het Romano Postema die Groningen met zijn eerste doelpunt in de Eredivisie op gelijke hoogte bracht. Heracles had echter het laatste woord. Een kopbal van Kiomourtzoglou viel binnen via Strand Larsen. Door een eigen treffer van Neraysho Kasanwirjo werd het zelfs nog 4-2.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.
18 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
19 uur geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
22 uur geleden