Heracles - Fortuna stilgelegd na vuurwerk en fans in stadion
ALMELO (ANP) - Het Eredivisieduel tussen Heracles Almelo en Fortuna Sittard is kort na aanvang door de arbitrage stilgelegd. Vanuit een hoek van het stadion werd er brandend vuurwerk richting het veld gegooid en drongen ook verscheidene fans het complex binnen. Daarop besloot scheidsrechter Danny Makkelie de wedstrijd te onderbreken.
Beide ploegen zochten de kleedkamer op, in afwachting van verdere ontwikkelingen. Inmiddels is de wedstrijd hervat.
Eerder op de avond werd ook het duel tussen AZ en NEC in de Eredivisie stilgelegd. Bij die wedstrijd drong ook een groepje supporters het stadion binnen. Enkele indringers liepen zelfs even op het veld in Alkmaar. Ze bedachten zich vrij snel en gingen vrij rap weer naar buiten. Arbiter Jeroen Manschot hervatte het duel na enkele minuten.
Vaker ongeregeldheden
Vanwege de laatste coronamaatregelen zijn fans voorlopig niet welkom in de stadions. Met vuurwerk buiten het stadions wil de aanhang van meerdere Eredivisieclubs zich dit weekeinde toch even laten zien en horen. Ook bij het duel zaterdagavond tussen Sparta Rotterdam en FC Twente (0-1) werd kort na de aftrap flink wat vuurwerk afgestoken bij een hoek van het stadion. Die wedstrijd kon echter gewoon doorgaan.
Sinds dit seizoen weer fans welkom zijn (tot dit weekeinde), ging het al op veel plaatsen mis in het betaald voetbal. Na afloop van het duel tussen NEC en Vitesse, halverwege oktober, waren er zware rellen rondom stadion De Goffert. In de eerste divisie werd de ontmoeting tussen MVV Maastricht en Roda JC eind oktober definitief gestaakt na ongeregeldheden op de tribunes. In een restaurant in Rotterdam werd het bestuur van Union Berlin, een dag voor de wedstrijd tegen Feyenoord in de Conference League, aangevallen.
Demissionair minister Ferd Grapperhaus maakte vrijdag, na overleg met de KNVB, directeuren van de clubs, burgemeesters met betaald voetbalclubs in hun gemeente, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) bekend dat mensen die zich misdragen rond voetbalwedstrijden voortaan harder worden aangepakt. Een van de gemaakte afspraken is dat supporters die zich schuldig maken aan de zwaarste categorie in het voetbalgeweld voortaan via het strafrecht worden aangepakt.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
5 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
23 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
5 uur geleden