Helmond Sport raakt koppositie kwijt na eerste verlies
HELMOND (ANP) - Helmond Sport heeft in de zevende speelronde van de Keuken Kampioen Divisie de eerste nederlaag geleden. Tegen het bezoekende FC Volendam werd het 2-3, waardoor de Brabanders de koppositie moesten afstaan aan FC Den Bosch.
De Bosschenaren klopten FC Emmen met 1-0 door een benutte penalty van de Duitse spits Törles Knöll en hebben 16 punten uit zeven competitieduels verzameld. Helmond Sport heeft twee punten minder.
Helmond Sport kwam door toedoen van Mohamed Mallahi snel op voorsprong tegen Volendam, maar Robert Mühren trok in het vervolg de stand gelijk. Kort na de pauze schoot Henk Veerman raak namens Volendam. De 2-2 kwam van de voet van de Zwitser Théo Golliard. In blessuretijd besliste Mühren via Helmond-verdediger Bryan van Hove de wedstrijd.
Excelsior leek lange tijd de nieuwe koploper te worden, maar de Rotterdammers verspeelden bij FC Dordrecht een 2-0-voorsprong. Het werd nog 2-2. Excelsior staat nu tweede met 14 punten, met een beter doelsaldo dan Helmond Sport.
Jong PSV klom naar de vierde plaats na een 2-0-zege bij VVV-Venlo. ADO Den Haag en Telstar speelden met 1-1 gelijk.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz overwoog in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in de Champions League (1-2) niet om Filip Kostić vroegtijdig naar de kant te halen. De linksback had geen grip op de snelle rechtsbuiten Carlos Forbs, die vanuit de omschakeling drie grote kansen creëerde en het winnende doelpunt maakte.
3 uur geledenPRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.
10 uur geleden