Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Helft werknemers ontvangt wel eens minder loon dan afgesproken'

'Helft werknemers ontvangt wel eens minder loon dan afgesproken'

CAPELLE A/D IJSSEL (ANP) - Bijna de helft van de Nederlanders ontvangt wel eens minder salaris dan afgesproken. In krap een op de tien gevallen komt dit zelfs vaak voor, concludeert HR-dienstverlener en loonstrookverwerker ADP na onderzoek. Nederlanders houden sinds corona hun loonstrookje scherper in de gaten, ook omdat meer mensen sinds de crisis moeite hebben met het beheer van het huishoudboekje. Overigens komt het ook veelvuldig voor dat er meer loon wordt ontvangen.

In vergelijking met andere landen lijken zaken in Nederland over het algemeen goed geregeld. Wereldwijd gaat het in 63 procent van de gevallen wel eens mis. Vooral voor jongeren in de leeftijdscategorie 18 tot 24 jaar loont het salaris te checken. Ook werknemers met een essentieel beroep krijgen vaker minder overgemaakt dan is afgesproken.

In Nederland wordt door werkgevers over het algemeen op tijd betaald. Dankzij de technologie wordt het steeds gemakkelijker om het loon bij te houden. Bijna driekwart van de werknemers hier geeft aan dat zij zelden of nooit te laat worden uitbetaald. Voor het onderzoek zijn 32.471 werknemers in zeventien landen, waaronder Nederland, bevraagd over thema's die spelen op de werkvloer. Daarbij is ook gekeken naar hoe werknemers en werkgevers tot nu toe zijn omgegaan met de coronapandemie.

Extra taken

Uit vrees voor het behoud van hun baan zag driekwart van de werknemers zich gedwongen extra taken op zich te nemen. Verder steeg het onbetaald uitvoeren van overwerk tot gemiddeld 9,2 uur per week, waar dat een jaar eerder 7,3 uur was. ADP benadrukt wel dat er grote verschillen zijn per regio's en landen.

Uit het onderzoek komt ook naar voren dat bij het beheer van het huishoudboekje vaker een beroep wordt gedaan op een of meerdere apps om geldzaken te regelen. Met name jongvolwassenen letten beter op hun geld sinds corona. ADP noemt het verder opvallend dat een ruime meerderheid van de werknemers liever gespreid in plaats van één keer per maand het salaris wil ontvangen.

Meer uit Financieel

Trump ondertekent nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.

5 minuten geleden
Wall Street wint na verwerpen heffingen Trump door Hooggerechtshof

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.

4 uur geleden
Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

7 uur geleden
Trump: nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.

7 uur geleden
AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

9 uur geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.

9 uur geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

9 uur geleden