Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Helft Nederlanders heeft slimme apparaten in huis'

'Helft Nederlanders heeft slimme apparaten in huis'

‘S-HERTOGENBOSCH (ANP) - De helft van de Nederlandse huishoudens heeft slimme apparaten in huis. Het gaat bij deze ongeveer 4 miljoen huishoudens bijvoorbeeld om een slimme thermostaat of slimme verlichting en schakelaars. Dat meldt onderzoeksbureau Multiscope op basis van onderzoek onder zo'n 5200 mensen. De markt voor deze gadgets is het afgelopen jaar met bijna een vijfde gegroeid tot zo'n 2,9 miljard euro.

Slimme apparaten zijn verbonden via het internet en kunnen met elkaar communiceren of op afstand worden bediend. De meeste huishoudens hebben een slimme speaker of slimme apparatuur in de categorie verlichting en schakelaars, meldt het bureau. In die laatste categorie zit ook de sterkste groei. Momenteel heeft 50 procent van de huishoudens een of meerdere slimme apparaten in huis. In 2020 was dit nog 42 procent en in 2018 was dit 36 procent.

Gemak en comfort zijn de belangrijkste drijfveren om de producten te kopen, stelt het rapport. Ook kostenbesparing wordt vaak genoemd. "Dat zijn vooral mensen die slimme verlichting en thermostaten kopen", legt een woordvoerder uit. "Op de lange termijn werken die kostenbesparend. Ledverlichting gaat bijvoorbeeld langer mee. Ook werken deze producten energiebesparend, ze gaan vanzelf aan of uit." Mensen die geen slimme apparaten hebben geven aan dat huidige apparaten nog voldoen of dat ze de toegevoegde waarde van deze producten niet zien.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Chinees Shein wil heffingen Trump omzeilen via Vietnam

BEIJING (ANP) - De Chinese webwinkel Shein heeft enkele van zijn belangrijkste kledingleveranciers in China gevraagd om nieuwe productiecapaciteit op te zetten in Vietnam. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Volgens de bronnen probeert het bedrijf op die manier de impact van Amerikaanse importheffingen op Chinese goederen te verzachten.

4 minuten geleden
Suezkanaal verwacht dit jaar volledig herstel scheepsverkeer

CAÏRO (ANP/BLOOMBERG) - Het scheepvaartverkeer door het Suezkanaal zal in de loop van dit jaar weer volledig herstellen van de flinke krimp die is ontstaan door de onrust in het Midden-Oosten. Dat heeft voorzitter Osama Rabie van de Suez Canal Authority (SCA) gezegd.

10 minuten geleden
Zuid-Korea houdt spoedvergadering over staalheffingen Trump

SEOUL (ANP/RTR) - Het ministerie van Industrie van Zuid-Korea heeft maandag in Seoul een spoedvergadering gehouden met de grote staalproducenten van het land. De partijen kwamen bijeen om maatregelen te bespreken om de impact van de mogelijke Amerikaanse importheffingen te beperken. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde zondag dat hij maandag al nieuwe importheffingen van 25 procent op staal en aluminium zal aankondigen.

11 minuten geleden
Nederlandse industrie produceert opnieuw minder

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in december opnieuw minder geproduceerd dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging de industriële productie met 4,4 procent omlaag op jaarbasis. De Nederlandse industrie kampt al langere tijd met lagere orders en een zwakke bedrijvigheid. Ook in de voorgaande zeventien maanden kromp de productie op jaarbasis.

1 uur geleden
Trump laat slaan van nieuwe dollarcenten afschaffen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn minister van Financiën opdracht gegeven het slaan van nieuwe dollarcenten te stoppen omdat het maken van de centen meer kost dan dat ze waard zijn. De verandering maakt deel uit van zijn bredere inspanning om in de nationale begroting te snoeien.

1 uur geleden
Garagemedewerkers staken dinsdag in Noord-Holland

ZAANDAM (ANP) - Vakbond CNV roept garagemedewerkers, fietsenmakers en autodealers in Noord-Holland op om dinsdag de hele dag hun werk neer te leggen om het cao-conflict tussen vakbonden FNV en CNV en brancheorganisatie BOVAG. Door de actie kan het zijn dat mensen langer op onderhoudsbeurten aan auto's of reparaties van fietsen moeten wachten.

2 uur geleden
Garagemedewerkers staken dinsdag in Noord-Holland

ZAANDAM (ANP) - Vakbond CNV roept garagemedewerkers, fietsenmakers en autodealers in Noord-Holland op om dinsdag de hele dag hun werk neer te leggen om het cao-conflict tussen vakbonden FNV en CNV en brancheorganisatie BOVAG. Door de actie kan het zijn dat mensen langer op onderhoudsbeurten aan auto's of reparaties van fietsen moeten wachten.

2 uur geleden