Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hekkensluiter FC Groningen ontslaat technisch directeur Fledderus

Hekkensluiter FC Groningen ontslaat technisch directeur Fledderus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft technisch directeur Mark-Jan Fledderus ontslagen. Fledderus kreeg de afgelopen maanden veel kritiek, onder meer vanwege zijn aankoopbeleid, uitlatingen in de media en omgang met personeel. Supporters van Groningen besloten afgelopen maand al het vertrouwen in hem op te zeggen.

FC Groningen staat onderaan in de Eredivisie. "Wij zijn continue in gesprek met elkaar om te kijken wat er wel en wat er niet goed gaat", zegt algemeen directeur Wouter Gudde. "Zo ook weer na de afgelopen transferwindow. Voor ons was de conclusie dat er onvoldoende vertrouwen en perspectief is om de samenwerking voort te zetten."

De 40-jarige Fledderus werkte bijna vier jaar als technisch directeur bij FC Groningen. De oud-profvoetballer bekleedde die functie daarvoor bij Heracles Almelo.

Reactie Fledderus

"Alles wat ik bij de club heb gedaan, is maar met één doel geweest: het belang dienen van FC Groningen", zegt Fledderus. "Ik ben een vechter en een knokker en geef nooit op, maar ik begrijp ook dat op een bepaald moment de uitkomst kan zijn dat je uit elkaar gaat. Ik ben altijd strijdvaardig en had nog steeds de ambitie FC Groningen tegen de wind in vooruit te helpen, maar het houdt hier voor mij jammer genoeg op. FC Groningen zal voor mij altijd speciaal blijven, dat was ook de reden dat ik hier in 2019 naar toe ben gekomen. Ik gun oprecht alles en iedereen bij de club het allerbeste voor de toekomst."

Fledderus kreeg de voorbije jaren wel lof voor zijn verkoopbeleid. Zo haalde hij afgelopen zomer een recordbedrag op met de verkoop van de Noorse spits Jørgen Strand Larsen, die voor naar verluidt 12 miljoen euro naar de Spaanse club Celta ging. "Hij heeft ons in een financieel zeer moeilijke fase van de club enorm geholpen met hele goede transfers", zegt Gudde. "Die credits verdient hij absoluut."

Weinig succesvolle aankopen

De aankopen van de voormalige middenvelder van onder meer Heracles, Roda JC en FC Groningen bleken minder succesvol. Ook zijn keuze voor trainer Frank Wormuth pakte afgelopen jaar niet goed uit. Na de eerste seizoenshelft nam Groningen afscheid van de Duitser. Fledderus noemde het aanstellen van Wormuth "een grote inschattingsfout" die hij zichzelf "enorm aanrekent". Hij schoof assistent Dennis van der Ree door om het seizoen af te maken, maar met Van der Ree op de bank is Groningen inmiddels naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt.

De ploeg verloor de laatste zeven competitiewedstrijden en werd in het bekertoernooi uitgeschakeld door de amateurs van Spakenburg.

Meer uit Voetbal

FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

9 minuten geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

17 minuten geleden
Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

7 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

8 uur geleden
Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

18 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

19 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

22 uur geleden