Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hekkensluiter FC Groningen ontslaat technisch directeur Fledderus

Hekkensluiter FC Groningen ontslaat technisch directeur Fledderus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft technisch directeur Mark-Jan Fledderus ontslagen. Fledderus kreeg de afgelopen maanden veel kritiek, onder meer vanwege zijn aankoopbeleid, uitlatingen in de media en omgang met personeel. Supporters van Groningen besloten afgelopen maand al het vertrouwen in hem op te zeggen.

FC Groningen staat onderaan in de Eredivisie. "Wij zijn continue in gesprek met elkaar om te kijken wat er wel en wat er niet goed gaat", zegt algemeen directeur Wouter Gudde. "Zo ook weer na de afgelopen transferwindow. Voor ons was de conclusie dat er onvoldoende vertrouwen en perspectief is om de samenwerking voort te zetten."

De 40-jarige Fledderus werkte bijna vier jaar als technisch directeur bij FC Groningen. De oud-profvoetballer bekleedde die functie daarvoor bij Heracles Almelo.

Reactie Fledderus

"Alles wat ik bij de club heb gedaan, is maar met één doel geweest: het belang dienen van FC Groningen", zegt Fledderus. "Ik ben een vechter en een knokker en geef nooit op, maar ik begrijp ook dat op een bepaald moment de uitkomst kan zijn dat je uit elkaar gaat. Ik ben altijd strijdvaardig en had nog steeds de ambitie FC Groningen tegen de wind in vooruit te helpen, maar het houdt hier voor mij jammer genoeg op. FC Groningen zal voor mij altijd speciaal blijven, dat was ook de reden dat ik hier in 2019 naar toe ben gekomen. Ik gun oprecht alles en iedereen bij de club het allerbeste voor de toekomst."

Fledderus kreeg de voorbije jaren wel lof voor zijn verkoopbeleid. Zo haalde hij afgelopen zomer een recordbedrag op met de verkoop van de Noorse spits Jørgen Strand Larsen, die voor naar verluidt 12 miljoen euro naar de Spaanse club Celta ging. "Hij heeft ons in een financieel zeer moeilijke fase van de club enorm geholpen met hele goede transfers", zegt Gudde. "Die credits verdient hij absoluut."

Weinig succesvolle aankopen

De aankopen van de voormalige middenvelder van onder meer Heracles, Roda JC en FC Groningen bleken minder succesvol. Ook zijn keuze voor trainer Frank Wormuth pakte afgelopen jaar niet goed uit. Na de eerste seizoenshelft nam Groningen afscheid van de Duitser. Fledderus noemde het aanstellen van Wormuth "een grote inschattingsfout" die hij zichzelf "enorm aanrekent". Hij schoof assistent Dennis van der Ree door om het seizoen af te maken, maar met Van der Ree op de bank is Groningen inmiddels naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt.

De ploeg verloor de laatste zeven competitiewedstrijden en werd in het bekertoernooi uitgeschakeld door de amateurs van Spakenburg.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

2 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

4 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

5 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

6 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

7 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

7 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

7 uur geleden