
Hekkensluiter FC Groningen ontslaat technisch directeur Fledderus
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft technisch directeur Mark-Jan Fledderus ontslagen. Fledderus kreeg de afgelopen maanden veel kritiek, onder meer vanwege zijn aankoopbeleid, uitlatingen in de media en omgang met personeel. Supporters van Groningen besloten afgelopen maand al het vertrouwen in hem op te zeggen.
FC Groningen staat onderaan in de Eredivisie. "Wij zijn continue in gesprek met elkaar om te kijken wat er wel en wat er niet goed gaat", zegt algemeen directeur Wouter Gudde. "Zo ook weer na de afgelopen transferwindow. Voor ons was de conclusie dat er onvoldoende vertrouwen en perspectief is om de samenwerking voort te zetten."
De 40-jarige Fledderus werkte bijna vier jaar als technisch directeur bij FC Groningen. De oud-profvoetballer bekleedde die functie daarvoor bij Heracles Almelo.
Reactie Fledderus
"Alles wat ik bij de club heb gedaan, is maar met één doel geweest: het belang dienen van FC Groningen", zegt Fledderus. "Ik ben een vechter en een knokker en geef nooit op, maar ik begrijp ook dat op een bepaald moment de uitkomst kan zijn dat je uit elkaar gaat. Ik ben altijd strijdvaardig en had nog steeds de ambitie FC Groningen tegen de wind in vooruit te helpen, maar het houdt hier voor mij jammer genoeg op. FC Groningen zal voor mij altijd speciaal blijven, dat was ook de reden dat ik hier in 2019 naar toe ben gekomen. Ik gun oprecht alles en iedereen bij de club het allerbeste voor de toekomst."
Fledderus kreeg de voorbije jaren wel lof voor zijn verkoopbeleid. Zo haalde hij afgelopen zomer een recordbedrag op met de verkoop van de Noorse spits Jørgen Strand Larsen, die voor naar verluidt 12 miljoen euro naar de Spaanse club Celta ging. "Hij heeft ons in een financieel zeer moeilijke fase van de club enorm geholpen met hele goede transfers", zegt Gudde. "Die credits verdient hij absoluut."
Weinig succesvolle aankopen
De aankopen van de voormalige middenvelder van onder meer Heracles, Roda JC en FC Groningen bleken minder succesvol. Ook zijn keuze voor trainer Frank Wormuth pakte afgelopen jaar niet goed uit. Na de eerste seizoenshelft nam Groningen afscheid van de Duitser. Fledderus noemde het aanstellen van Wormuth "een grote inschattingsfout" die hij zichzelf "enorm aanrekent". Hij schoof assistent Dennis van der Ree door om het seizoen af te maken, maar met Van der Ree op de bank is Groningen inmiddels naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt.
De ploeg verloor de laatste zeven competitiewedstrijden en werd in het bekertoernooi uitgeschakeld door de amateurs van Spakenburg.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Ajax begint met Youri Baas aan de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De linksbenige verdediger krijgt de voorkeur boven Owen Wijndal en Calvin Bassey, die op de bank zitten als er om 12.15 uur wordt afgetrapt.
1 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - De bezoekers van het supportershome van de amateurs van SV Spakenburg kijken raar op als er plotseling een verslaggever van de BBC komt binnenlopen. De journalist wil weten hoeveel speciale sjaaltjes er zijn verkocht voor de halve finale van de KNVB-beker van dinsdag tegen PSV. "Afgelopen donderdag al 1200", antwoordt een jongen in zijn beste Engels. "Daarna hebben we nauwelijks meer tijd gehad om te tellen."
6 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Voorzitter Marc Schoonebeek van amateurclub SV Spakenburg rekent zich niet rijk in de aanloop naar de halve eindstrijd van de KNVB-beker van dinsdag tegen PSV. "We hebben misschien 2 procent kans dat we de finale halen", zegt Schoonebeek. "Maar mocht het toch lukken, dan voetballen we die niet op zondag. Dat kan niet eens met onze statuten."
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij is nog één gele kaart verwijderd van een schorsing. De trainer van PSV werd zaterdag in de uitwedstrijd tegen NEC (2-4) bestraft door scheidsrechter Edwin van de Graaf.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ruud van Nistelrooij keek met een goed gevoel terug op de door PSV met 4-2 gewonnen uitwedstrijd tegen NEC. "Ik heb een scherp en agressief PSV gezien, ook aan de bal. Ik heb genoten van mijn team, we hebben een hoog niveau gehaald", zei de coach van de Eindhovenaren.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk is door een zege op Vitesse opgerukt naar de negende plek in de Eredivisie. De ploeg van coach Joseph Oosting won met 1-0 door een treffer van Michiel Kramer.
14 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen hekkensluiter Elche met overtuiging gewonnen. De koploper won met 4-0 in Elche. Het is voor de Catalanen een evenaring van de grootste zege van het seizoen; ook tegen Real Valladolid (thuis), Cádiz (uit) en Athletic Club (thuis) werd het 4-0.
14 uur geleden