Heineken wint op somber gestemde beurs in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Heineken is woensdag als een van de weinige beursfondsen in de AEX hoger geëindigd. De bierbrouwer maakte bekend de afgelopen zomer iets meer bier te hebben verkocht dan een jaar eerder. De stemming op de aandelenbeurs in Amsterdam had verder te lijden onder bijgestelde verwachtingen van beleggers over renteverlagingen in de Verenigde Staten.
Heineken eindigde 2,6 procent hoger en was de grootste winnaar van de AEX. De graadmeter van de 25 grootste beursfondsen op het Damrak eindigde 0,8 procent lager, onder andere door verliezen van chipbedrijven.
De grootste daler was AkzoNobel, dat ook met kwartaalcijfers kwam. De verffabrikant zag de omzet en nettowinst dalen in het derde kwartaal, onder andere door tegenslag op de Chinese markt. Ook stegen de kosten bij het concern.
Koersdaling Avantium
De MidKap verloor ook 0,8 procent, tot 889,93 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs zakten tot zo'n 0,6 procent.
Bij de kleinere fondsen verloor chemiebedrijf Avantium bijna 11 procent. Dinsdag organiseerde het bedrijf de ceremoniële opening van 's werelds eerste fabriek voor het bioplastic PEF en woensdag praatte het bedrijf particuliere beleggers bij.
Euro- en oliekoers
Beleggers kregen veel kwartaalupdates van Europese bedrijven te verwerken. Zo had ook L'Oréal last van tegenvallende verkopen in China. Het Franse cosmeticaconcern eindigde op de beurs in Parijs 2,5 procent lager. In Frankfurt behoorde Deutsche Bank tot de verliezers. Het financiële concern moest meer geld apart zetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Beleggers zetten het aandeel van de Duitse bank 0,9 procent lager.
De euro was 1,0780 dollar waard, tegen 1,0809 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent minder op 70,63 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper, op 74,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.
4 uur geleden