Heineken wint op somber gestemde beurs in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Heineken is woensdag als een van de weinige beursfondsen in de AEX hoger geëindigd. De bierbrouwer maakte bekend de afgelopen zomer iets meer bier te hebben verkocht dan een jaar eerder. De stemming op de aandelenbeurs in Amsterdam had verder te lijden onder bijgestelde verwachtingen van beleggers over renteverlagingen in de Verenigde Staten.
Heineken eindigde 2,6 procent hoger en was de grootste winnaar van de AEX. De graadmeter van de 25 grootste beursfondsen op het Damrak eindigde 0,8 procent lager, onder andere door verliezen van chipbedrijven.
De grootste daler was AkzoNobel, dat ook met kwartaalcijfers kwam. De verffabrikant zag de omzet en nettowinst dalen in het derde kwartaal, onder andere door tegenslag op de Chinese markt. Ook stegen de kosten bij het concern.
Koersdaling Avantium
De MidKap verloor ook 0,8 procent, tot 889,93 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs zakten tot zo'n 0,6 procent.
Bij de kleinere fondsen verloor chemiebedrijf Avantium bijna 11 procent. Dinsdag organiseerde het bedrijf de ceremoniële opening van 's werelds eerste fabriek voor het bioplastic PEF en woensdag praatte het bedrijf particuliere beleggers bij.
Euro- en oliekoers
Beleggers kregen veel kwartaalupdates van Europese bedrijven te verwerken. Zo had ook L'Oréal last van tegenvallende verkopen in China. Het Franse cosmeticaconcern eindigde op de beurs in Parijs 2,5 procent lager. In Frankfurt behoorde Deutsche Bank tot de verliezers. Het financiële concern moest meer geld apart zetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Beleggers zetten het aandeel van de Duitse bank 0,9 procent lager.
De euro was 1,0780 dollar waard, tegen 1,0809 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent minder op 70,63 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper, op 74,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
5 uur geleden