Heineken wint op somber gestemde beurs in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Heineken is woensdag als een van de weinige beursfondsen in de AEX hoger geëindigd. De bierbrouwer maakte bekend de afgelopen zomer iets meer bier te hebben verkocht dan een jaar eerder. De stemming op de aandelenbeurs in Amsterdam had verder te lijden onder bijgestelde verwachtingen van beleggers over renteverlagingen in de Verenigde Staten.
Heineken eindigde 2,6 procent hoger en was de grootste winnaar van de AEX. De graadmeter van de 25 grootste beursfondsen op het Damrak eindigde 0,8 procent lager, onder andere door verliezen van chipbedrijven.
De grootste daler was AkzoNobel, dat ook met kwartaalcijfers kwam. De verffabrikant zag de omzet en nettowinst dalen in het derde kwartaal, onder andere door tegenslag op de Chinese markt. Ook stegen de kosten bij het concern.
Koersdaling Avantium
De MidKap verloor ook 0,8 procent, tot 889,93 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs zakten tot zo'n 0,6 procent.
Bij de kleinere fondsen verloor chemiebedrijf Avantium bijna 11 procent. Dinsdag organiseerde het bedrijf de ceremoniële opening van 's werelds eerste fabriek voor het bioplastic PEF en woensdag praatte het bedrijf particuliere beleggers bij.
Euro- en oliekoers
Beleggers kregen veel kwartaalupdates van Europese bedrijven te verwerken. Zo had ook L'Oréal last van tegenvallende verkopen in China. Het Franse cosmeticaconcern eindigde op de beurs in Parijs 2,5 procent lager. In Frankfurt behoorde Deutsche Bank tot de verliezers. Het financiële concern moest meer geld apart zetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Beleggers zetten het aandeel van de Duitse bank 0,9 procent lager.
De euro was 1,0780 dollar waard, tegen 1,0809 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent minder op 70,63 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper, op 74,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten geopend na de koersverliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun van berichten dat de Verenigde Staten Iran een plan hebben voorgelegd dat een einde aan de oorlog zou moeten maken.
31 minuten geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese moederbedrijf van de grote webwinkel Temu, die ook in Nederland populair is, heeft in 2025 meer omzet geboekt. De opbrengsten van eigenaar PDD Holdings bedroegen ruim 431 miljard Chinese yuan, omgerekend bijna 54 miljard euro. Volgens PDD was die groei vooral te danken aan hogere inkomsten uit diensten rond onlinemarketing en transacties.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De branchevereniging van energieleveranciers wil dat het kabinet snel maatregelen neemt om te voorkomen dat huishoudens de energierekening niet meer kunnen betalen. Energie-Nederland roept het kabinet op nu een energiefonds op te richten, zodat huishoudens met een laag inkomen deze winter steun kunnen krijgen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.
3 uur geledenLAGOS (ANP/BLOOMBERG) - Nigeria beslist voortaan binnen enkele uren over aanvragen voor het heropenen van niet-actieve oliebronnen. De Nigeriaanse commissie die over de oliewinning gaat, had hiervoor meestal weken nodig. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Azië en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Azië, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.
4 uur geleden