Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heineken wint op somber gestemde beurs in Amsterdam

Heineken wint op somber gestemde beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is woensdag als een van de weinige beursfondsen in de AEX hoger geëindigd. De bierbrouwer maakte bekend de afgelopen zomer iets meer bier te hebben verkocht dan een jaar eerder. De stemming op de aandelenbeurs in Amsterdam had verder te lijden onder bijgestelde verwachtingen van beleggers over renteverlagingen in de Verenigde Staten.

Heineken eindigde 2,6 procent hoger en was de grootste winnaar van de AEX. De graadmeter van de 25 grootste beursfondsen op het Damrak eindigde 0,8 procent lager, onder andere door verliezen van chipbedrijven.

De grootste daler was AkzoNobel, dat ook met kwartaalcijfers kwam. De verffabrikant zag de omzet en nettowinst dalen in het derde kwartaal, onder andere door tegenslag op de Chinese markt. Ook stegen de kosten bij het concern.

Koersdaling Avantium

De MidKap verloor ook 0,8 procent, tot 889,93 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs zakten tot zo'n 0,6 procent.

Bij de kleinere fondsen verloor chemiebedrijf Avantium bijna 11 procent. Dinsdag organiseerde het bedrijf de ceremoniële opening van 's werelds eerste fabriek voor het bioplastic PEF en woensdag praatte het bedrijf particuliere beleggers bij.

Euro- en oliekoers

Beleggers kregen veel kwartaalupdates van Europese bedrijven te verwerken. Zo had ook L'Oréal last van tegenvallende verkopen in China. Het Franse cosmeticaconcern eindigde op de beurs in Parijs 2,5 procent lager. In Frankfurt behoorde Deutsche Bank tot de verliezers. Het financiële concern moest meer geld apart zetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Beleggers zetten het aandeel van de Duitse bank 0,9 procent lager.

De euro was 1,0780 dollar waard, tegen 1,0809 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent minder op 70,63 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper, op 74,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

PostNL: ACM-boete brengt continuïteit postdienst verder in gevaar

DEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.

21 minuten geleden
Industrieconcern Thyssenkrupp somberder over omzet

ESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.

29 minuten geleden
BlackRock-topman positief over investeringskansen in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.

38 minuten geleden
PostNL krijgt boete van bijna 7 miljoen voor te late post in 2023

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten.

54 minuten geleden
Harry Styles trekt veel buitenlandse fans, zien boekingssites

AMSTERDAM (ANP) - De concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA trekt vanaf zaterdag veel extra buitenlandse bezoekers naar Amsterdam. De tien concerten van de Britse popster zijn de enige op het Europese vasteland, waardoor ook veel mensen uit andere landen hun idool in de Nederlandse hoofdstad willen bewonderen. Boekingssites en vliegtuigmaatschappijen merken tijdens deze periode een hogere vraag.

2 uur geleden
Nederlanders kopen iets minder huishoudelijke apparaten

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder huishoudelijke apparaten gekocht, maar gaven daar wel meer geld aan uit. Dat meldt branchevereniging APPLiA Nederland in haar jaarcijfers. De koepelorganisatie zegt dat dit vooral komt doordat mensen vaker kiezen voor luxere apparaten, zoals robotstofzuigers en koffiemachines.

2 uur geleden
Weer records op Wall Street ondanks uitspraken Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.

10 uur geleden