Heineken schrapt opnieuw miljarden aan kosten om te groeien
AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken voert de komende vijf jaar nog eens zeker 2 miljard euro aan kostenbesparingen door. Die komen bovenop de ruim 3 miljard euro die het concern de afgelopen jaren al bespaarde. Met een nieuwe strategie wil Heineken meer focus leggen op innovatie en technologie om te groeien ondanks tegenvallende verkoopcijfers.
Heineken kondigde eerder deze maand al de reorganisatie van het Amsterdamse hoofdkantoor aan, die zo'n vierhonderd banen raakt. Bij de vorige besparingsronde, ingezet in 2021, verdwenen zo'n driehonderd banen in Nederland en 8000 wereldwijd. Over het totale aantal doet Heineken nu geen mededeling, het bedrijf was niet direct bereikbaar.
Heineken wil met de jaarlijkse kostenbesparingen van 400 tot 500 miljoen euro een "wendbaardere, meer verbonden en toekomstbestendigere organisatie creëren". Ook wil het bedrijf de uitbreiding van het bedrijfsonderdeel Heineken Business Services (HBS) versnellen. In mei werd nog bekend dat dit bedrijfsonderdeel wordt uitgebreid met een nieuw servicecentrum in het Indiase Hyderabad.
Lagere bierverkoop
De bierbrouwer meldde woensdag een opnieuw flink lagere bierverkoop in het afgelopen kwartaal. Het bedrijf heeft last van de grote economische onzekerheid wereldwijd, maar verwacht dat de vraag herstelt als de omstandigheden normaliseren.
"We transformeren ons bedrijf fundamenteel om voorop te blijven lopen in een steeds grilligere geopolitieke en economische omgeving. Op de lange termijn heeft bier bewezen een veerkrachtig product te zijn, dat zich altijd herstelt na elke grote neergang", zegt Dolf van den Brink in een persbericht over de strategie, in aanloop naar een investeerdersdag in Sevilla donderdag.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.
50 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.
22 uur geledenHIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.
1 dag geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.
1 dag geleden