Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heineken koopt voor 1 miljard aandelen terug van Mexicaans Femsa

Heineken koopt voor 1 miljard aandelen terug van Mexicaans Femsa

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Heineken heeft voor 1 miljard euro aan eigen aandelen overgenomen van zijn Mexicaanse grootaandeelhouder Femsa. Dat dranken- en winkelbedrijf had onlangs al aangekondigd zijn belang in Heineken te willen gaan verzilveren, een proces waarmee uiteindelijk vele miljarden gemoeid zullen zijn.

Femsa werd in 2010 een grote aandeelhouder van Heineken toen het concern de biertak van de Mexicanen overnam. Heineken betaalde Femsa toen in aandelen in plaats van cashgeld. De overname was een van de grootste aankopen in de geschiedenis van de Nederlandse brouwer en bracht merken als Sol en Dos Equis in het Heineken-kamp.

De Mexicanen exploiteren ook nog ongeveer 20.000 winkels en meer dan 3600 apotheken. Ook is er nog een eigen bottelaar, genaamd Coca-Cola Femsa. Het bedrijf heeft besloten om zich uitsluitend nog op zijn digitale, retail- en bottelactiviteiten te richten. Het bijna 15 procent-belang in Heineken is onlangs gewaardeerd op meer dan 7 miljard euro en wordt stapsgewijs afgebouwd.

Geen gevolgen voor andere investeringen

Femsa verkoopt nu in totaal voor ongeveer 3 miljard euro aan stukken Heineken, waarvan Heineken dus een deel voor zijn rekening neemt. Andere beleggers kopen ook stukken. Daardoor neemt de deelneming van Femsa voorlopig af tot ruim 8 procent. Femsa heeft aangegeven het belang in een periode van twee tot drie jaar helemaal van de hand te doen.

Voor Heineken is het terugkopen van de aandelen "een unieke investeringsmogelijkheid", laat topman Dolf van den Brink weten. "Onze sterke balans stelt ons in staat om van deze mogelijkheid gebruik te maken." Volgens hem heeft de deal geen gevolgen voor andere investeringen die de brouwer doet. Heineken-erfgename Charlene de Carvalho-Heineken bedankte Femsa enkele dagen terug al voor de inzet en steun die de Mexicanen de afgelopen dertien jaar hebben geleverd.

Meer uit Financieel

Atradius: aantal faillissementen daalt dit jaar in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.

38 minuten geleden
Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

10 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

13 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

13 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

15 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

15 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 dag geleden