Heijmans-topman roept mensen op: maak niet overal bezwaar tegen
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders moeten stoppen met het voortdurend maken van bezwaar tegen bouwprojecten bij hen in de buurt. Die oproep deed topman Ton Hillen van bouwconcern Heijmans tijdens een toelichting op de jaarcijfers. Hij merkt dat de maatschappij steeds individualistischer en harder is geworden. "Maar de woningzoeker staat met lege handen langs de kant."
Hillen haalt een voorbeeld aan waarin hij een gesprek voerde met iemand die bezwaar heeft gemaakt tegen een bouwproject achter zijn eigen woning. "Maar een halfuur of een uur later zei hij tegen mij dat zijn kinderen geen huis konden kopen, omdat het plan dat zij op het oog hadden, dat daar bezwaar tegen was gemaakt. Dus toen heb ik hem gevraagd, hoor je wat je zegt?", aldus de topman. Volgens Hillen leiden al die bezwaren er bovendien toe dat mensen niet meer in hun eigen sociale omgeving kunnen blijven wonen.
Bezwaarprocedures in de woningbouw zijn een van de oorzaken dat het afgeven van bouwvergunningen in Nederland traag verloopt. Liep het aantal vergunningen van 2020 tot en met 2022 nog op, in 2023 was er volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) sprake van een afname. Als gevolg daarvan worden er minder nieuwe woningen gebouwd dan er eigenlijk nodig zijn om de woningnood in Nederland op te lossen.
Heijmans schreef de krapte op de woningmarkt bij zijn jaarcijfers ook toe aan "jarenlang overheidsbeleid met focus op binnenstedelijk bouwen van voornamelijk appartementencomplexen". Door dat beleid is er sprake van een "eenzijdig aanbod van veelal grootschalige, binnenstedelijke projecten met lange bouwtijden en moeilijke businesscases", stelt het concern uit Rosmalen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
9 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
1 dag geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 dag geleden