Heijmans neemt fabriek voor houtskeletbouw voor woningen over
HEERENVEEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans zet volop in op de bouw van gestandaardiseerde houten woningen. Daarvoor koopt de bouwer de Friese fabriek voor hout-skeletbouw van woningen IlBO. De bedoeling is dat er over een paar jaar 800 tot 1000 woningen per jaar in de fabriek worden gerealiseerd, die dan op locatie in elkaar worden gezet.
Volgens topman Ton Hillen van Heijmans, een van de grootste bouwbedrijven van Nederland, is gekozen voor een overname, om snel "forse stappen" te kunnen zetten met de bouw van woningen, maar ook de inzet op duurzaamheid. Heijmans blijft naast de inzet op houten huizen die vooraf zijn geproduceerd ook gewoon huizen van beton bouwen.
Het opschalen van de bouwproductie is hard nodig. Het huidige demissionaire kabinet zei dat er tot 2030 zo'n 900.000 woningen gebouwd moeten worden om het woningtekort en daarmee de woningnood op te lossen.
Grote schaal
Heijmans wil houtskeletbouw op grote schaal toe gaan passen. Volgend jaar, als nog sprake is van een opstartfase, moeten er zo'n 100 woningen worden neergezet. Daarbij maakt Heijmans ook gebruik van de productielocatie van VDM Woningen. Dat bedrijf helpt Heijmans ook ervaring op te doen met de bouw van houten woningen. De eerste woningen uit de fabriek komen onder andere in Zeewolde, Norg en Amersfoort te staan.
In 2023 moet het aantal woningen dat uit de fabriek komt zijn verdubbeld tot 200. Op termijn gaat het dus om jaarlijks tot 1000 woningen per jaar die op deze manier zullen worden vervaardigd.
Een overnameprijs voor de fabriek werd niet genoemd. Het personeel van IlBO wordt ook overgenomen.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
12 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
17 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
19 uur geleden