
Heijmans merkt toenemende druk op beschikbaarheid materialen
ROSMALEN (ANP) - Bouwer Heijmans merkt dat de beschikbaarheid en betaalbaarheid van bouwmaterialen steeds verder onder druk komt te staan door de oorlog in Oekraïne. Het bedrijf is in gesprek met toeleveranciers en opdrachtgevers over de consequenties ervan, meldt topman Ton Hillen van Heijmans in een toelichting op de kwartaalcijfers.
Hillen benadrukt dat Heijmans nog geen leveringsproblemen ervaart die de planning van projecten in de war schoppen. Ook raakt de kwestie nog niet aan de haalbaarheid van bouwplanningen. Maar de vraag is of dit voor de rest van het jaar ook zo zal zijn, aldus de topman.
Heijmans zei dat de ontwikkeling van de omzet en het onderliggende bedrijfsresultaat in de eerste maanden van het jaar robuust was. Bedragen noemde Heijmans niet. De onderneming heeft nog voor 2,2 miljard euro aan werk op de plank liggen. Daarmee steeg de orderportefeuille met 100 miljoen euro in vergelijking met eind 2021.
Heijmans verkocht in de eerste maanden van het jaar bij elkaar 631 woningen. Dat waren er in dezelfde periode een jaar eerder 755. Volgens Heijmans gingen er vooral minder huizen voor particulieren in de verkoop. De snelheid waarmee nieuwe eigenaren worden gevonden voor de woningen bleef volgens de bouwer "onverminderd hoog".
Volgens Heijmans is het eerste kwartaal volgens de verwachtingen verlopen. Het bedrijf handhaaft ook zijn verwachtingen voor het hele jaar, los van de financiële meevaller in de kwestie rond de bouw van nieuwe Wintrack II-hoogspanningsmasten. Heijmans kreeg eerder te horen dat het mogelijk toch geen schadevergoeding hoeft te betalen vanwege het door TenneT opgezegde contract. Daardoor valt mogelijk het overgrote deel van een voorziening van 34 miljoen euro vrij die Heijmans eerder nam vanwege de kwestie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.
9 uur geledenBEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.
11 uur geleden