Heijmans flink hoger op afwachtend Damrak door nieuwe doelen
AMSTERDAM (ANP) - Heijmans behoorde woensdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De bouwer presenteerde voorafgaand aan zijn beleggersdag nieuwe financiƫle doelen, die goed werden ontvangen door beleggers. Het bedrijf streeft onder meer naar een omzet van zo'n 3 miljard euro in 2027, tegen 2,1 miljard euro vorig jaar. Ook wil Heijmans meer dividend gaan uitkeren aan de aandeelhouders. Het aandeel werd daarop 12,5 procent hoger gezet.
De stemming op de beursvloeren was verder afwachtend. Beleggers kijken vooral uit naar de notulen van de Federal Reserve, die later op de dag naar buiten komen. De aantekeningen van de laatste beleidsvergadering bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de Amerikaanse centrale bank.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 909,42 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 947,11 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,5 procent. De Londense beurs zakte 0,5 procent. De Britse inflatie kwam in april uit op 2,3 procent. Dat was hoger dan verwacht. Het tegenvallende inflatiecijfer verlaagt volgens economen van ING de kans op een renteverlaging in het Verenigd Koninkrijk in juni.
Renteverlaging
President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) stelde daarentegen er vertrouwen in te hebben dat de inflatie in de eurozone onder controle is. Dat zei ze in een interview met de Ierse televisie. Lagarde hintte daarmee op een eerste renteverlaging in de eurozone in juni.
Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich (plus 1,5 procent) was de sterkste stijger in de AEX, dankzij een koopadvies van de Amerikaanse bank Morgan Stanley. Verfconcern AkzoNobel sloot de rij met een verlies van 1,2 procent.
Nvidia
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen tot 0,5 procent. In de chipsector wordt vooral uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Het concern is momenteel de belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI).
In de MidKap zakte Aalberts ruim 4 procent na een handelsupdate. De industrieel toeleverancier zag de omzet in de eerste vier maanden van het jaar dalen. Alfen won 2,6 procent. De laadpalenmaker kelderde een dag eerder nog 15,5 procent na een tegenvallend kwartaalbericht.
De euro was 1,0851 dollar waard, tegen 1,0853 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,4 procent in prijs tot 77,58 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent minder op 81,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
5 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
11 uur geleden