Heijmans flink hoger op afwachtend Damrak door nieuwe doelen
AMSTERDAM (ANP) - Heijmans behoorde woensdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De bouwer presenteerde voorafgaand aan zijn beleggersdag nieuwe financiële doelen, die goed werden ontvangen door beleggers. Het bedrijf streeft onder meer naar een omzet van zo'n 3 miljard euro in 2027, tegen 2,1 miljard euro vorig jaar. Ook wil Heijmans meer dividend gaan uitkeren aan de aandeelhouders. Het aandeel werd daarop 12,5 procent hoger gezet.
De stemming op de beursvloeren was verder afwachtend. Beleggers kijken vooral uit naar de notulen van de Federal Reserve, die later op de dag naar buiten komen. De aantekeningen van de laatste beleidsvergadering bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de Amerikaanse centrale bank.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 909,42 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 947,11 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,5 procent. De Londense beurs zakte 0,5 procent. De Britse inflatie kwam in april uit op 2,3 procent. Dat was hoger dan verwacht. Het tegenvallende inflatiecijfer verlaagt volgens economen van ING de kans op een renteverlaging in het Verenigd Koninkrijk in juni.
Renteverlaging
President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) stelde daarentegen er vertrouwen in te hebben dat de inflatie in de eurozone onder controle is. Dat zei ze in een interview met de Ierse televisie. Lagarde hintte daarmee op een eerste renteverlaging in de eurozone in juni.
Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich (plus 1,5 procent) was de sterkste stijger in de AEX, dankzij een koopadvies van de Amerikaanse bank Morgan Stanley. Verfconcern AkzoNobel sloot de rij met een verlies van 1,2 procent.
Nvidia
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen tot 0,5 procent. In de chipsector wordt vooral uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Het concern is momenteel de belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI).
In de MidKap zakte Aalberts ruim 4 procent na een handelsupdate. De industrieel toeleverancier zag de omzet in de eerste vier maanden van het jaar dalen. Alfen won 2,6 procent. De laadpalenmaker kelderde een dag eerder nog 15,5 procent na een tegenvallend kwartaalbericht.
De euro was 1,0851 dollar waard, tegen 1,0853 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,4 procent in prijs tot 77,58 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent minder op 81,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
13 uur geleden