Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Heerlijk om rust en sereniteit in mijn foto’s te brengen’

‘Heerlijk om rust en sereniteit in mijn foto’s te brengen’

HANSWEERT - Altijd al vond ze het leuk: foto’s maken op vakantie en hier en daar eens iets vastleggen op camera. Na een aantal jaar begon hobby-fotografe Anja van Ast uit Hansweert echter tegen de grenzen van de ‘normale’ camera aan te lopen en besloot ze een spiegelreflexcamera te kopen. Een wereld ging voor haar open en ze stortte zich volledig op het fotograferen. Nu, zeven jaar later, heeft ze inmiddels verschillende publicaties en awards op haar naam en hingen haar foto’s op exposities door heel Europa. 

Toen Van Ast begon met fotograferen bestond haar werk vooral uit landschaps- en natuurfoto’s. ‘’Ik raakte daar na een tijdje een beetje op uit gekeken en ben me gaan verdiepen in portretfotografie en dan met name in Fine art portretfotografie”, vertelt ze. Fine art fotografie is een vorm van fotografie waarin een bepaalde boodschap of een thema centraal staat en waarbij je met accessoires, specifieke belichting en bewerking te werk gaat. Deze discipline sprak haar erg aan en werd haar specialisme. ‘’Ik ben me enorm gaan verdiepen in het editen van de foto’s en hoe ik de juiste belichting kon krijgen. Dat proces vond ik geweldig en het is nog mooier als de resultaten dan zijn zoals je wilt. Tegenwoordig ben ik zo thuis in de Fine art fotografie, dat ik ideeën die ik in mijn hoofd heb precies zo kan maken, zoals ik wil.’’

Uitlaatklep

Op veler verzoek is Van Ast uiteindelijk ook workshops gaan geven. ‘’Er komen mensen uit heel Nederland en België naar de workshops toe. Het fotograferen met hen is altijd heel leuk om te doen’’, zegt ze. ‘’Naast de workshops doe ik ook vrij werk. Een fotoshoot met een model dat ik zelf uitkies en waar ik mijn eigen creativiteit in kwijt kan.’’ In 2018, toen Van Ast nog maar kort bezig was, vond de portfolio fotowedstrijd van photomaster.eu plaats. Iedereen die meedeed moest vijf foto’s uit zijn of haar portfolio opsturen en daaruit werd een winnaar gekozen. ‘’Ik dacht: waarom doe ik niet mee? Veel verwachtte ik er niet van, maar uiteindelijk ging ik in één keer door naar de finale. Dat was heel bijzonder voor me en zo kwam ik erachter dat ik door wilde met deze vorm van fotografie en vaker mee wilde doen aan dat soort wedstrijden.’’ En zo geschiedde, in 2019 volgde het Trierenberg Super Circuit - ’s werelds grootste fotowedstrijd - in Oostenrijk, waar Van Ast een plekje in de tentoonstelling en een gouden medaille in de categorie ‘Children of the World’ wist te bemachtigen. En ook in 2020 hing er opnieuw tijdens een wereldwijde fotowedstrijd een foto van haar bij een expositie in Siena, Italië. Naast het winnen van meerdere awards werd haar werk ook gepubliceerd in verschillende magazines als Fine Eye Magazine en werd haar werk online onder meer door Photo Vogue gedeeld. Maar ondanks alle awards blijft het fotograferen vooral een grote uitlaatklep. ‘’Ik ben vrij druk van mezelf en juist daarom vind ik het heerlijk om rust en sereniteit in mijn foto’s te brengen. Zo komt dat mooi in balans!’’

Meer uit Beveland

Nel uit Goes neemt afscheid als leidinggevende

KAPELLE - In het ZeeuwsFruitMuseum in Kapelle draait bijna alles op vrijwilligers. Er zijn gastvrouwen, gidsen, tuinlieden en nog veel meer. In totaal zijn er zo'n vijftig mensen die het museum draaiende houden. Nel Koopman uit Goes begon vijftien jaar geleden als vrijwilliger en groeide zes jaar geleden door tot coördinator. Nu draagt ze het stokje over en keert ze terug naar haar vertrouwde rol als vrijwilliger.

11 uur geleden
Als verslaving je gezin binnendringt

GOES - Karin en Marja uit Goes weten als geen ander wat het betekent om machteloos toe te kijken terwijl een geliefde afglijdt in de greep van alcohol en drugs. Karin is moeder van drie zoons, waarvan er één, Mike, al op jonge leeftijd begon met gebruiken. Marja verloor haar broer na een dertig jaar durende worsteling met verslaving.  Beide vrouwen dragen hun verdriet en zorgen niet alleen met zich mee, maar zetten hun ervaringen sinds kort ook in om anderen te helpen. Karin richtte begin dit jaar Moedige Moeders Goes op, een zelfhulpgroep voor naasten van mensen met een verslaving. Marja geeft psycho-educatie en pleit voor meer erkenning voor naasten.

18 uur geleden
Eindeloos Eiland Festival wordt weer genieten

KORTGENE  - Tussen de knotwilgen en grasvelden in Kortgene bouwt Stichting EEF - Eindeloos Eiland Festival - aan iets bijzonders. Wat in 2014 begon als een lokaal kunstenfestival is uitgegroeid tot een sfeervolle, creatieve smeltkroes waar jong talent naast gevestigde namen staat. Muziek, dans, literatuur, beeldende kunst en culinaire verrassingen lopen hier dwars door elkaar heen op zaterdag 5 en zondag 6 juli.  

23 uur geleden
Sacha strijdt om titel Miss Universe Netherlands

GOES - Sacha Welleman (26) uit Goes werd op 1 maart 2025 verkozen tot Miss Universe Zeeland en vertegenwoordigt sindsdien Zeeland in het landelijke Miss Universe Netherlands-traject. 

1 dag geleden
Ovezande nog steeds superactief

OVEZANDE - Het 700-jarig jubileum in Ovezande ligt al even achter ons. Maar de vele extra activiteiten, die in 2024 werden opgezet, zijn niet zo maar tot stilstand gekomen.

1 dag geleden
Slachtoffer dodelijk ongeval A58 is Middelburger (57)

GOES/MIDDELBURG - De vrachtwagenchauffeur die maandag om het leven is gekomen bij een ongeluk op de snelweg A58 bij 's-Heer Arendskerke is een 57-jarige man uit Middelburg. Dat heeft de politie dinsdag bekend gemaakt.

1 dag geleden
Vredeslied bereikt finale contest in Ierland

KATS - Peter Reinders uit Kats heeft met zijn liedje "It's Time For Peace" de grand final bereikt van de International Song of Peace Contest in Tipperary (Ierland). Op 20 augustus 2025 zal Reinders het lied live presenteren in Bansha in de buurt van Tipperary.

1 dag geleden