Heerlenaar vrijgesproken van bedreigen Hugo de Jonge
MAASTRICHT (ANP) - De rechtbank in Maastricht heeft woensdag Heerlenaar Danny V. vrijgesproken van het bedreigen van demissionair vicepremier Hugo de Jonge.
De 27-jarige man was op Facebook te zien met een video waarop hij volgens het Openbaar Ministerie met twee vrienden zingt: "Hugo gaat dood" en "Hugo brandt toch het best". Raadsman Wesley Houben ontkende woensdag dat zijn cliënt "Hugo gaat dood" heeft gezongen.
Het OM eiste een gevangenisstraf van 30 dagen met aftrek van de veertien dagen voorarrest, die V. al uitzat sinds zijn aanhouding op 22 september. Daarnaast eiste het OM dat ook een eerdere voorwaardelijke taakstraf van 20 uur wegens belediging van de politie ten uitvoer wordt gelegd. "Het moet een stevig signaal zijn tegen het bedreigen van politici", aldus het OM ter zitting. De raadsman van V. vroeg om vrijspraak omdat zijn cliënt niet de intentie had De Jonge te bedreigen.
Bedreiging Omtzigt
De rechtbank sprak de man vrij omdat hij niet wist dat hij gefilmd werd en hij niet de opzet had dat De Jonge dit filmpje zou zien, en zich daardoor bedreigd zou voelen.
Het omstreden filmpje werd met veel gelach opgenomen tijdens een persconferentie van Hugo de Jonge op 9 juli. De minister kreeg het filmpje via de politie onder ogen en liet na het zien ervan weten zich bedreigd te voelen. Dit mede omdat de verdachte eerder al, op 20 augustus vorig jaar, Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt had bedreigd. Voor dit laatste werd hij in hoger beroep veroordeeld tot vier maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk. V. is hiertegen in cassatie gegaan.
Geen doodsbedreiging
De raadsman ziet de actie van V. niet als doodsbedreiging. Allereerst omdat zijn cliënt alleen "Hugo" zou hebben meegezongen, en omdat het door V. wél gezongen "Hugo brandt het best" geen doodsbedreiging zou zijn. V. zei woensdag dat ook in het voetbal vaak wordt gezongen dat iemand "het best brandt", bijvoorbeeld in "Joden branden het best". Hij ziet daarin geen bedreiging.
Houben betoogde dat V. ook niet de intentie had De Jonge te bedreigen. V. zegt dat hij niet wist dat er een filmpje werd opgenomen en op internet werd gezet. Toen hij daarachter kwam, heeft hij het er naar eigen zeggen weer van af laten halen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
4 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
4 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
6 uur geleden