Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen wint na slechte start thuis van FC Twente

Heerenveen wint na slechte start thuis van FC Twente

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft ondanks een vroege achterstand de thuiswedstrijd tegen FC Twente gewonnen. Met name in de eerste helft waren de beste kansen voor de club uit Enschede, die verzuimde de voorsprong te vergroten. Door doelpunten van Milan van Ewijk en Pawel Bochniewicz wonnen de Friezen: 2-1.

De voor Oranje opgeroepen Heerenveen-doelman Andries Noppert werd al in de 2e minuut gepasseerd. Na een slechte pass van verdediger Van Ewijk schoot Virgil Misidjan geplaatst binnen, via de binnenkant van de paal. Bij een volgende kans schoot de aanvaller net naast na een counter. Spits Ricky van Wolfswinkel raakte van dichtbij de lat.

In de 28e minuut maakte Van Ewijk zijn fout goed door hard raak te schieten in de verre hoek. Het was het eerste schot op doel van de ploeg van trainer Kees van Wonderen. Zo'n 10 minuten voor de rust werkte verdediger Bochniewicz de bal binnen uit een kort genomen hoekschop, waarmee de thuisploeg erg effectief was.

Minder kansen

In de tweede helft creëerden beide clubs minder kansen. Aanvaller Amin Sarr had Heerenveen uit een strafschop nog op 3-1 kunnen zetten na een lompe overtreding van Robin Pröpper, maar doelman Lars Unnerstall keerde de inzet van de Zweed.

Twente houdt op de vijfde plaats 1 punt voorsprong op Heerenveen.

Meer uit Voetbal

NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

1 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

4 uur geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

5 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

5 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

9 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

1 dag geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden