Heerenveen wint na slechte start thuis van FC Twente
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft ondanks een vroege achterstand de thuiswedstrijd tegen FC Twente gewonnen. Met name in de eerste helft waren de beste kansen voor de club uit Enschede, die verzuimde de voorsprong te vergroten. Door doelpunten van Milan van Ewijk en Pawel Bochniewicz wonnen de Friezen: 2-1.
De voor Oranje opgeroepen Heerenveen-doelman Andries Noppert werd al in de 2e minuut gepasseerd. Na een slechte pass van verdediger Van Ewijk schoot Virgil Misidjan geplaatst binnen, via de binnenkant van de paal. Bij een volgende kans schoot de aanvaller net naast na een counter. Spits Ricky van Wolfswinkel raakte van dichtbij de lat.
In de 28e minuut maakte Van Ewijk zijn fout goed door hard raak te schieten in de verre hoek. Het was het eerste schot op doel van de ploeg van trainer Kees van Wonderen. Zo'n 10 minuten voor de rust werkte verdediger Bochniewicz de bal binnen uit een kort genomen hoekschop, waarmee de thuisploeg erg effectief was.
Minder kansen
In de tweede helft creëerden beide clubs minder kansen. Aanvaller Amin Sarr had Heerenveen uit een strafschop nog op 3-1 kunnen zetten na een lompe overtreding van Robin Pröpper, maar doelman Lars Unnerstall keerde de inzet van de Zweed.
Twente houdt op de vijfde plaats 1 punt voorsprong op Heerenveen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
5 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
12 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden