Heerenveen wint na slechte start thuis van FC Twente
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft ondanks een vroege achterstand de thuiswedstrijd tegen FC Twente gewonnen. Met name in de eerste helft waren de beste kansen voor de club uit Enschede, die verzuimde de voorsprong te vergroten. Door doelpunten van Milan van Ewijk en Pawel Bochniewicz wonnen de Friezen: 2-1.
De voor Oranje opgeroepen Heerenveen-doelman Andries Noppert werd al in de 2e minuut gepasseerd. Na een slechte pass van verdediger Van Ewijk schoot Virgil Misidjan geplaatst binnen, via de binnenkant van de paal. Bij een volgende kans schoot de aanvaller net naast na een counter. Spits Ricky van Wolfswinkel raakte van dichtbij de lat.
In de 28e minuut maakte Van Ewijk zijn fout goed door hard raak te schieten in de verre hoek. Het was het eerste schot op doel van de ploeg van trainer Kees van Wonderen. Zo'n 10 minuten voor de rust werkte verdediger Bochniewicz de bal binnen uit een kort genomen hoekschop, waarmee de thuisploeg erg effectief was.
Minder kansen
In de tweede helft creëerden beide clubs minder kansen. Aanvaller Amin Sarr had Heerenveen uit een strafschop nog op 3-1 kunnen zetten na een lompe overtreding van Robin Pröpper, maar doelman Lars Unnerstall keerde de inzet van de Zweed.
Twente houdt op de vijfde plaats 1 punt voorsprong op Heerenveen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim zag Ajax ook tegen Excelsior (2-2) na rust een voorsprong verspelen. "We spelen een goede wedstrijd en maken twee prima doelpunten", zei hij. "Maar we geven het ook weer weg binnen vijf minuten."
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Mika Godts baalde van het gelijkspel van Ajax tegen Excelsior (2-2). De linksbuiten schoot de bezoekers met twee doelpunten op voorsprong, maar zag zijn ploeg toch weer in de fout gaan. "Dit is heel frustrerend", zei de Belg bij ESPN. "Dit is ons ook al vaker gebeurd. Er was ruim een uur niets aan de hand en toch gaat het weer fout."
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax blijkt maar niet in staat om twee goede helften te spelen. De club leek op weg naar een simpele uitzege op Excelsior, maar leed toch puntenverlies in Rotterdam (2-2).
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
15 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
16 uur geleden