Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen wint na slechte start thuis van FC Twente

Heerenveen wint na slechte start thuis van FC Twente

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft ondanks een vroege achterstand de thuiswedstrijd tegen FC Twente gewonnen. Met name in de eerste helft waren de beste kansen voor de club uit Enschede, die verzuimde de voorsprong te vergroten. Door doelpunten van Milan van Ewijk en Pawel Bochniewicz wonnen de Friezen: 2-1.

De voor Oranje opgeroepen Heerenveen-doelman Andries Noppert werd al in de 2e minuut gepasseerd. Na een slechte pass van verdediger Van Ewijk schoot Virgil Misidjan geplaatst binnen, via de binnenkant van de paal. Bij een volgende kans schoot de aanvaller net naast na een counter. Spits Ricky van Wolfswinkel raakte van dichtbij de lat.

In de 28e minuut maakte Van Ewijk zijn fout goed door hard raak te schieten in de verre hoek. Het was het eerste schot op doel van de ploeg van trainer Kees van Wonderen. Zo'n 10 minuten voor de rust werkte verdediger Bochniewicz de bal binnen uit een kort genomen hoekschop, waarmee de thuisploeg erg effectief was.

Minder kansen

In de tweede helft creëerden beide clubs minder kansen. Aanvaller Amin Sarr had Heerenveen uit een strafschop nog op 3-1 kunnen zetten na een lompe overtreding van Robin Pröpper, maar doelman Lars Unnerstall keerde de inzet van de Zweed.

Twente houdt op de vijfde plaats 1 punt voorsprong op Heerenveen.

Meer uit Voetbal

Slot betreurt het missen van de vele kansen door Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."

21 minuten geleden
Veurink hoopt op vollere stadions met vroegere wedstrijden

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.

6 uur geleden
Van Asten houdt 'onbeschrijflijk gevoel' over aan Oranje-debuut

BREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.

6 uur geleden
Veurink 'enorm trots' op spel en passie Oranje tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.

9 uur geleden
Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

10 uur geleden
Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

13 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

13 uur geleden