Heerenveen verslaat Willem II in openingsduel eredivisie
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het nieuwe seizoen in de eredivisie geopend met een zege op Willem II (2-0). Lucas Woudenberg en Pawel Bochniewicz maakten de eerste doelpunten van het nieuwe voetbaljaar.
Woudenberg trof in de 22e minuut doel, na een goede combinatie met Arjen van der Heide. Bochniewicz scoorde in de 75e minuut op aangeven van Joey Veerman.
De zege van Heerenveen zorgde voor blijdschap bij de 4000 toeschouwers in het Abe Lenstra-stadion. Niet alle fans zagen het duel met de nummer 5 van het afgebroken seizoen in de eredivisie met veel vertrouwen tegemoet. Heerenveen verloor namelijk alle oefenduels in de voorbereiding. Een vriendschappelijke wedstrijd tegen De Graafschap, uitkomend in de eerste divisie, ging zelfs met 5-1 verloren.
Heerenveen had het betere van het spel en kreeg ook de beste kansen. Spits Henk Veerman en Bochniewicz waren in de openingsfase van de tweede helft dicht bij de 2-0. Van der Heide miste in de slotfase een grote mogelijkheid op 3-0. Vangelis Pavlidis dacht gelijk te maken voor Willem II, maar zijn treffer werd afgekeurd omdat hij buitenspel stond.
Mike Trésor Ndayishimiye speelde de hele wedstrijd voor Willem II. De middenvelder staat in de belangstelling van meerdere clubs. Trainer Adrie Koster houdt er rekening mee dat hij nog voor oktober, als de transfermarkt sluit, vertrekt.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
8 uur geleden