Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen verslaat Willem II in openingsduel eredivisie

Heerenveen verslaat Willem II in openingsduel eredivisie

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het nieuwe seizoen in de eredivisie geopend met een zege op Willem II (2-0). Lucas Woudenberg en Pawel Bochniewicz maakten de eerste doelpunten van het nieuwe voetbaljaar.

Woudenberg trof in de 22e minuut doel, na een goede combinatie met Arjen van der Heide. Bochniewicz scoorde in de 75e minuut op aangeven van Joey Veerman.

De zege van Heerenveen zorgde voor blijdschap bij de 4000 toeschouwers in het Abe Lenstra-stadion. Niet alle fans zagen het duel met de nummer 5 van het afgebroken seizoen in de eredivisie met veel vertrouwen tegemoet. Heerenveen verloor namelijk alle oefenduels in de voorbereiding. Een vriendschappelijke wedstrijd tegen De Graafschap, uitkomend in de eerste divisie, ging zelfs met 5-1 verloren.

Heerenveen had het betere van het spel en kreeg ook de beste kansen. Spits Henk Veerman en Bochniewicz waren in de openingsfase van de tweede helft dicht bij de 2-0. Van der Heide miste in de slotfase een grote mogelijkheid op 3-0. Vangelis Pavlidis dacht gelijk te maken voor Willem II, maar zijn treffer werd afgekeurd omdat hij buitenspel stond.

Mike Trésor Ndayishimiye speelde de hele wedstrijd voor Willem II. De middenvelder staat in de belangstelling van meerdere clubs. Trainer Adrie Koster houdt er rekening mee dat hij nog voor oktober, als de transfermarkt sluit, vertrekt.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

53 minuten geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

3 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

4 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

4 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

8 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

19 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

21 uur geleden