Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen vernoemt tribunes in stadion naar Riemer en Foppe

Heerenveen vernoemt tribunes in stadion naar Riemer en Foppe

HEERENVEEN (ANP) - Voetbalclub sc Heerenveen gaat twee tribunes in het Abe Lenstra-stadion vernoemen naar de clubiconen Riemer van der Velde en Foppe de Haan. De west- en oosttribune worden omgedoopt in respectievelijk de Riemer- en Foppe-tribune. Dat gebeurt op officiële wijze voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente, op zondag 26 september.

Van der Velde (80) was van 1983 tot 2006 voorzitter van de Friese club en daarna zat hij enkele jaren in de raad van commissarissen. Als scout en klankbord voor de directie bleef de erevoorzitter ook daarna nog actief voor 'zijn' club.

De Haan (78) was drie periodes hoofdtrainer van Heerenveen. Tijdens het seizoen 2015-2016 zat de oud-bondscoach van Jong Oranje voor het laatst op de bank bij Heerenveen. Hij was daarna assistent van Sarina Wiegman bij de Nederlandse voetbalsters op het gewonnen EK van 2017.

Supporters van Heerenveen hadden in een podcast voorgesteld om tribunes in het Abe Lenstra-stadion te vernoemen naar de twee clubiconen. Het was eerst de bedoeling om dat te doen tijdens het afgelopen jubileumseizoen van de 100-jarige club, maar vanwege de coronapandemie moesten de tribunes afgelopen jaar vrijwel leeg blijven. Nu de supporters dit seizoen weer het stadion in mogen, gaat het er alsnog van komen.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

14 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

14 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

14 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

17 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

17 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

17 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

18 uur geleden