Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen kan zich niet herpakken en verliest bij FC Twente

Heerenveen kan zich niet herpakken en verliest bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Drie dagen na de enorme nederlaag bij AZ (9-1) heeft sc Heerenveen opnieuw een nederlaag geleden. De ploeg van trainer Robin van Persie verloor met 2-0 bij FC Twente. Sem Steijn tekende in de eerste helft voor beide doelpunten.

Voor Twente was het de tweede zege in vijf competitieduels. De nummer 3 van vorig seizoen staat nu op de zesde plaats met 8 punten. Heerenveen heeft 4 punten minder en bezet de veertiende plek.

Ondanks de afgang in Alkmaar had Van Persie geen veranderingen doorgevoerd in zijn basiselftal. De Friezen kwamen er echter lange tijd amper aan te pas in Enschede. De thuisploeg nam meteen het initiatief en was dreigend via Mitchell van Bergen, maar het ontbrak de oud-speler van Heerenveen vaak aan een eindpass.

Strafschop

Sam Lammers, eveneens voormalig Heerenveen-speler, kreeg namens Twente de grootste kans van de openingsfase. De inzet van de spits ging net naast het doel, maar hij werd op hetzelfde moment gevloerd door keeper Mickey van der Hart. Steijn schoot vervolgens de toegekende strafschop binnen, 1-0. Lammers en Steijn waren daarna dicht bij de 2-0, waarna Steijn in de 39e minuut met zijn tweede omhaal alsnog zijn tweede treffer maakte.

Twente kreeg in de tweede helft een grote kans via Max Bruns en een doelpunt van Van Bergen werd afgekeurd, voordat Heerenveen gevaarlijk werd. Jacob Trenskow raakte de paal en Ilias Sebaoui wist keeper Lars Unnerstall niet te passeren. Beide ploegen waren daarna nog gevaarlijk, maar gescoord werd er niet meer.

Meer uit Voetbal

AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

4 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

4 uur geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

6 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

6 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

6 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

6 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

7 uur geleden