Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen kan zich niet herpakken en verliest bij FC Twente

Heerenveen kan zich niet herpakken en verliest bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Drie dagen na de enorme nederlaag bij AZ (9-1) heeft sc Heerenveen opnieuw een nederlaag geleden. De ploeg van trainer Robin van Persie verloor met 2-0 bij FC Twente. Sem Steijn tekende in de eerste helft voor beide doelpunten.

Voor Twente was het de tweede zege in vijf competitieduels. De nummer 3 van vorig seizoen staat nu op de zesde plaats met 8 punten. Heerenveen heeft 4 punten minder en bezet de veertiende plek.

Ondanks de afgang in Alkmaar had Van Persie geen veranderingen doorgevoerd in zijn basiselftal. De Friezen kwamen er echter lange tijd amper aan te pas in Enschede. De thuisploeg nam meteen het initiatief en was dreigend via Mitchell van Bergen, maar het ontbrak de oud-speler van Heerenveen vaak aan een eindpass.

Strafschop

Sam Lammers, eveneens voormalig Heerenveen-speler, kreeg namens Twente de grootste kans van de openingsfase. De inzet van de spits ging net naast het doel, maar hij werd op hetzelfde moment gevloerd door keeper Mickey van der Hart. Steijn schoot vervolgens de toegekende strafschop binnen, 1-0. Lammers en Steijn waren daarna dicht bij de 2-0, waarna Steijn in de 39e minuut met zijn tweede omhaal alsnog zijn tweede treffer maakte.

Twente kreeg in de tweede helft een grote kans via Max Bruns en een doelpunt van Van Bergen werd afgekeurd, voordat Heerenveen gevaarlijk werd. Jacob Trenskow raakte de paal en Ilias Sebaoui wist keeper Lars Unnerstall niet te passeren. Beide ploegen waren daarna nog gevaarlijk, maar gescoord werd er niet meer.

Meer uit Voetbal

PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

2 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

6 uur geleden
Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

7 uur geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

7 uur geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

7 uur geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

8 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

9 uur geleden