Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen kan zich niet herpakken en verliest bij FC Twente

Heerenveen kan zich niet herpakken en verliest bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Drie dagen na de enorme nederlaag bij AZ (9-1) heeft sc Heerenveen opnieuw een nederlaag geleden. De ploeg van trainer Robin van Persie verloor met 2-0 bij FC Twente. Sem Steijn tekende in de eerste helft voor beide doelpunten.

Voor Twente was het de tweede zege in vijf competitieduels. De nummer 3 van vorig seizoen staat nu op de zesde plaats met 8 punten. Heerenveen heeft 4 punten minder en bezet de veertiende plek.

Ondanks de afgang in Alkmaar had Van Persie geen veranderingen doorgevoerd in zijn basiselftal. De Friezen kwamen er echter lange tijd amper aan te pas in Enschede. De thuisploeg nam meteen het initiatief en was dreigend via Mitchell van Bergen, maar het ontbrak de oud-speler van Heerenveen vaak aan een eindpass.

Strafschop

Sam Lammers, eveneens voormalig Heerenveen-speler, kreeg namens Twente de grootste kans van de openingsfase. De inzet van de spits ging net naast het doel, maar hij werd op hetzelfde moment gevloerd door keeper Mickey van der Hart. Steijn schoot vervolgens de toegekende strafschop binnen, 1-0. Lammers en Steijn waren daarna dicht bij de 2-0, waarna Steijn in de 39e minuut met zijn tweede omhaal alsnog zijn tweede treffer maakte.

Twente kreeg in de tweede helft een grote kans via Max Bruns en een doelpunt van Van Bergen werd afgekeurd, voordat Heerenveen gevaarlijk werd. Jacob Trenskow raakte de paal en Ilias Sebaoui wist keeper Lars Unnerstall niet te passeren. Beide ploegen waren daarna nog gevaarlijk, maar gescoord werd er niet meer.

Meer uit Voetbal

Veurink hoopt op vollere stadions met vroegere wedstrijden

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.

2 uur geleden
Van Asten houdt 'onbeschrijflijk gevoel' over aan Oranje-debuut

BREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.

2 uur geleden
Veurink 'enorm trots' op spel en passie Oranje tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.

5 uur geleden
Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

7 uur geleden
Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

10 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

10 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

18 uur geleden