Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen kan zich niet herpakken en verliest bij FC Twente

Heerenveen kan zich niet herpakken en verliest bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Drie dagen na de enorme nederlaag bij AZ (9-1) heeft sc Heerenveen opnieuw een nederlaag geleden. De ploeg van trainer Robin van Persie verloor met 2-0 bij FC Twente. Sem Steijn tekende in de eerste helft voor beide doelpunten.

Voor Twente was het de tweede zege in vijf competitieduels. De nummer 3 van vorig seizoen staat nu op de zesde plaats met 8 punten. Heerenveen heeft 4 punten minder en bezet de veertiende plek.

Ondanks de afgang in Alkmaar had Van Persie geen veranderingen doorgevoerd in zijn basiselftal. De Friezen kwamen er echter lange tijd amper aan te pas in Enschede. De thuisploeg nam meteen het initiatief en was dreigend via Mitchell van Bergen, maar het ontbrak de oud-speler van Heerenveen vaak aan een eindpass.

Strafschop

Sam Lammers, eveneens voormalig Heerenveen-speler, kreeg namens Twente de grootste kans van de openingsfase. De inzet van de spits ging net naast het doel, maar hij werd op hetzelfde moment gevloerd door keeper Mickey van der Hart. Steijn schoot vervolgens de toegekende strafschop binnen, 1-0. Lammers en Steijn waren daarna dicht bij de 2-0, waarna Steijn in de 39e minuut met zijn tweede omhaal alsnog zijn tweede treffer maakte.

Twente kreeg in de tweede helft een grote kans via Max Bruns en een doelpunt van Van Bergen werd afgekeurd, voordat Heerenveen gevaarlijk werd. Jacob Trenskow raakte de paal en Ilias Sebaoui wist keeper Lars Unnerstall niet te passeren. Beide ploegen waren daarna nog gevaarlijk, maar gescoord werd er niet meer.

Meer uit Voetbal

Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

12 minuten geleden
Willem II naar finale play-offs na zege op Almere City

TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.

19 minuten geleden
Afellay stopt na seizoen als assistent-trainer bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.

24 minuten geleden
Vrouwen FC Twente kloppen PSV na strafschoppen en winnen beker

ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).

1 uur geleden
Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

4 uur geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

4 uur geleden
Celtic verslaat Hearts en verovert landstitel in Schotland

GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).

6 uur geleden