Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen kan zich niet herpakken en verliest bij FC Twente

Heerenveen kan zich niet herpakken en verliest bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Drie dagen na de enorme nederlaag bij AZ (9-1) heeft sc Heerenveen opnieuw een nederlaag geleden. De ploeg van trainer Robin van Persie verloor met 2-0 bij FC Twente. Sem Steijn tekende in de eerste helft voor beide doelpunten.

Voor Twente was het de tweede zege in vijf competitieduels. De nummer 3 van vorig seizoen staat nu op de zesde plaats met 8 punten. Heerenveen heeft 4 punten minder en bezet de veertiende plek.

Ondanks de afgang in Alkmaar had Van Persie geen veranderingen doorgevoerd in zijn basiselftal. De Friezen kwamen er echter lange tijd amper aan te pas in Enschede. De thuisploeg nam meteen het initiatief en was dreigend via Mitchell van Bergen, maar het ontbrak de oud-speler van Heerenveen vaak aan een eindpass.

Strafschop

Sam Lammers, eveneens voormalig Heerenveen-speler, kreeg namens Twente de grootste kans van de openingsfase. De inzet van de spits ging net naast het doel, maar hij werd op hetzelfde moment gevloerd door keeper Mickey van der Hart. Steijn schoot vervolgens de toegekende strafschop binnen, 1-0. Lammers en Steijn waren daarna dicht bij de 2-0, waarna Steijn in de 39e minuut met zijn tweede omhaal alsnog zijn tweede treffer maakte.

Twente kreeg in de tweede helft een grote kans via Max Bruns en een doelpunt van Van Bergen werd afgekeurd, voordat Heerenveen gevaarlijk werd. Jacob Trenskow raakte de paal en Ilias Sebaoui wist keeper Lars Unnerstall niet te passeren. Beide ploegen waren daarna nog gevaarlijk, maar gescoord werd er niet meer.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht speelt in De Galgenwaard gelijk tegen PEC Zwolle

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.

37 minuten geleden
Go Ahead Eagles wint tegen Heracles eerste competitieduel in 2026

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.

38 minuten geleden
FC Groningen verliest tegen Twente vijfde competitieduel op rij

ENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.

3 uur geleden
Bayern München-verdediger Davies loopt spierblessure op

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.

8 uur geleden
Messi verliest met Inter Miami eerste wedstrijd van het seizoen

LOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.

8 uur geleden
Grim: gelijkspel was maximaal haalbare voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

16 uur geleden
Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

18 uur geleden