Heerenveen boekt na anderhalve maand weer competitiezege
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft voor het eerst sinds 2 oktober weer een Eredivisiewedstrijd gewonnen. De Friezen versloegen Willem II met 2-1, hoewel ze al na ruim 20 minuten met een man minder speelden na een rode kaart (2x geel) voor Anthony Musaba.
De beste kans in het eerste kwartier was voor Willem II, dat Dries Saddiki de bal in de rebound tegen de paal zag lopen. De zorgen voor Heerenveen werden niet veel later groot. Musaba kreeg in korte tijd twee gele kaarten. Beide keren was Derrick Köhn het slachtoffer.
Willem II profiteerde aanvankelijk niet van de man-meersituatie. De thuisploeg kreeg via Henk Veerman en Filip Stevanovic zelfs de beste kansen. Maar in de 69e minuut namen de Tilburgers toch de leiding. Ché Nunnely schoot raak op aangeven van Ringo Meerveld. Binnen één minuut stond het alweer gelijk via Stevanovic. Het was de eerste treffer van de 19-jarige Serviër voor de Friezen, die zes minuten later Nick Bakker raak zagen koppen: 2-1. Invaller Miquel Nelom (Willem II) onderscheidde zich nog op een negatieve manier door binnen drie minuten twee keer geel te krijgen.
Heerenveen heeft nog 1 punt achterstand op Willem II, dat na een goede competitiestart langzaam wegzakt. De Tilburgers wonnen op 25 september voor het laatst.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
35 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
5 uur geleden