Heerenveen blijft tegen tien man AZ steken op 2-2
HEERENVEEN (ANP) - Een blunder van sc Heerenveen-doelman Andries Noppert heeft AZ alsnog een punt opgeleverd. De Friese doelman ging kort voor tijd in de fout en zorgde er zo voor dat de Alkmaarders, die lange tijd met tien man speelden, alsnog op 2-2 kwamen.
Het duel moest al na vijf minuten worden onderbroken nadat vanuit het AZ-vak vuurwerk op het veld was gegooid.
Nadat het duel na twintig minuten was hervat kwam AZ in de 20e minuut op voorsprong. Vangelis Pavlidis kopte de bal uit een voorzet van Denso Kasius over Noppert in het doel. Het was de twintigste treffer van het seizoen voor de Griek. Vijf minuten later stond het alweer gelijk. Een voorzet van Patrik Walemark werd door Jordy Clasie beroerd, waardoor de bal in het AZ-doel verdween.
Rode kaart
Kasius benadeelde zijn ploeg daarna ernstig door in de 40e minuut een rode kaart te pakken. De 21-jarige AZ-verdediger haalde onnodig door op Pawel Bochniewicz, waarna hij na ingrijpen van de VAR het veld kon verlaten.
Heerenveen profiteerde kort na rust van de numerieke meerderheid. Luuk Brouwers schoot van dichtbij raak uit een voorzet van Osame Sahraoui: 2-1. De ploeg van coach Kees van Wonderen kreeg meer kansen, maar kwam niet tot scoren.
Nog vierde
Dat deed AZ, met voor de tweede maal Maarten Martens als hoofdtrainer op de bank, aan de andere kant wel, al was het Alkmaarse aandeel in de treffer gering. Met Pavlidis in de buurt schoot de uitgekomen Noppert tegen Bochniewicz, waarna de bal in het doel verdween.
AZ staat nog vierde, maar ziet Ajax, dat zaterdag won bij Heracles, tot op 1 punt naderen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
6 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
18 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
19 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
21 minuten geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
25 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
28 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft het record van de meeste doelpunten in één seizoen in de Bundesliga verbroken. Met de tweede treffer in de wedstrijd tegen FC St. Pauli zorgde Leon Goretzka voor het 102e competitiedoelpunt van dit seizoen. Daarmee heeft het team het record van 101 treffers uit het seizoen 1971/1972, ook van Bayern, verbeterd.
31 minuten geleden