Heerenveen blijft tegen tien man AZ steken op 2-2
HEERENVEEN (ANP) - Een blunder van sc Heerenveen-doelman Andries Noppert heeft AZ alsnog een punt opgeleverd. De Friese doelman ging kort voor tijd in de fout en zorgde er zo voor dat de Alkmaarders, die lange tijd met tien man speelden, alsnog op 2-2 kwamen.
Het duel moest al na vijf minuten worden onderbroken nadat vanuit het AZ-vak vuurwerk op het veld was gegooid.
Nadat het duel na twintig minuten was hervat kwam AZ in de 20e minuut op voorsprong. Vangelis Pavlidis kopte de bal uit een voorzet van Denso Kasius over Noppert in het doel. Het was de twintigste treffer van het seizoen voor de Griek. Vijf minuten later stond het alweer gelijk. Een voorzet van Patrik Walemark werd door Jordy Clasie beroerd, waardoor de bal in het AZ-doel verdween.
Rode kaart
Kasius benadeelde zijn ploeg daarna ernstig door in de 40e minuut een rode kaart te pakken. De 21-jarige AZ-verdediger haalde onnodig door op Pawel Bochniewicz, waarna hij na ingrijpen van de VAR het veld kon verlaten.
Heerenveen profiteerde kort na rust van de numerieke meerderheid. Luuk Brouwers schoot van dichtbij raak uit een voorzet van Osame Sahraoui: 2-1. De ploeg van coach Kees van Wonderen kreeg meer kansen, maar kwam niet tot scoren.
Nog vierde
Dat deed AZ, met voor de tweede maal Maarten Martens als hoofdtrainer op de bank, aan de andere kant wel, al was het Alkmaarse aandeel in de treffer gering. Met Pavlidis in de buurt schoot de uitgekomen Noppert tegen Bochniewicz, waarna de bal in het doel verdween.
AZ staat nog vierde, maar ziet Ajax, dat zaterdag won bij Heracles, tot op 1 punt naderen.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
13 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
15 uur geleden