Heerenveen bezorgt Heracles eerste verlies in Almelo sinds tijden
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft voor het eerst sinds lange tijd een competitiewedstrijd in eigen stadion verloren. Dat gebeurde zaterdag tegen sc Heerenveen: 0-1.
Joey Veerman werd in de 79e minuut de matchwinner. De middenvelder schoot de bal van ver buiten het zestienmetergebied geplaatst in de hoek. Doelman Janis Blaswich, die zich de laatste tijd geregeld onderscheidde, kon niet bij de bal. Voor Veerman betekende het zijn derde treffer dit seizoen in de Eredivisie.
Het doelpunt was een van de weinige hoogtepunten zaterdag. De Deense aanvaller Nikolai Laursen kreeg in de 6e minuut de eerste kans voor Heracles. Henk Veerman was kort voor rust, met een schot over, in de eerste helft het dichtst bij succes voor Heerenveen.
Laursen kreeg in de 58e minuut de grootste mogelijkheid voor Heracles. Hij zag de bal tegen de lat belanden. Het duel leek uit te draaien op 0-0, maar Veerman bepaalde anders.
Heracles verloor eind augustus in eigen stadion van NEC en bleef vervolgens vijf thuisduels ongeslagen. Het elftal van trainer Frank Wormuth staat nu veertiende met 14 punten. Heerenveen schoof op naar plek acht met 21 punten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
45 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
6 uur geleden