Heerenveen bezorgt Heracles eerste verlies in Almelo sinds tijden
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft voor het eerst sinds lange tijd een competitiewedstrijd in eigen stadion verloren. Dat gebeurde zaterdag tegen sc Heerenveen: 0-1.
Joey Veerman werd in de 79e minuut de matchwinner. De middenvelder schoot de bal van ver buiten het zestienmetergebied geplaatst in de hoek. Doelman Janis Blaswich, die zich de laatste tijd geregeld onderscheidde, kon niet bij de bal. Voor Veerman betekende het zijn derde treffer dit seizoen in de Eredivisie.
Het doelpunt was een van de weinige hoogtepunten zaterdag. De Deense aanvaller Nikolai Laursen kreeg in de 6e minuut de eerste kans voor Heracles. Henk Veerman was kort voor rust, met een schot over, in de eerste helft het dichtst bij succes voor Heerenveen.
Laursen kreeg in de 58e minuut de grootste mogelijkheid voor Heracles. Hij zag de bal tegen de lat belanden. Het duel leek uit te draaien op 0-0, maar Veerman bepaalde anders.
Heracles verloor eind augustus in eigen stadion van NEC en bleef vervolgens vijf thuisduels ongeslagen. Het elftal van trainer Frank Wormuth staat nu veertiende met 14 punten. Heerenveen schoof op naar plek acht met 21 punten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
3 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
3 uur geledenMARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
1 dag geleden