Heemkunde Stad en Lande van Tholen
THOLEN - Beste mensen, waar kan dit fraaie woonhuis in het buitengebied van ons eiland Tholen staan? En wie woonden er toen en in welke plaats, ik hoor het graag? Deze foto is gemaakt op 31-07-1981 dus best al een ouwetje. Graag uw reacties naar C.P. Fase, Hoenderweg 79, 4697 BG St-Annaland, tel. 0166-652174, [email protected]
De foto van de vorige keer is het huis met aangebouwde schuur op de Markt van Poortvliet.
De eerste steen is gelegd op 31 maart 1883 door Anna Martina Oudesluijs oud 9 jaar.
Hiervoor tot 1880 was dit een schuur en gebruikt als timmermanswerkplaats van de fam. Engelvaart. In 1880 verkocht aan Leendert Marinus Oudesluijs en in 1883 herbouwd. In 1931 wordt Jan Leendert Noom eigenaar en in 1933 vindt herbouw plaats.
Na het overlijden van Jan Noom en zijn vrouw, wordt de zus van Jan, Elizabeth Belia Noom (Betje) in 1957 eigenaar tot 1994, toen werd R. Tasma de nieuwe eigenaar.
Hartelijk dank voor de reacties op dit plaatje.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Van maandag 19 tot en met woensdag 21 oktober vindt in Sint Philipsland alweer de 21e editie van de Voetbalschool plaats. Jaarlijks ontvangt de organisatie gasttrainers uit het betaald voetbal, die deelnemers een leerzame en onvergetelijke ervaring bezorgen. Ook dit jaar zijn er weer enkele bekende namen van de partij.
3 uur geledenZEELAND - Weggebruikers die later deze maand richting Zeeland reizen, moeten rekening houden met nachtelijke afsluitingen. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit aan de Vlaketunnel in de A58 en het Dampoortaquaduct in de N57. Beide zijn twee nachten in beide richtingen afgesloten.
7 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis heeft de financiering rond voor de nieuwbouw op De Bulkenaar in Roosendaal. Het ziekenhuis heeft een overeenkomst gesloten met de Europese Investeringsbank (EIB), ABN AMRO, Rabobank en het Waarborgfonds voor de Zorgsector. De bouw start over enkele weken en momenteel wordt de voorbereidende werkzaamheden volop verricht. Als alles volgens planning verloopt, opent het nieuwe ziekenhuis in 2030 zijn deuren.
23 uur geledenTHOLEN - Het veelbelovende Pianoduo Marianne Hansen en Maureen van IJzerloo sluit op zaterdag 12 september de reeks stadhuisconcerten van dit jaar af. Het concert in het oude stadhuis van Tholen begint om 16.30 uur en staat in het teken van het programma An Orchestra in Four Hands.
1 dag geledenTHOLEN - Het Leger des Heils gaat van 22 tot en met 28 november langs de deuren tijdens de jaarlijkse collecte. Ook in Tholen worden collectanten gezocht. Met de opbrengst wil de organisatie mensen helpen die te maken hebben met eenzaamheid, financiële problemen of andere vormen van kwetsbaarheid.
1 dag geledenTHOLEN - De actiegroep Tholen in verzet wil op vrijdag 18 september opnieuw een demonstratie houden tegen de komst van een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers in Tholen. De actie vindt plaats bij het gemeentehuis.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is in de nacht van donderdag 10 op vrijdag 11 september volledig afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert die nacht de laatste werkzaamheden uit. Daarna is het onderhoud klaar en gaat de volledige brug weer open.
2 dagen geleden