
Heel veel kleine stapjes tijdens eerste Thoolse peuter4daagse
THOLEN - Het is de maand van de gezonde leefstijl op het eiland Tholen. Alle Thoolse basisscholen, kinderopvanglocaties en peuteropvanglocaties hebben de handen ineengeslagen om zowel kinderen als ouders bewust te maken van een gezonde leefstijl. Dit doen zij in samenwerking met onder andere de Gemeente Tholen, GGD Zeeland en de Buurtcoaches van Jij op Tholen. In de eerste weken van juni ontvingen de kinderen al een boekje boordevol tips en trucs om gezond te leven. Het boekje werd uitgedeeld aan de kinderen naar aanleiding van het opgestelde preventieakkoord ‘Lekker in je vel in de gemeente Tholen’. In het boekje is veel educatieve informatie te vinden over gezonde maaltijden en beweging. Zo Kinderopvang Brede School in Tholen en alle peuterspeelzalen van het eiland vonden in de peuter4daagse een mooie aansluiting op het thema Gezonde Leefstijl.
Ongeveer 400 peuters van zowel Zo Kinderopvang op Brede School Tholen als de peuterspeelzalen liepen deze week de peuter4daagse. De vierdaagse is al jaren een enorm succes in Limburg en sinds dit jaar een landelijk initiatief geworden. Ook op Tholen blijkt het een groot succes te zijn en de reacties zijn dan ook enorm positief. Sabrina Rausch van Zo vertelt:” Ouders vinden het een mooie aanvulling op de Gezonde Leefstijl en een afwisseling op het uitgebreide dagelijkse aanbod”.
Diploma
Elke locatie wandelde afgelopen week rondom hun eigen vestiging. Alle kinderen van 0 tot en 4 jaar liepen mee, zij het zelf of in de wandelwagen. Vier dagen lang werd er onder begeleiding van pedagogisch medewerkers een kwartier gewandeld. Na de wandeling konden de kinderen een sticker opplakken. Kinderen die niet dagelijks komen konden thuis met hun ouders wandelen en zo ook een sticker verdienen. Als afsluiting na vier dagen wandelen werden de kinderen getrakteerd op een diploma en een mooie medaille.
Gezonde Leefstijl
Op zowel de kinderopvang als de peuterspeelzalen wordt al veel langer gewerkt aan een gezonde leefstijl. Zo krijgen de kinderen iedere dag vers fruit aangeboden en als het weer het toelaat wordt er lekker buiten gespeeld. Sabrina Rausch en Karin van Haaften (adjunct vestigingsmanager van de peuterspeelzalen) deden graag mee aan de maand van de Gezonde Leefstijl. “De peuter4daagse sluit mooi aan bij het doel om kinderen meer te laten bewegen en te laten zien dat bewegen ook daadwerkelijk leuk is. Daarnaast bieden wij gevarieerde voeding aan en laten wij kinderen kennis maken met nieuwe gezonde producten. Ook heeft iedere locatie bezoek gehad van Jij op Tholen. Tijdens dit bezoek kregen de pedagogische medewerkers tips en trucs om kinderen nog meer uit te dagen tot bewegen”, legt Sabrina uit.
Voor herhaling vatbaar
Zowel Sabrina als Karin hopen volgend jaar weer mee te doen met de peuter4daagse.” De peuter4daagse is zeker voor herhaling vatbaar. Op deze manier zien we meer van de directe omgeving en nemen we ook deel aan het verkeer. Het is dus een gezonde en educatieve activiteit”, aldus de dames van Zo en de peuterspeelzalen.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Een kop koffie, een luisterend oor en een helpende hand: zo ziet een dag bij Raad en Daad eruit. Al jarenlang brengen de vrijwilligers van het Leger des Heils praktische hulp en sociale warmte in Loods 3. Toch is niet iedereen bekend met dit initiatief. Daarom is er op zaterdag 4 oktober een open dag in Sint-Maartensdijk.
2 uur geledenTHOLEN - In heel Nederland worden deze maand luiers, billendoekjes en maandverband ingezameld voor vluchtelingen in Griekenland en Oost-Europa. Ook in de gemeente Tholen kunnen inwoners bijdragen aan de actie Luiers voor Lesbos, een initiatief van de organisatie Christian Refugee Relief (CRR).
6 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 27 september allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 2.
22 uur geledenTHOLEN - Het rustige najaarsweer houdt nog even stand, maar vanaf vrijdag draait het weerbeeld om. Nederland krijgt dan te maken met meer wind en regen door de overblijfselen van orkaan Humberto. In het weekend kan dat zelfs uitmonden in een storm met zware windstoten.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Aan de Oostwest bij Sint-Annaland is dinsdagmiddag brand uitgebroken in een schuur. De schuur behoort tot een agrarisch bedrijf. Het is niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op de Postweg bij Poortvliet zijn vanochtend een bestelbus en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten waren met spoed uitgerukt, maar het leek allemaal mee te vallen.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Rijkswaterstaat voert vanavond onderhoud uit aan de Haringvlietbrug. Van dinsdag 30 september 22.00 uur tot woensdag 1 oktober 05.00 uur is de brug volledig afgesloten. Dat betekent dat zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan in beide richtingen dicht zijn. Tijdens de werkzaamheden worden onder meer de technische installaties gecontroleerd.
2 dagen geleden