Hazard en Van Aanholt tegen Feyenoord direct inzetbaar voor PSV
EINDHOVEN (ANP) - Thorgan Hazard en Patrick van Aanholt zijn zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord direct inzetbaar voor PSV. Beide nieuwkomers kunnen niet het gehele duel meedoen, liet trainer Ruud van Nistelrooij vrijdag weten.
"Ze zijn trainingsfit, maar ze moeten wel worden 'opgebouwd' in trainingsminuten. We willen ze niet vanaf het begin over de kop jagen", aldus Van Nistelrooij. "We gaan goed kijken hoe we het gaan invullen. Dat ze aan de wedstrijd beginnen en dan worden gewisseld, sluit ik niet uit. Ze zijn in ieder geval fit genoeg om een goede bijdrage te leveren."
De 29-jarige Hazard, een aanvallende middenvelder uit België, kwam op de laatste dag van de transfermarkt op huurbasis over van Borussia Dortmund. Linksback Van Aanholt, die 32 jaar is, werd op huurbasis overgenomen van Galatasaray.
Uitgebreide gesprekken
Van Nistelrooij sprak beide nieuwkomers al uitgebreid. "Je praat met ze over wat ik van ze verwacht, binnen de speelwijze die we hanteren. Ook wil ik weten hoe ze hun rol zien en wat voor karakters het precies zijn", gaf Van Nistelrooij aan. "Dat was positief. Het zijn goede versterkingen, ook qua leeftijd en ervaring. Twee types waarmee je uit de voeten kan."
Hazard is op meerdere posities inzetbaar. Hij kan als aanvallende middenvelder spelen, maar ook als linksbuiten of als rechtsbuiten, maakte de trainer van PSV duidelijk.
Schorsing Mauro Júnior, terugkeer Boscagli
Tegen Feyenoord mist PSV de geschorste linksback Mauro Júnior, waarmee het niet ondenkbaar is dat Van Aanholt op die positie direct als basisspeler begint. Van Nistelrooij zou ook voor Phillipp Mwene kunnen kiezen.
Verdediger Olivier Boscagli is na lang blessureleed op de weg terug. De Fransman, die dit seizoen nog niet speelde, maakt volgende week in een oefenwedstrijd van Jong PSV zijn rentree.
Blessure Fofana
De derde afwezige in de PSV-selectie komende zondag is de geblesseerde aanvaller Fodé Fofana.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
10 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
10 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
10 uur geleden