Hazard en Van Aanholt tegen Feyenoord direct inzetbaar voor PSV
EINDHOVEN (ANP) - Thorgan Hazard en Patrick van Aanholt zijn zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord direct inzetbaar voor PSV. Beide nieuwkomers kunnen niet het gehele duel meedoen, liet trainer Ruud van Nistelrooij vrijdag weten.
"Ze zijn trainingsfit, maar ze moeten wel worden 'opgebouwd' in trainingsminuten. We willen ze niet vanaf het begin over de kop jagen", aldus Van Nistelrooij. "We gaan goed kijken hoe we het gaan invullen. Dat ze aan de wedstrijd beginnen en dan worden gewisseld, sluit ik niet uit. Ze zijn in ieder geval fit genoeg om een goede bijdrage te leveren."
De 29-jarige Hazard, een aanvallende middenvelder uit België, kwam op de laatste dag van de transfermarkt op huurbasis over van Borussia Dortmund. Linksback Van Aanholt, die 32 jaar is, werd op huurbasis overgenomen van Galatasaray.
Uitgebreide gesprekken
Van Nistelrooij sprak beide nieuwkomers al uitgebreid. "Je praat met ze over wat ik van ze verwacht, binnen de speelwijze die we hanteren. Ook wil ik weten hoe ze hun rol zien en wat voor karakters het precies zijn", gaf Van Nistelrooij aan. "Dat was positief. Het zijn goede versterkingen, ook qua leeftijd en ervaring. Twee types waarmee je uit de voeten kan."
Hazard is op meerdere posities inzetbaar. Hij kan als aanvallende middenvelder spelen, maar ook als linksbuiten of als rechtsbuiten, maakte de trainer van PSV duidelijk.
Schorsing Mauro Júnior, terugkeer Boscagli
Tegen Feyenoord mist PSV de geschorste linksback Mauro Júnior, waarmee het niet ondenkbaar is dat Van Aanholt op die positie direct als basisspeler begint. Van Nistelrooij zou ook voor Phillipp Mwene kunnen kiezen.
Verdediger Olivier Boscagli is na lang blessureleed op de weg terug. De Fransman, die dit seizoen nog niet speelde, maakt volgende week in een oefenwedstrijd van Jong PSV zijn rentree.
Blessure Fofana
De derde afwezige in de PSV-selectie komende zondag is de geblesseerde aanvaller Fodé Fofana.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
10 uur geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
10 uur geledenATLANTA (ANP) - Engeland heeft zich met veel moeite geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won met 2-1 van de Democratische Republiek Congo, dankzij twee late doelpunten van Harry Kane.
10 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.
21 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Bondscoach Sebastián Beccacece van Ecuador heeft zijn ontslag aangekondigd na de nederlaag van 2-0 tegen Mexico in de zestiende finales van het WK voetbal. De 45-jarige trainer zei dat hij graag was doorgegaan, maar dat hij zijn beloftes niet heeft kunnen waarmaken. "Ik denk niet dat we de prestatie die we beloofd hadden, hebben kunnen leveren: er het beste WK ooit van maken. Vandaag is het mijn beurt om afscheid te nemen", zei Beccacece.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Als de Verenigde Staten het WK voetbal winnen, stuurt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA een voetbal naar de maan. Dat zei de topman van het agentschap, Jared Isaacman, op een persconferentie. "We gaan de bal daar brengen. Het is een beetje motivatie voor de Amerikaanse ploeg", zei hij. "Klaar de klus dus, Team USA."
22 uur geleden